Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
aladin07

czy ja potrzebuję coś więcej niż hosting

Polecane posty

jestem na etapie tworzenia pewnego serwisu z ofertami w pewnej branzy z calym zapleczem wyszukiwania,

ale już na wstępie - co mnie wcale nie dziwi okazuje się, że mój obecny pakiet biuro ace ( czy jakos tak )

w firmie kei.pl ktora jak najbardziej moge pochwalic

nie nadaje sie do tego (skrypty sie za dlugo wykonuja i obciazenie dla serwera jednak znaczaco wzrasta)

 

otoz obecnie serwis codziennie bedzie przetwarzal pliki xml (prawie 5gb, a niektore z nich maja 1,5gb)

wiec czas wykonania skryptu jest znaczny a jeszcze nie probowalem tego do bazy danych zapisywac

i teraz nawet nie wiem czy jakikolwiek hosting temu podola czy moze powinienem szukac serwera

wirtualnego czy tez vps'a ktory dziala jak shared hosting (sorki jesli to to samo ale az tak glebko jeszcze

nie zglebilem tematu )

 

mysle ze transfer na poziomie 50gb miesiecznie na poczatek wystarczy, ale w zwiazku z tak duza iloscia

danych z xml to baza danych bedzie spora i mysle ze z 20-30gb powierzchni dysku bedzie potrzebne

zadnych mailingow na razie nie przewiduje - czas pokaze moze kiedys

poki co trudno mi tez ocenic ilosc wejsc na serwis

i co najwazniejsze to budzet

poki co nie moge sobie pozwolic na wydanie wiecej jak 220zl +/- 10%

jak juz to pojdzie i bedzie przynosilo jakis realny zysk i chociaz zapracuje na utrzymanie siebie to

czemu nie wiecej ale na razie nie mam jak

 

dodam jeszcze ze potrzebowal bym tam miec 5-10 baz danych, do 5 domen

 

w zwiazku z tym mam pytanie co tak na prawde bede potrzebowal do takiego serwisu

jak sadze shared hosting nie bardzo bedzie w stanie to uciagnac a sam tez nie bede w stanie administrowac

jakims serwerem tak jakby nalezalo wiec de facto potrzebuje w tej kwocie zmiescic sie

z czyms na wzor hostingu ale bez pewnych jego ograniczen

 

czy ktos moze mi cos zaproponowac - najlepiej jakby cena za pierwszy i kolejny rok sie nie zmieniala

bo w razie niepowodzenia nie chce za rok przenosic sie w inne miejsce tylko dlatego ze sie promocja

skonczyla

 

z tego co przejrzalem to w polsce moze hitme.net.pl moze hostit.pl czy tez logout.pl

ale moze cos za oceanem ( na poczatku czas dostepu nie bedzie taki znaczacy jak cena i parametry )

 

z gory bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może nie uściśliłem okresu płatności o której pisałem

mój budżet to na rok a nie na miesiąc, ale jak wspomniałem sprawa

może być bardzo rozwojowa i mimo, że na początku słaby

budżet to później mogą być większe i silniejsze "oręża"

na razie szukam czegoś "na początek" skoro żaden shared hosting

nie jest w stanie podołać potrzebom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy :P Nikt Ci nie da w tej cenie 20-30GB pojemności jeśli chodzi o hosting shared.

 

Nawet na VPSa root nie mówiąc już o managed musisz wydać co najmniej 3x więcej od tego co zaplanowałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak laze po tych stronach i widze ze faktycznie ciezko z tym wszystkim

 

ja jeszcze przeprosze ze moze zadam banalne pytanie ale juz sie pogubilem

bo znam roznice miedzy zwyklym shared hostingiem i vps-em

ale jak tu zidentyfikowac serwer wirtualny?

 

w sumie mi by wystarczyl hosting gdyby nie te restrykcje obciazenia serwera i dlugosci

wykonywania skryptu

po cichu zaczynam przeznaczac na to juz jednak cos do 40zl/miesiac bo przy platnosci

miesiecznej bede mogl nieco podniec budzet:)

 

generalnie cenowo to moze jakis vps-root z pojemnoscia 20gb by za te pieniadze podszedl

gorzej ze ja z linuxem mialem bardzo malo do czynienia i boje sie ze wtedy bym polegl

juz totalnie wiec moze http://logout.pl/?show=virtual plan 5 bylby dla mnie ok

tylko jak wyzej pisze - nie do konca rozumiem czym jest ten serwer wirtualny i czym

on sie rozni od vps'a i czy tam nie bede mial problemow z obciazeniem serwera (sa tam

przypisane tego typu uslugi? ) oraz dlugosc wykonywania skryptu?

czy to w jakis sposob jest rozszerzeniem shered hostingu

czy moze to po prostu inna nazwa na shared hosting

 

i jeszcze z innej nieco strony - czy zarzadzanie vps-em jest faktycznie bardzo trudne?

czy moze wystarczy sie ograniczyc do zainstalowania jakiegos cpanelu i mam bez problemu

funkcjonalnosc shared hostingu tylko z lepszymi i gwarantowanymi parametrami?

bo o to by mi najbardziej chodzilo a wtedy oferty root vps to juz w miare pasujace do

moich mozliwosci budzetowych by sie znalazly - juz gdzies widzialem podobne takze

cos powinno by byc tylko to pytanie czy ja dam sobie z tym rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer wirtualny = shared :P

 

Niestety zarządzanie VPSem to złożony i kompleksowy proces ... myślisz że admini są od zabawy? :P W teorii jak admin jest na prawdę dobry to może Cię skasować za konfigurację serwera i usług jednorazowo a potem na wypadek problemów dorywczo. Więc koszty dodatkowe by występowały losowo (nie licząc pierwszego okresu z wliczonym kosztem setupu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS - ja wcale nie mysle ze to taki pikus, ale moze niektore uslugi poszly w tym kierunku

ze sa dla nieobrazajac nikogo, ale osob ulomnych w administracji ( w tym ja sam ) i teraz juz wiem

ze taki vps to managed vps

takze widze ze chyba po kilku latach przerwy trzeba bedzie wrocic i ponownie zaprzyjaznic sie

z pingwinkiem i po prostu samemu nauczyc sie tego wszystkiego - latwo i szybko nie bedzie

ale do odwaznych swiat nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×