Skocz do zawartości
joker666pl1

Linkowanie do nielegalnych plikow ?

Polecane posty

Witam !

O ile powszechnie wiadomo iz trzymanie na serwerach nielegalnych plikow jest nielegalne , to nie do konca rozumiem czemu linkowanie do serwisow rapidshare itp jest zabronione ?

Czy moglbym prosic jak to widzicie z punktu widzenia osob ktore prowadza hosting ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było jeszcze chyba w Polsce takich spraw, ale to absurd - przecież np google linkuje do nielegalnych plików (bo linkuje generalnie prawie do wszystkiego w internecie :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie linkowanie ułatwia przestępstwo - pomagasz - stajesz się jak by paserem :P

 

Ale nie znam osoby która nie piraciła by - chociaż w małym stopniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok , w sumie jaka jest pewnosc ze ktos umeisci link do filmu i to bedzie faktycznie link :P

A moze ktos publikuje napisy i w paczce z napisami daje dodatkowo film w celach edukacyjnych czy cos :P

 

Nie rozumiemc zemu wszelkie polskie firmy zbaraniaja linkowania do plikow ;/

Czy moze ejst jakis wyjatek ktorego nie znam ??

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostingi znam :0

Ale bardzo mnie ciekawi czemu w PL nie ma hostow takich skoro nie ma zadnego rpawa ktore by tego zakazywalo ??

 

Mam dedyka w malezji ;] coprawda ping kosmos ale za to bezpieczny jestem zawsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

Polskie prawo zakazuje nawet dawania linków do pirackich plików. (poszukaj info w google.pl)

PS. na boo.pl jest już kilka warezów, Na ich forum pisali że na prośbę policji dają dane + logi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmhm no to grubo bo z tego co pamietam 90 % warezow powstaje na webd.pl :P

a oni maja w dupie raczek takie konwenanse :]

 

Swoja droga dobra ochrone danych osobowych boo.pl ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najlepszą ma webd.pl gdzie w przeciągu kilku chwil możesz mieć adresy klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie linkowanie ułatwia przestępstwo - pomagasz - stajesz się jak by paserem :)

 

Ale nie znam osoby która nie piraciła by - chociaż w małym stopniu :)

 

Kurde google największy paser :P A tak serio to użyłeś złego określenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszą ma webd.pl gdzie w przeciągu kilku chwil możesz mieć adresy klientów...

 

Z tego co wiem, to jakiś czas temu zmieniali zabezpieczenia i podobno jest lepiej, ale jak to się ma do rzeczywistości to nie wiadomo do końca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie dopisze tutaj bo i temat pokrewny;)

 

co do nielegali - w usa są hostingi ktorych glowna zaletą jest "warez allowed" :)

w polsce nei wiem jak to dziala, ale akurat polskich stron warezowych nawaliło, zasmiecaja wyniki w google, a reklamowania programow typu GoD ("polskie p2p") powinni zabronic o_O.

 

mnie interesuje jedna kwestia, myslalem nad zalozeniem bloga, i na nim z racji ze interesuje sie muzyka chcialbym czasem podzielic sie tym co slucham. czy polskie hostingi zjedzą mnie za wrzucenie wlasnego flashowego playerka z empetrójką czy mam linkowac do żalowej wrzuty, gdzie jest tego pełno? a moze za linkowanie wrzuty też zginę w piekle, a moje dane dostana się do policji za mojego życia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od polityki danego dostawcy usług. Radzę po prostu spytać go przed zakupem u niego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc mnie niemilo potraktuje (no bo jak traktowac zlodzieja?),

ale generalnie chodzi mi tez o Wasze (forumowiczow) poglady. Czy w przypadku wyzej opisanym tez to co robie (dokladniej - co mi przez mysl przeszlo) to jest takie strasznie zle?

Nie chce sie zaslaniac takimi wymowkami - ale pojedyncze utwory w celach promocyjnych w necie to super sprawa, i teoretycznie (nie mam jak potwierdzic, chyba ze badaniami innych) podnosi sprzedaz plyt. Ale na pewno promuje artystow. Z polskich utworow na last.fm darmowe empetrojki mozna wybierac w dziesiatkach.

 

ps. Panie Sebastianie - ja wciaz czekam na jakikolwiek kontakt z Panem na pw. Nie chce byc upierdliwy, jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jadą na warezy, a to dzięki nim większość z was ma filmy, mp3 gry nie wspomnę o zwykłych dodatkach do gier, czy tapet na telefony. Tworząc stronę z warezem trzeba się liczyć z zamknięciem strony, ale jeśli wrzuci się sensowny regulamin i regułkę prawną, nie mogą nic zrobić, bo nie mamy plików na własnym serwerze, tworzymy jedynie zbiór (katalog) odnośników do plików, a to tak naprawdę użytkownik pobierający plik (jeśli nie posiada do niego praw czy licencji0 zobowiązany jest do usunięcia pliku do 24h z dysku komputera, w przypadku programów, narusza prawo pobierając plik.

Jeśli napiszemy regułkę mówiącą iż pobierany plik należy traktować jako kopię zapasową do naszego orginalnego. Strony z filmami i mp3 są jak najbardziej legalne. Można udostępniać pliki muzyczne i filmowe które są już w sieci, więc zupełnie nie jest to sprecyzowane, kto odpowiada za plik.

 

Co do wyrzutów sumienia, wrzuta ich nie ma, a to chyba najbardziej była by nielegalna strona w sieci nie licząc chomika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@trago - to przecież bzdura co piszesz!

 

Tworząc taki "katalog z linkami" do nielegalnych programów/filmów/stuffu/itp. podlegasz pod jakiś tam kodeks jakiegoś tam prawa, który mówi o współudziale w przestępstwie i ułatwianiu jego. Wybronisz się z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o regulaminie - chodzi o coś takiego??

 

PL

Jeżeli jesteś związany w jakikolwiek sposób z jakąś organizacją rządowa do walki z piractwem komputerowym lub jakąkolwiek inną grupą spełniającą tę funkcję lub jeśli jesteś pracownikiem tych grup nie możesz wejść do dalszej części serwisu, nie możesz ściągać żadnych plików i nie możesz przeglądać żadnych plików HTML, PHP. Jeśli wejdziesz na stronę złamiesz międzynarodowe prawo do prywatności (Internet Privacy Act podpisany w 1995) co będzie znaczyło, że nie możesz rościć praw do ukarania firm (serwerów), na których przetrzymywane są pliki. Nie możesz także sądownie oskarżać żadnej osoby związanej z tą stroną, włączając w to rodzinę, przyjaciół autorów strony oraz wszystkich, którzy tę stronę internetową odwiedzają. Wszystkie pliki MP3 , OGG oraz pliki filmowe znajdujące się na tej stronie, prezentowane są wyłącznie w celach promocyjnych. Są to jedynie próbki , które mają Was zachęcić do zakupienia całego albumu lub filmu. Od momentu ściągnięcia na dysk, pliki należy usunąć w przeciągu 24 godzin. Wykorzystywanie ich w celach komercyjnych jest niezgodne z polskim prawem. Autor serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystywanie zasobów znajdujących się na stronie. Wszystkie pliki ściągacie na własną odpowiedzialność!!!

 

D

 

Alle Objekte der Seiten sind privates Eigentum und somit nicht zum Lesen bestimmt. Grundsätzlich ist es verboten, diese Seiten zu betreten. Wenn Sie diese Seiten dennoch betreten, verstoßen Sie gegen den „Code 431.322.12 of the Internet Privacy Act“, der 1995 von Bill Clinton verabschiedet wurde. Das heißt Sie können gegen die Personen, die diese Dateien verwalten, nicht vorgehen."

"Der Verfasser dieser Seite trägt keine Verantwortung für die Art, wie die hier zur Verfügung gestellten Informationen genutzt werden. Dateien und alles andere auf dieser Seite sind nur für den privaten Gebrauch bestimmt und sollten daher nicht heruntergeladen oder gelesen werden. Wenn Sie irgendwie in Verbindung mit der Regierung, Anti-Piracy-Gruppen oder anderen ähnlichen Gruppen stehen, ist Ihnen der Zugang zu den Dateien und das Lesen der HTML-Seiten verboten.

 

EN

„If you are affiliated with any government, anti-piracy group or any other related group, or were formally a worker of one you CANNOT enter this web site, cannot access any of its files and you cannot view any of the HTML files. If you enter this site you are not agreeing to these terms and you are violating code 431.322.12 of the Internet Privacy Act signed by Bill Clinton in 1995 and that means that you CANNOT threaten our ISP(s) or any person(s) or company storing these files, and cannot prosecute any person(s) affiliated with this page which includes family, friends or individuals who run or enter this web site.“

 

 

http://www.ajo.pl/forum też warez a w polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Było już o tym.. to pie*****nie o "jeśli jesteś przedstawicielem organów bla bla ... to nie masz prawa wejść na tą stronę" i "skasowanie po 24 godzinach" jest g... warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak

Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.).
Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową.

nie ma żadnej mocy prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem "lepszy" regulamin własnie z wykorzystaniem tego o czym mówi sponsi :) jako, że kilku znajomych pytało mnie o taki regulamin a siostra kumpla jest prawnikiem, to sobie od jaj zapytałem o takie coś podsyłając kopie różnych regulaminów z innych warezików ;) oczywiście nie zdziwiłem się gdy usłyszałem, że jakieś paragrafy i inne bzdety to w takim przypadku wymysł :) tutaj nic nie pomoże poza serwerem w holandii lub innym kraju np. w azji, którego niewielki polski warez nie będzie interesował lub mają w regulaminie, że ich to g... obchodzi :) np. wrzhost.com (na stronie niby pisze, że mają w azji ale prawde powiedziawszy jest to holandia). Kilku znajomych tam trzyma do tej pory strony i nie narzekają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jeśli wrzuci się sensowny regulamin i regułkę prawną, nie mogą nic zrobić, bo nie mamy plików na własnym serwerze, tworzymy jedynie zbiór (katalog) odnośników do plików

 

Powiedz to chłopakom z thepiratebay oraz kolesiom od serwisu z napisami. Akurat w Polsce najpierw się działa i zamyka, a później się sprawdza czy tam była jakaś regułka prawna czy nie, która większego znaczenia nie ma bo kolesie udupieni, a sprzęt skonfiskowany.

 

Najlepiej warez trzymaj w DMTec, bo nawet oni sami nie wiedzą gdzie jest ich serwerownia, a admini są z przepaskami na oczach dowożeni czarnymi furgonetkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jesteś związany w jakikolwiek sposób z jakąś organizacją rządowa do walki z piractwem

 

Tylko to jest bez sensu, policja jest po to aby (niestety) ścigać... Wątpię żeby się przejęli takim tekstem. No ale mogę się mylić bo na prawie niezbyt się zam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby taki tekst miał moc prawną to przed burdelami i fabrykami fety można było by go umieścić i być bezkarnym xD to by było LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed burdelem pasowałby napis:

Wszystkie rzeczy ściągacie na własna odpowiedzialnośc!
:)

 

Ale póki co warezy były są i jeszcze długi czas będą ........

 

Swoją drogą 2 duże serwisy mają swoje serwery w Dallas w dzielnicy West texas.

 

Kraj United States

Kod kraju US (USA)

Miasto Dallas

Region Texas

Kod pocztowy 75207

Flaga US

Szerokość geograficzna 32.7825

Czas lokalny* 15 Jul 2009 02:23

Długość geograficzna -96.8207

 

Ktoś wie jaka to firma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×