Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo_01

Hosting w Polsce czy za granicą (i jaki)?

Polecane posty

Witam,

 

Starałem się przeszukać forum ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

Szukam dobrych kont Reseller i zastanawiam się czy w Polsce czy za granicą.

Jakie są plusy i minusy tych zagranicznych?

 

Z forum znalazłem dwie fajne oferty zagraniczne: xxl-web.com oraz hostnine.com

W polsce dobrym ale drogim (w porównaniu z zagranicznymi) jest prohost.

 

Co byście polecali i czy pchać się w zagraniczne oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobry support jest i niskie pingi to wielkiej roznicy nie ma. Najczesciej roznica jest cena bo u nas koszty lacz sa nadal na wysokie poziomie w porownaiu z zagranica.

 

Poczytaj opinie i jak zalezy ci na cenie wybierz zagranica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska kolokacja jest i jeszcze bardzo długo będzie diabelnie droga. A jeśli znajdziesz coś naprawdę niedrogiego w naszym kraju, to masz niestety niemal stuprocentową pewność, że serwer podpięty będzie pod wyjątkowo wolne łącze (z własnego bolesnego doświadczenia wiem, że cała masa serwerów w tym kraju nadal podpięta jest pod łącza 1-2Mbit).

Tak więc jeśli pingi na poziomie 50-100ms nie są dla Ciebie czymś strasznym, wybierz hosting w Europie zachodniej (Wielka Brytania, Francja, Niemcy). Jeśli nie jest Ci straszny ping powyżej 100ms, śmiało możesz brać nawet w USA. Prawda jest taka, że zagraniczne serwery najczęściej rekompensują nieco większy ping ogólną szybkością działania (lepszy sprzęt, szybsze łącze wyjściowe na serwerze). No i ceny są nieporównywalnie niższe. A przy hostingu ston/kont email ping nawet na poziomie 200ms nie robi jakiejś kolosalnej różnicy. Zaboli tylko wtedy, kiedy chcesz postawić serwer gier czy jakiś stream.

Sam się hostuję w EU zachodniej i mam pingi na poziomie 50-60ms, a do tego serwer na Xeonie podpięty pod "setkę" i chodzi szybciej niż większość polskich stron, szczególnie w godzinach szczytu, a maila ze swoich domen podpiąłem pod gmail i śmiga :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(z własnego bolesnego doświadczenia wiem, że cała masa serwerów w tym kraju nadal podpięta jest pod łącza 1-2Mbit).

Podaj proszę jakiś przykład bo nie wierzę w to co czytam.. :rolleyes: Mówimy tu o serwerach oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba autorowi posta chodzi o komputery stacjonarne i to we wsiach oraz malych miasteczkach, bo w duzych miastach neta ma sie po 5-15 mega :) Co do serverow, to zrozumiem, ze vps'y stoja na 1-3 mega, ale nie servery pod hostingi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×