Skocz do zawartości
me_love_u

Hosting jednego pliku

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuje taniego/darmowego hostingu dla jednego obrazka. Grafik przygotował dla mnie layout którego piętą achillesową jest dość duży plik tła. Zajmuje prawie 500kb i nie można go bardziej skompresować. Już teraz jest na 35% JPEG. Serwis będzie opierać swój wygląd właśnie na tym pliku. Tymczasem korzystam z hostingu na Home.pl, w którym transfer jest dość kosztowny. Na dodatek aktualna umowa powinna starczyć „na styk”.

 

Potrzebuje stabilnego hostingu dla takiego obrazka. Nie chcę korzystać z ImagesHack lub Fotosik. Spodziewam się transferu typu 5-20GB dziennie. Więc najpewniej by taki obrazek szybko zablokowali ;-)

 

Co możecie mi polecić? Jaka firma zaproponuje brak licznika transferu przy niewielkiej powierzchni na dysku i stabilnej usłudze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..nie cytujemy bez sensu całego postu. //moderator

 

Hmm... HostNine (UK) :D wg. tego co podałeś będzie to 150-600GB transferu miesięcznie... troche bez sensu, bo taki transfer nie będzie zbyt tanii, a z H9 jest duże prawdopodobieństwo, że Cię wywalą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek, wskazana firma XXL-Web faktycznie ciekawie się prezentuje. Cena 24zl jest bardzo miła, a prędkość pobierania testowego pliku jest wyśmienita. Czy możesz mi pokazać jakiś serwis korzystający z ich usług przy rozwiązaniu podobnym do tego które poszukuje?

 

Jeśli dużo osób równocześnie będzie pobierać plik wszystko nadal będzie działać ok.? Mam na myśli sytuację, w której podmieniam plik tła na nowy (spodziewam się kilku zmian kwartalnie) i jest równocześnie 1000 użytkowników online, w ciągu np. 15 minut. Nie zwolni do prędkości ślimaka-inwalidy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek, wskazana firma XXL-Web faktycznie ciekawie się prezentuje. Cena 24zl jest bardzo miła, a prędkość pobierania testowego pliku jest wyśmienita. Czy możesz mi pokazać jakiś serwis korzystający z ich usług przy rozwiązaniu podobnym do tego które poszukuje?

 

Weź na test 10 dni za free i lukaj :D

ew. google prawdę powie :)

http://www.google.pl/search?q=site%3Ananus...lient=firefox-a

http://www.google.pl/search?q=site%3Aixan....lient=firefox-a

 

 

Jeśli dużo osób równocześnie będzie pobierać plik wszystko nadal będzie działać ok.? Mam na myśli sytuację, w której podmieniam plik tła na nowy (spodziewam się kilku zmian kwartalnie) i jest równocześnie 1000 użytkowników online, w ciągu np. 15 minut. Nie zwolni do prędkości ślimaka-inwalidy?

 

Tego nikt nie jest ci wstanie określić... 1000 użytkowników online? hmmm to raczej i serwer dedykowany by się zdał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. 1000 i więcej. W przedziale czasowym typu 15 minut. Czyli nieco ponad 1 pobranie tego pliku na sekundę. Oczywiście nie non-stop. Tylko przez krótki czas po podmianie pliku lub opublikowaniu news o nowości na stronie itp.

 

Dzięki za polecenie. Skorzystam z ich usług.

 

Update:

Ps.

Znalazłem serwis (Polski) który korzysta z ich usług i często pojawiał się na głównej stronie Wykop.pl i innych tego typu serwisów – zazwyczaj z czymś co zawierało sporo grafik. Wygląda na to że pobieranych właśnie z XXL-Web. Dodatkowo ma sporo własnych użytkowników i nawet związany jest „branżowo” z moim serwisem. Skargi dotyczących złamanych obrazków - brak. Chyba będzie ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie xxl-web.com = pośrednik strato.de, a z tego co pamiętam Hosting itd. nie stoi na pojedynczych serwerach tylko klastrach, ale ręki nie dam sobie uciąć ;))))

Jedyny minus dla xxl-web.com (sam korzystam, ale aktualnie tylko z oferty DNS) to dość spore oczekiwanie na odp... (tutaj chodziło raczej o księgowość w moim przypadku).. nie wiem jak z hostingiem itp, ale ktoś na wht pisał, że się wiele poprawiły czasy, więc myślę, że można użyć i wyszukiwarki i przeszukać te forum :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×