Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shikataganai

Z: home.pl - problemy phpmyadmin

Polecane posty

obstawiam (nie uzywalem raczej) ze phpmyadmin w home dziala na jakims zrytym porcie jak to bywa w przypadkach podobnych kiedy jest instalowany wraz np z cPanelem - wtedy jest dokladnie taki sam objaw - samo listowanie tabel czy w ogole lowowanie to porazka.

 

naprawde sprobuj wgrac na to konto do jakiegos katalogu zawartosc phpmyadmin, konfiguracja to przeciez 3 linijki w jednym pliku i zobaczysz czy bedzie roznica - co do pootwieranych tabel jak pisal Prohost to nie wiem - w sumie nie zobaczysz tabel spoza Twojego konta wiec mozna sie tylko doomyslac, swoje jak najbardziej mozesz zobaczyc w procesach - ale tez mailoby to przeciez wplyw na dzialanie baz danych co widac na www od strony klienta - ja bym na Twoim miejscu przetestowal z tym wgraniem skryptu , u mnie to pomagalo w podobnych przypadkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, daj adres wysle Ci kwiaty...albo lepiej słome...

To forum często cierpi na syndrom "domorosłych pomagaczy, którym się wydaje, że... lub którzy słyszeli, że...." Ja zadając fachowe pytanie oczekuje odpowiedzi na temat i odpowiedzi, która wniesie coś w rozwiązanie mojego problemu.

W tematach technicznych sam tez odpowiadam kierując się tymi zasadami, szczególnie nie wypowiadam się na temat czegoś jeśli tego nie używałem, nie wiem jak działa.

 

To jest forum ludzi mających wiedzę i fajnie jak się chcą ta wiedzą podzielić dzięki temu można się wiele nauczyć, gdyby było to forum o hodowli kwiatów lub słomy (szczególnie to drugie) to wypowiedzi typu "ten nawóz ze starych fusów od herbaty jest zryty" były by jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne z Twojego postu zdanie "phpmyadmin działa jako "Localhost via UNIX socket" " nawiazujace do tematu niewiele wnosi raczej, co to ma komukolwiek pomóc? gdzie tu rozwiazane problemu lub podpowiedz?

 

 

probowales chociaz z tym co napisalem (bo jak zrozumialem tez trafiasz na ten problem na serwerach home), czy po prostu wiesz lepiej bo tak? dlaczego zainteresowani tematem mieliby nie sprobowac?

 

 

uwazam ze wskazówka ktora podalem bazujac na wlasnych doswiadczeniach (nie zaslyszanych co sugerowales) moze pomóc wielu osobom (niekoniecznie na serwerach home - tak wiem w temacie jest home.pl...) , jak wspomnialem uzywajacych hostingow z cPanelem gdzie maja gotowy phpmyadmin i dziala on na takim porcie ze przewaznie wszytko sie slimaczy, i uzycie wlasnej kopii w public_html

 

nie widze w Twojej wypowiedzi nic rzeczowego co mialoby pomoc pytajacemu, wiec jak to jest ? kto tu nie powinien sie wypowiadac w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probowales chociaz z tym co napisalem (bo jak zrozumialem tez trafiasz na ten problem na serwerach home), czy po prostu wiesz lepiej bo tak? dlaczego zainteresowani tematem mieliby nie sprobowac?

 

uwazam ze wskazówka ktora podalem bazujac na wlasnych doswiadczeniach (nie zaslyszanych co sugerowales) moze pomóc wielu osobom (niekoniecznie na serwerach home - tak wiem w temacie jest home.pl...) , jak wspomnialem uzywajacych hostingow z cPanelem gdzie maja gotowy phpmyadmin i dziala on na takim porcie ze przewaznie wszytko sie slimaczy, i uzycie wlasnej kopii w public_html

Serwery home nie działają w oparciu o cPanel, więc czy korzystasz z ich phpmyadmina czy swojego nie ma to żadnej różnicy, działa się na tym samym środowisku. W cPanelu (w DA podobnie tylko inny port) na portach 2082, 2083 uruchamia swój własny serwer www, który czasami nie radzi sobie z wydajnością.

Znam to z praktyki nie z teorii.

 

nie widze w Twojej wypowiedzi nic rzeczowego co mialoby pomoc pytajacemu, wiec jak to jest ? kto tu nie powinien sie wypowiadac w temacie?

Jak byś czytał uważnei zauważył byś, że mam doświadczenie z home.pl i że pomimo zastosowania aplikacji do zarządzania bazą danych, która się łączy bezpośrednio z bazą z pominieńciem serwera www (MYSQL front) problem też występuje co wskazuje na problem z bazą danych na serwerze home (przeciążenie, blokowanie table, itp.) i to niekoniecznie spowodowany bazami danego użytkownika (w końcu to hosting shared) co w następstwie sugeruje jednak kontakt z home w celu wyjaśnienia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×