Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

Zablokowanie około 300 adresów IP

Polecane posty

Jaki będzie najbardziej optymalny sposób aby zablokować 326 adresów IP :)? Od pewnego czasu odwiedza mnie nieproszony gość który przedstawia się jako nijaki:

"SimilarPages/Nutch-1.0-dev (SimilarPages Nutch Crawler; http://www.similarpages.com; info at similarpages dot com)"

 

Za Googlowałem i wynalazłem fajną liste IPków z których korzysta ten bot :)

http://www.botsvsbrowsers.com/details/240535/index.html

 

No i chciałbym te IPki zbanować ew pobanować całe klasy:

174.129.*

75.101.*

72.44.*

67.202.*

 

i tu pojawia się pytanie co "wytnę" ? Czy z tych zakresów mogą korzystać użytkownicy z PL lub co najważniesze Googlebot?

 

Próbowałem zbanować Bota po useragencie ale coś mi nie wychodzi bo i tak powraca (Useragent jest zawsze taki sam dla wszystkich IPków).

 

 

Ogolnie gdyby ten bot odwiedzał mnie pojedynczo to nie miałbym nic przeciwko temu tyle że jak wpada to z bardzo dużej ilości IPków przez co zapycha apache i serwer odpływa...

 

Z góry dziękuje za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy z tych zakresów mogą korzystać użytkownicy z PL lub co najważniesze Googlebot?
Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najdmen, taki firewall po blokuje mi dużą ilość IPków jeżeli pojawiła by się kolejna taka sytuacja :>?

 

Ogólnie poprzez apache zablokowałem te 4 klasy IP i mam nadzieje że będzie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najdmen, taki firewall po blokuje mi dużą ilość IPków jeżeli pojawiła by się kolejna taka sytuacja :>?

 

Ogólnie poprzez apache zablokowałem te 4 klasy IP i mam nadzieje że będzie spokój :)

 

 

dzięki takiemu firewallowi na starcie masz wycięte wszystkie klasy oznaczone jako niepewne, reserved networks itd, generalnie bardzo mądry :) ale trzeba uważać bo np. moja klasa w szarej była kiedyś w nim wycięta :)

Więc najpierw poczytaj potem instaluj żeby się nie okazało że nie zalogujesz się na maszynę bo Cię wytnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×