Skocz do zawartości
allago

Przejscie na 1 dedyka

Polecane posty

Witam

 

Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale to dział z dedykami ;)

 

Mam następujący problem mam stronę internetową która staje się coraz bardziej popularna

 

średnia to 6000 uu i ciągle rośnie (szybko)

 

Parametry konta hostingowego to ( 8 gb pojemnosci 130 gb transferu na miesiac cena 80 zł)

 

Najtańszy dedyk jaki znalazłem w livenet.pl kosztuje 170 zł i ma 500 gb transferu

 

Stronka jest na datalifeengine i dosyc mocno obciąża zasoby serwera więc myślę że dedyk bedzie dobrym wyborem szczególnie że transfer ciągle rośnie.

 

Nie mam pojecia o zarządzaniu serwerem dedykowanym ani o jego konfiguracji wiem że jest na centOS i ma direct admin

 

Do tej pory miałem tylko do czynienia z konfiguracją konta hostingowego zarówno przez cpanel jak i direct admin

 

czy muszę skonfigurowac taki serwer od podstaw czy tylko bede musial postawic na nim bazy danych podpiąć domeny itd. ?

 

Dzieki z góry za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy muszę skonfigurowac taki serwer od podstaw czy tylko bede musial postawic na nim bazy danych podpiąć domeny itd. ?

 

Serwer dedykowany ma to do siebie, że wszystko konfigurujesz samemu od zera ;) Zawsze można zlecić komuś konfiguracje i zabezpieczenie dedyka  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie ;) to stronka z filmami online i mam bardzo duży przyrost odwiedzających dzisiaj ponad 200 rejestracji wg stat4u 7000uu oraz 8 gb transferu na serwerze

mam limit 130 gb transferu jest dzisiaj 11 a ja mam jusz wykorzystane 70 gb :D place 80 zł za to mogę powiększyć do 250 gb ale cena wtedy wynosi 145 zl (dedyk jak napisałem 170)

Orientuje się może ktoś jaka jest cena za konfiguracje i zabezpieczenie takiego serwera dodam tylko że oferuje takiej osobie także darmową reklamę na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy vps'ie menaged za cenę tego dedyka nie otrzymasz odpowiedniej dla usera ilości transferów. Przy root jeśli otrzyma, to i tak będzie porzebna konfiguracja tak samo jak przy dedyku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Witam.

Masz tyle odwiedzin i tylko 170 zł na serwer dedykowany ?

Sprzedaj reklamy na allegro w okresie rozliczeniowym m-c lub zrób pobieranie filmów za SMS na tel kom... itp itd zarobisz z 300 zł / 500 zł i będziesz miał na coś dobrego a nie Livenet.

Napisz czy te filmy masz na swoim serwerze czy są pobierane z innych stron a u Ciebie tylko wyświetlane, bo, jeżeli tak to mogę ci wysłać pewną ofertę VPS'ów, która nie jest jeszcze dostępna online.

 

Serwer pod stronę z filmami(pliki) to OVH lub Leaseweb.com oni Cie nie wyrzucą za katowanie łącza.

 

Pozdrawiam Damian Miodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Active lubię to twoję " coś dobrego a nie Livenet.pl "

 

Spójrz na swój Dmtec i jego Uptime.

 

Livenet.pl Oferuje także konfigurację serwera dedykowanego w cenie serwera oraz panel Direct Admin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Active lubię to twoję " coś dobrego a nie Livenet.pl "

 

Spójrz na swój Dmtec i jego Uptime.

 

Nie będę się z Tobą kłócić, bo ten temat nie od tego.

Pozdrawiam i miłego dnia kisiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedz na razie problem rozwiązany przechodzę na dedyka współdzielonego w niemieckiej serwerowni jako że chodziło o transfer mam tam 300 gb za 120 zł wiec na razie problem z głowy. Ale jako że obciażenie strony wzrasta prawie o 100 % w co 2 - 3 tygodnie wiem że jestem skazany na serwer dedykowany to tylko kwestia czasu.

Strona linkuje do megavideo wiec nie potrzebuje wiele miejsca dzięki jeszcze raz a w przyszlosci napewno sie wasze rady przydadzą ;) w sumie dobrze by było gdyby ktoś napisał krok po kroku manuala do konfiguracji serwera dedykowanego zapewniam że miałby wzięcie w sieci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×