Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kregulski

1/2 serwera dedykowanego z Najdmen.pl

Polecane posty

Witam

Rozważam zakup serwera dedykowanego: http://najdmen.pl/index.php?adminpanel=planded&id=10 - wybór myślę niezły, trochę czytałem zanim się na niego zdecydowałem.

 

Problem jednak w tym, iż nie mam regularnego zapotrzebowania na taką maszynę - przez 80% dni w roku będę wykorzystywał nie więcej niż 10-20% (w pozostałym okresie jakieś 50-70%) dlatego też zanim go zakupię chciałem się rozeznać czy byliby chętni odkupić jakąś jego część? Tak żeby potencjał się nie marnował a ja żebym nie przepłacał niepotrzebnie.

 

Do serwera zamierzam dołączyć wieczystą licencję DirectAdmina (~200zł), dodatkowo wziąć usługę konfiguracji (120zł) ... podłączenie serwera to 249zł - wszystkie ceny netto - koszty początkowe więc są na tyle wysokie iż nie opłaci mi się rezygnować z niego na okres w którym nie będę go aż tak potrzebował.

 

Nie zamierzam na nim zarabiać - interesuje mnie stała (w miarę możliwości oczywiście) współpraca.

 

Jeśli będą zainteresowani to zamówienie złożę przed końcem tygodnia.

W razie pytań proszę o kontakt na PW,

GG: 8908485

lub tel. 600 669 679 (raczej wieczorową porą lub SMS to oddzwonię w wolnej chwili)

 

 

** Edit: Tak sobie pomyślałem, że jeśli byłyby chętne ze 2-3 osoby na coś mocniejszego to nie ma problemu - byle by co miesiąc za drogo nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że przez tych kilkanaście (kilkadziesiąt) dni w roku muszę mieć sprzęt który to wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem znac na gg :) teraz czekam na odpowiedź...  :)

 

PS. "Dzielenie" się dedykiem to nie jest dobre rozwiązanie i VPS w sumie nie jest złym wyjściem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na te kilkadziesiąt dni przejdziesz na wyższy pakiet z VPS, a potem na niższy... i po sprawie :]

 

A i tak, czy siak bardziej opłaca się wziąć dobrego VPS, niż z kimś dzielić się dedykiem. Kosztowo prawie tak samo wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na te kilkadziesiąt dni przejdziesz na wyższy pakiet z VPS, a potem na niższy... i po sprawie :]

 

A i tak, czy siak bardziej opłaca się wziąć dobrego VPS, niż z kimś dzielić się dedykiem. Kosztowo prawie tak samo wyjdzie.

 

Czy ja wiem? ;]

Współdzielić serwer z 5-10 osobami? Mniej jest 'zajeżdżany' HDD i CPU (choć nie koniecznie :>) w ekstremalnych dla niego sytuacjach.

 

Czy lepiej z 1 obok? ;]

 

Wg. mnie jak najbardziej oferta 1/2 jest lepsza niż VPS.

W dodatku jeszcze co masz na myśli pisząc dobrego VPS'a? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wziąć takiego dedyka i zastosować jakiś system wirtualizacji aby każdy miał swoje środowisko, bo kilka osób z uprawnieniami root to źle wróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można wziąć takiego dedyka i zastosować jakiś system wirtualizacji aby każdy miał swoje środowisko, bo kilka osób z uprawnieniami root to źle wróży :)

 

Dokładnie o to mi chodziło, gdy mówiłem o tym, że dzielenie się nie jest dobre... Co do wirtualizacji, to jest ona dobrym rozwiązaniem, ale jeśli @kregulski się na tym zna :) A informacji o swoich umiejętnościach administratorskich nam szanowny user nie powiedział :) Czytajac wypowiedz, ze zakupi konfiguracje, zakladam, ze nie potrafi przeprowadzic wirtualizacji niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie o to mi chodziło, gdy mówiłem o tym, że dzielenie się nie jest dobre... Co do wirtualizacji, to jest ona dobrym rozwiązaniem, ale jeśli @kregulski się na tym zna :) A informacji o swoich umiejętnościach administratorskich nam szanowny user nie powiedział :) Czytajac wypowiedz, ze zakupi konfiguracje, zakladam, ze nie potrafi przeprowadzic wirtualizacji niestety...

U nas można takowy konfig zamówić, to nie problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas można takowy konfig zamówić, to nie problem :)

 

No wiadomo, ale autor tematu chce ograniczyc nieco budżet  :) Poza tym konfiguracja to nie wszystko :) ktos to musi tym administrowac, a jak wiadomo administracja servera przez jakiegos administratora to praktycznie tyle co miesięczna opłata za dedyka :)

 

Napisałem wiadomośc na gg do autora tego tematu i czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na GG - @Lan Hikari ma najlepszy wgląd na moje potrzeby w chwili obecnej. Wezmę serwer na razie tylko dla siebie gdyż owe zwiększone zapotrzebowanie przypadnie m.in na najbliższe tygodnie. Potem zobaczymy.

 

Co do mojej znajomości tematu - ogranicza się ona do wykonywania operacji z poziomu DirectAdmina dlatego też bez wahania zamówię przy okazji konfigurację serwera z nadzieją iż administrator na stałe jednak nie będzie potrzebny.

 

PS: nie chcę aby mi się serwer zwrócił a jedynie jego część dlatego też nie widzę problemu aby założyć zwykłe konta z poziomu DA dla użytkowników o podobnych wymaganiach, którym podobnie jak mi nie wystarczają tańsze oferty hostingowe a których jednocześnie nie stać na własną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×