Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad Z.

VPS i RPS

Polecane posty

Przeszukalem cale forum i nigdzie nie znalazlem jasnej odpowiedzi dotyczacej wydajnosci obu rozwiazan. Co jest lepsze, VPS czy RPS? Nie wierze, ze zastosowanie dysku sieciowego w RPS tak znaczaco obniza wydajnosc, ze przez to nie wygrywa nawet fakt posiadania wlasnej, niedzielonej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS to osobna maszyna z dyskami sieciowymi a VPS to virtualna maszyna czyli dzielony dedyk najczęściej na 4-5kont

Zależy pod jakie zastosowanie ale ja jak bym miał wybierać to bym raczej na 99% wybrał VPS.

Dla czego? ponieważ może i są słabsze ale wole mieć szybszy dysk niż lepsze parametry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam uzyc jednego z tych rozwiazan do postawienia gry via www, ktorej silnik pisze juz od ponad roku. Bedzie duzo includowania plikow, wiec szybki dysk raczej by sie przydal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS maja dyski sieciowy czyli na 100Mbps a zwykły dysk? hmm 300 MB/s ? może i więcej nie które?

No i na pewno mają mniej do przejścia dane :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiadam RPS 3 i nie narzekam :rolleyes: działa świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja podaje przykład :rolleyes: a to co firmy kombinują to już nie wiem bo każda inaczej podchodzi do sprawy...

A na pewno na VPS raczej szybciej bedzie chodził dysk niż na RPS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecam bardziej RPS'y. Zawsze to ma sie wlansy i niezalezne paramtery serwera, wlasna kosc ram procka ;] jak go katujesz to tylko ty sam. Dysk jak dysk, tak samo jak na VPS jest wspoldzielony tak samo na rps, jesli ma pasc padnie . Tyle co przygod mialem z vpsami i rpsami stwierdzam ze rps jest jest o 1001 % lepszy od vpsa. Nie raz juz bylo gadanie ze sie ma taki procesor tyle ram a sie okazywalo ze moze i bylo 5 osob na serwerze, z tym ze wszyscy chciali w 110% wykorzystywac vpsa... Jednak wole miec tylko dysk wspoldzielony, niz cala maszyne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem za RPS w koncu to wlasna maszyna, dyski co prawda nie sa demonami predkosci, ale z tego co wiem OVH szykuje jakies nowe rozwiazanie w sprawie dyskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem za RPS w koncu to wlasna maszyna, dyski co prawda nie sa demonami predkosci, ale z tego co wiem OVH szykuje jakies nowe rozwiazanie w sprawie dyskow.

Mam nadzieje, ze do lata sie z tym wyrobia. Latem premiera mojej gry :P Fajnie by bylo, gdyby jeszcze udostepnili mozliwosc tworzenia klastrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Macie jakieś serwery albo strony na tych rpsach z ovh?

Chciałbym zobaczyć jak to śmiga itp..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem za RPS w koncu to wlasna maszyna, dyski co prawda nie sa demonami predkosci, ale z tego co wiem OVH szykuje jakies nowe rozwiazanie w sprawie dyskow.
Od dłuższego czasu, to szykują i póki co nic nie ma. ;)

 

BTW W zeszłe wakacje na GG polecałeś VPSa jednak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×