Skocz do zawartości
laudi

Jak dobrać parametry dedyka?

Polecane posty

Witam

 

Przyznam, że moje doświadczenie jest praktycznie zerowe w owej kwestii i potrzebuje pomocy, mianowicie prowadzę niewielką stronę (około 15tys unikalnych wizyt dziennie)do tej pory stała na wirtualnym serwie aczkowliek już dłużej nie pociągnie dlatego potrzebuje serwera dedykowanego.

 

Moje pytanie brzmi tak:

Ile orientacyjnie takowy serwer powinien mieć ramu oraz jaki procesor aby utrzymać taką stronę, (oraz z lekką perspektywą rozwoju, ale to sobie już przelicze jeżeli ktoś poda mniejwięcej wartość dla bierzącej)

Aha i nie chce odpowiedzi "A jaką kwotą dysponujesz?" chce wiedzieć czego potrzebuje a kwote wiadomo oby jak najniższa ale postaram się dopasować do sprzętu.

 

2 sprawa już wiele razy poruszana ale chcę ją poruszyć w kontekści mojej strony, czy trzeba na coś takiego dedyka czy wytrzyma RPS http://www.ovh.pl/produkty/oferty_rps.xml oferta z OVH gdyż tą firmę na chwile obecną stawiam na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o odpowiadającą mi ofertę(lub kimsufi ale z tego co wiem to jedno i to samo tylko słabsza oferta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPS sa traktowane gorzej niz kimsufi.

 

Ile odslon ma serwis? Moze wystarczyc dobry VPS, dodac buforowanie (np. memcache) i powinien dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od strony. Na ile obciąża serwer. Weź na miesiąc, zrób testy obciążenia i wtedy zdecyduj. Koszty chyba niewielkie.

 

A co do RPS na OVH to ie wiem czy Intel Atom to dobre procesory dla serwerów. One były raczej projektowane do mniejszych urządzeń mobilnych (bardzo mały pobór prądu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do RPSów.. Aktualnie posiadam RPS2. W sumie nie narzekam (dns, poczta, kilka stronek, mysql/pgsql, aplikacja javy). Z wydajnością nie jest najgorzej, do php mam eAccelerator. Uploadu na max wyciągnełem ponad 30mbitów. Najwęższym gardłem w RPSach jest SAN.

Może w OVH zainteresuje Cię oferta najmniejszego dedyka: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml. Tam masz pewność że raczej nie powinno ci nic zamulić przy dobrej konfiguracji systemu i usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dedyków w OVH proponuje "superplan mini" jak wyżej. Dla tego że masz tam pewne 100 Mbps (SLA Premium) Dosyć dobry procek :) + 2GB ram DDR2. W kimsufi masz podobna konfiguracje ale jeżeli chodzi o support lub łącze to bywa różnie.

W "superplan mini" masz dyski w raid co daje bezpieczeństwo danych i z pewnością są szybsze :) oraz lepszy support :)

 

Co do RPS to prawie jak dedyk ale dyski są sieciowe , osobiście nie mam zaufania do dysków sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok dzięki za to, aczkowliek nikt nie powie ile na taką stronkę jak an chwilę obecną potrzeba mi ramu i jaki procek na utrzymanie strony? nie chce dokładnych parametrów tak +/- opinie nie muszą być nawet fachowe ale zapewne niejedna osoba przechodziła przez taką oglądalność no i myślę iż okrętując się co powinno wystarczyć ^^ dalej już sobie przeliczę uwzględniając szybkość rozwoju i rynek :)

podam jeszcze raz parametry około 15tys unikalnych wizyt dziennie, co przekłada się na około 50tys zwykłych wyświetleń no i jakieś 150GB transferu miesięcznego ale wprowadziłem kilka modyfikacji i funkcji które zwiększą zapewne tą liczbę zaraz po udostępnieniu użytkownikom(czyli jak postawie stronę na nowym serwerze)

 

no a jak nie tak to może ile mniej więcej może wytrzymać dany pakiet na OVH uwzględniając iż konfiguracja będzie dość dobra gdyż zlecę ją osobie która się na tym zna i tego typu rzeczy robi(sam zrobiłbym to góra średnio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro myślisz nad ovh to ja myślę że już najprostsza konfiguracja serwera w ovh ( kimsufi nawet) powinna uciągnąć takie obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kimsufi moze i uciągnie całe ustrojstwo, ale tam są jakieś dziwne ograniczenia na szybkość transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do ovh, żeby wyjaśnić o co chodzi z transferem i wszystko wiem, jeżeli chodzi o opcja standard na kimsuffi to gwarantuje ona przepustowość 8Mb przez 95% czasu abonamentu(miesiąca) i wyższą przez 5% jeżeli się przekroczy są limity, to tak dal informacji gdyby ktoś jeszcze szukał.

 

Owszem na teraz by mi to starczyło ale chcę aby strona pociągnęła chwile na tym serwerze więz zainwestuje w standardowy ovh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj znac na pw pomoge Ci wybrac odpowiedni Vps + skonfigurowac lighthttpd tak ze spokojnie zaoszczedzisz miesiecznie te 100 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×