Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Karty czipowe - czytnik? 'generator'?

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Pracodawca kazał mi zrobić wstępne rozeznanie na temat zaimplementowania systemu kart czipowych jako klucza do drzwi.. Google wywala milion różnych rzeczy, bo słowa 'karta', 'chip', 'czip' to wielotematyczne pojęcia.. dotarłem na razie do firm, które produkują te karty, a my chcemy mieć u siebie takie ustrojstwo, które pomoże swobodnie manipulować tymi kartami (programować).

 

Czy ktoś z forumowiczów wie coś i może podać namiary na firmę, która może sprzedać generator czy tam terminal do kodowania kart? Wiem, że pewnie będzie jakaś różnica między kartami czipowymi a zwykłymi plastikami (spotkałem takie na Zachodzie w hostelach i w punktach ksero w Polsce)... interesuje mnie wszystko związane z wprowadzeniem takiego systemu.

 

z góry dzięki za cokolwiek,

 

Miłosz / Sponsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do otwierania drzwi znacznie lepsze od chipów będą karty zbliżeniowe Unique.

A dostać je można nawet na Allegro (czytniki sterujące ryglem też :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najdmen niezupełnie o to mi chodziło... na razie jeszcze chodzi mi o tradycyjne karty...

 

Fiercio... a żeby to było unikalne dla użytkownika i czytnik był w stanie zapamiętać jakieś informacje, np. kiedy kto gdzie jak? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama karta Unique to tylko właściwie identyfikator jest.

Cała jej siła zależy od backendu, który za nią stoi. Może to być prosty kontroler, który pobierze adres i sprawdzi, czy jest dozwolony i otworzy rygiel, a może być cały system zaawansowanej kontroli dostępu, jak np. SATELowy - http://www.elektron.krakow.pl/oferty,492,a...epu_satel_.html

Czytniki podłączamy do głównego kontrolera, który to już o wszystko dba i wszystko rejestruje.

 

A co do chipów - to one nadają się jedynie tam, gdzie nie będą często wyciągane, bądź tam, gdzie jest potrzebny jakiś zaawansowany kryptoprocesor (np. do certyfikatów/podpisów cyfrowych). W zastosowaniach kontroli dostępu ni to wygodne (wyjmuj sobie kartę i wkładaj za każdym razem, jak chcesz wejść), ni to niezawodne (czasami styki czytnika potrafią się wyrobić).

 

PS: Nie muszą być nawet karty Unique - popularne ostatnio są też breloczki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×