Skocz do zawartości
Maq

Transfer z domenytanio.pl

Polecane posty

Witam,

 

2008-01-27 zarejestrowałem w promocji domenę w domenytanio.pl (Active24), po tym przedłużyłem ją na kolejny rok, teraz chciałem otrzymać kod AuthInfo jednak w odpowiedzi dostałem od nich informacje że mogą wydać mi authinfo dopiero po 2 latach za darmo, bądź za opłatą teraz (powołując się na regulamin). Gdy odpisałem im że według NASK muszą mi wydać AuthInfo niezwłocznie bez dodatkowych warunków (http://dns.pl/porozumienie/prawab.html) i że jeśli tego nie uczynią to złożę skargę do NASK.

Po czym w wiadomości zwrotnej w końcu podali mi AuthInfo, ale przy okazji nie omieszkali dołączyć faktury na kwotę 40zł netto za przedwczesne przeniesienie domeny! A przecież napisałem że mają mi wydać bez żadnych dodatkowych warunków (czyli także bez opłaty).

 

Ktoś wie jak wygląda to ze strony prawnej? Czy mam wysyłać w tej sprawie skargę do NASK?

Ogólnie to nie uśmiecha mi się płacić tych pieniędzy za przedwczesne przeniesienie domeny, już wołałbym zostawić u nic domenę na kolejny rok i przenieść dopiero po tym.

Jednak chciałbym z nimi wygrać, bo mnie takie poczynania denerwują...

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w tym nadzwyczajnego?

Zawarłeś umowę w promocji na określonych warunkach których nie dotrzymałeś więc ponosisz tego konsekwencje w postaci opłaty karnej.

Kod authinfo masz więc na co chcesz zgłaszać skargę?

 

Życie jak w każdej innej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic niezwykłego.. inna sprawa, że domenytanio.pl tak jak kiedyś polecałem, to tak od pół roku mnie wkurzają.. NASK obniżył ceny, a oni ciągle mają to samo.. już postanowione, że wszystko powoli przenoszę gdzie indziej (chyba do Masternet : )

10 domen, każda domena powiedzmy 20zł taniej - piechotą nie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mało który rejestrator obniżył ceny przedłużeń po wprowadzeniu obniżki przez NASK. A miało być tak pięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kto przedłużył ten przedłużył... w sumie wolny rynek, nie?

Ja już postanowiłem - powoli żegnam się z domenytanio.pl.. na zapytanie "czy mogę prosić o powód?" pojechałem im równo na temat obniżek i że nie mam zamiaru dawać 30parę złotych więcej niż trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×