Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kontaktron

hosting forum help

Polecane posty

Witam,

interesuje mnie:

-forum bez fajerwerków, niekoniecznie przemo, tylko najważniejszymi opcjami i dodatkami

raczej szybkie niż rozbudowane

-początkowo 1 baza do 4 000 tyś użytkowników w ciągu pół roku. Docelowo 4 bazy, ok 50 000 użytkowników 150 000 postów w ciągu 2 lat.

-bez obszernego działu download

 

-częste backupy bazy oraz możliwość pobrania w dowolnym momencie

-możliwość dołączenia strony www z downloadem

-cena do 40zł m-c

-dobry support

-zależy mi głównie na sprawnym działaniu, jeśli forum będzie zużywać dużo zasobów chciałbym mieć możliwość rozszerzenia pakietu za dopłatą w razie konieczności lub przejścia na VPS

 

co możecie polecić? przejrzałem już kilkadziesiąt postów ale nic podobnego nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś kolego działy, bo ten jest przeznaczony do innego celu, ale odpowiem Ci na Twoje pytanie. Przemo stanowczo odradzam ponieważ raz że jest oparte o skrypt ze starej linii 2.x, do tego jeden wielki śmietkik w kodzie, a co najistotniejsze duże wymagania co do serwera zwłaszcza pod taką ilość użytkowników jak Ty chcesz. Zainteresuj się nowoczesnymi oraz darmowymi skryptami MyBB 1.4 oraz phpBB3 ze szczególnym poleceniem tego pierwszego, a jeżeli chcesz lekki skrypt bez fajerwerów, jednocześnie dobry i sprawdzony to jest nim PunBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem nad nimi, konkretnie konto Large 9GB/1000GB, php 4,5,6 +MySQL ale jakoś mało o nich opinii

 

wiem że pomyliłem, teraz widzę.

 

Myślałem o phpbb3 bo dużo instrukcji instalacji można znaleźć zwłaszcza in Eng. MySQL też ok, a tego ostatniego nie znam.

podrzucisz jakiś przykład?

 

 

temat przerzucam na właściwe miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-cena do 40zł m-c

-dobry support

-zależy mi głównie na sprawnym działaniu, jeśli forum będzie zużywać dużo zasobów chciałbym mieć możliwość rozszerzenia pakietu za dopłatą w razie konieczności lub przejścia na VPS

dhosting.pl > dvps.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dhost z 4GB/300GB w Personal+ za 36m-c? raczej średniawka, ale o firmie słyszałem sporo dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jest taki znowu tani, na firehost masz 10GB/960BG za 25pln m-c a na hitme 10/1200 za 12pln m-c ale niewiele o nich wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest taki znowu tani, na firehost masz 10GB/960BG za 25pln m-c

 

Nie no człowieku jak porównujesz firehost do neteasy to ja Ci gratuluje...

 

To jak byś mówił, że czarne jest białe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drobnych awarii w NetEasy jest jak na lekarstwo. Jak już to coś z łączami itp. drobnostki: http://neteasy.pl/whmcs/announcements.php

Awaria płyty głównej to chyba ostatnia tak "poważna" awaria. Mój serwer (apple) ma

187 Days, 23 Hours and 12 Minutes

uptime'u.

 

Zamów sobie test w obu firmach to zobaczysz czemu tak napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też polecam neteasy. Support maja bardzo dobry, serwery chodzą bez problemów i długo(uptime 190dni) to co więcej chcieć ? Cena w stosunku do tego co dostajesz jest śmieszna.

 

 

WPNJ był szybszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem ich ofertę i niepokoi mnie jedna rzecz: jeśli nie podpisuje się z nimi umowy, to nie ma żadnej gwarancji bezpieczeństwa bazy danych i w ogóle gwarancji ciągłości usług.

 

Jeśli chodzi o skrypt phpBB 3.0, dostanę jakiś link do forum żeby podejrzeć jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontaktron: nie podpisujesz umów w sprawie minimalnego okresu korzystania z konta, czyli - nie zapłacisz, zawieszamy konto i rozstajemy się w pokoju ;). Nie musisz się martwić o wysyłanie wymówienia usługi 3 miesiące przed tym jak chcesz przestać z niej korzystać itd. Myślę, ze to dość przyjazne rozwiązanie. Resztę "wzajemnych stosunków" reguluje w jasny i przejrzysty sposób nasz regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro tak, to dalej nie szukam:) Czy mogę liczyć na pomoc techniczną w zakresie instalacji i optymalizacji działania skryptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co polecacie dorzycić do gołego skryptu phpbb 3.0 żeby forum nie było zbyt ubogie ale żeby nie wpłynęło znacząco szybkość działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym ale narazie trudno powiedzieć czego będę potrzebował, zobaczę chyba jak się to sprawdzi w praktyce. Chyba smf dorzucę ale nie wiem czy warto. Sprawa inna, czy skiny do phpBB zmieniają język forum czy tylko design?

mam na myśli takie coś:

 

http://www.phpbb3-styles.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×