Skocz do zawartości
Keaman

budgetvps + ubuntu + mysql

Polecane posty

Mam dość spory problem,z którym mecze się już od tygodnia, najbardziej irytuje fakt, że tyle czasu straciłem na instalacje mysql, której zresztą do tej pory nie udało mi się zainstalować na ubuntu 7.10 w ofercie budgetvps. Cały problem opisałem tutaj , jednak jak zobaczycie, nik nie był mi wstanie pomuc. Instalował ktoś na ubuntu w budgetvps, mysql-server ? Kurcze nie wiem czy wina leży po mojej stronie, czy instalka ubuntu z budgetvps jest walnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, od kilku miesięcy mam w domu linuxa i akurat trafił mi się Ubuntu, dlatego na nim mi zależało, oczywiście z Debianem zapewne też nie miał bym problemów, bo przecież Ubuntu to pochodna Debiana, jednak w Debianie odstrasza mnie zużycie pamięci, na start po zainstalowaniu apache, mysql, php otrzymuje około 160 mb zjadanych zasobów, nie mam doświadczenia z serverami ale wywnioskowałem, że jeśli obciążenie ram będzie tak szybko rosło, to chcąc nie chcą będę musiał się przesiadać na coraz to droższe pakiety ze względu na ram, czy jestem w błędzie?. Dodam tylko, że chce postawić na VPS forum oraz hosting filmów via youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O hostingu 'like youtube' na VPS zapomnij. To będzie zżerało ogromne ilości transferu.

 

Dziękuje za zwrócenie uwagi, oczywiście liczę się z tym, wybrałem taktykę przesiadania się na coraz to mocniejsze maszyny w miarę rozwoju, wychodzę z założenia, że niesztuka wydać parę stów miesięcznie na dedytka i jednocześnie wykorzystując część jego możliwości :) . Dodatkowo myślałem, że dokupienie transferu nie bedzie stanowiło problemu, czyżbym się mylił? W każdym razie dziękuje za zwrócenie uwagi, dopytam się zaraz jak jest w hitme zdokupieniem transferu. Nie mniej jednak dalej nie mogę sobie poradzić z tą bazą i nie wiem czy wina leży po mojej stronie czy męczyć suport hitme, że mają coś nie tak z instalka ubuntu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do transferu, to chyba nie będzie to stanowiło problemu, ale to będzie tak, jakbyś wybrał ofertę wybieraną dowolnie, tzn. custom czy jak to się tam zwie  :) dlatego cenowo będzie to mniej opłacalne... Poza tym weź pod uwagę jeszcze ram. Do takiego servisu, to dedyk, nawet może być w ovh  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lan Hikari dziękuje za trafne rady, ale czy na start, serwer dedykowany nie będzie na wyrost? Powiem wprost jak kombinowałem, na start chciałem sobie wykupić najtańszego VPSa w budgetvps do zaznajomienia się z adminstracją systemu, a nawet niepowiem, liczłem na to, że, wystartuje z serwisem z tego vpsa, potem chciałem przenieś sie na najwyszą opcje budgetvps lub jaskąś do 150 zł na hittme.pl a dopiero nastęnie na Dedyka. Nie powiem, bo kwestia finansowa gra tutaj rolę, jednak boje się o ram i procesor, tak jak mówiłem nie mam doświdczenia, ale liczyłem na to, iż na początku uciągne to wszystko na VPSie. Teraz daliściemi trochę do myślnia. Nie zamierzam startować z drugim youtube oczywiście :). Liczę na kilka filmów oddanych dzinnie. Dobrze kombinowałem cyz raczej przekombinowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

primo Zrób se mysql z paczek :)

 

drugie primo:) Upewnij sie czy masz kopmilatory i potrzebne biblioteki zanim zaczniesz cokolwiek kompilować...

 

trzecie primo:) debian zjada ci ram po instalacji LAMP bo zapewne nie raczyłeś go w żaden sposób zoptymalizować :) A przynajmniej pozmieniać wartości choćby mpm w apache, musisz pamiętać, iz VPS zawsze będzie VPS-em i nie uciągnie nie wiadomo ile ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myśle że na początek dobrze kombinujesz wszystko zalerzy jakie będziesz miał obciążenie bo jesli będziesz w normnie to z dokupieniem transferu nie będzie problemu..:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za mega szybkie odpowiedzi i za porady !

 

primo Zrób se mysql z paczek :)

 

drugie primo:) Upewnij sie czy masz kopmilatory i potrzebne biblioteki zanim zaczniesz cokolwiek kompilować...

 

Tak też zrobiłem, ale wyskakiwały mi jakieś rzadkie, błędy na które Google nie miało odpowiedzi. Jak już coś gdzieś znalazłem, to temat się urywał i nie było rozwiązania tutaj szczegóły.

 

najdmen w 3 primo, masz racje, nie zrobiłem tego, więc popracuje trochę z Debianem i z Apache, zresztą bez pożądego zanajmonienia się z nimi ani rusz, więc zmotywuje mnie to tylko do działania. Szkoda mi tylko tych pięciu dni straconych na próby z ubuntu ale przynajmniej nauczyłem sie kilku nowych rzeczy.

 

Jeszcze raz serdecznie wam dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak w Debianie odstrasza mnie zużycie pamięci, na start po zainstalowaniu apache, mysql, php otrzymuje około 160 mb zjadanych zasobów

 

To bynajmniej nie wina debiana. Serwer MySQL z włączonym InnoDB na dzień dobry zajmuje jakieś 120 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, zaraz przyjże się InnoDB i zobaczę co to jest i czy potrzebne, Małe sprostowanie do tych 160 mega, w Debianie Etch owszem zużycie ramu nie przekraczało mi 160 mega . Zainstalowałem LAMP w lenny i zużycie wynosi 227 mb ;/ Na początku jeszcze bardziej się przeraziłem bo było 300 ale po reboocie spadło właśnie do 227mb Będę musiał coś z tym zrobić :) Niestety do Etch nie mogę wrócić bo ma starą wersji libc6 co przeszkadza mi w poprawnym skonfigurowaniu ffmpega. Co ciekawe, jak robiłem próbę na Debianie lenny bez optymalizacji to w ogóle mi ffmpeg nie chciał skompilować bo wołał o ram, a mam ich dostępnych 384, z tym że swapa nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×