Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Jaki panel ?

Polecane posty

Gość Pokuć

W weekend postanowiłem zainstalować Debiana żeby się nieco poduczyć w sprawach administracji serwerem. Poszło gładko. Na razie działam w trybie graficznym bo i tak nie będę robił DC czy krzaka, ew. jakieś moje testowe strony. Zainstalowałem co trzeba, apache, php, mysql, phpmyadmin i inne potrzebne bajery itd. Skrypty działają, umiem już włączać, wyłączać i resetować serwer bez patrzenia na kartki (Do weekendu byłem totalnie zielony w tym). Chciałbym zarzucić jakiś panel do zarządzania tym. Tu zaczynają się schody. DA płatny, Cpanel też. Szukam jakiś darmowych z dobrym i w miare zrozumiałym poradnikiem instalacji. Najlepiej pisane po polsku albo jakimś prymitywnym językiem angielskim (bez rozpisywania się o niepotrzebnych rzeczach). Zainteresowałem się ISPConfig i szukam jakiejś instrukcji doń. Zna może ktoś w miare ,,friendly" napisaną instrukcje jak to zainstalować ? Może jest jakiś inny panel godny uwagi ? Grafika nie musi być wystrzałowa, podstawowe funkcje. A moze da się zainstalować DA/ Plesk na localu bez kupowania licencji (Nie mówie o nulled czy takich tam). Po prostu szukam czegoś do nauki, jakiś porad co i jak. Chce się tego jakoś nauczyć, książek mało a w necie wiadomo co jest (a jest mało) a po polsku to nic nie ma. Serwer sobie ustawie tylko do mojego kompa tj na uruchomionym serwie nikt nie wejdzie na strone, ograniczenie tylko dla mnie. Oczekuję na konkretne propozycje poza googlami, choć tam też często szukam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz spróbować wyhaczyć DA triala na 30 dni.. ładnego mejla wysmaż po ingliszu do producenta.. może się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dzięki, zaraz obczaje te linki i powiem jak poszło o ile nie będę miał innych pytać :(

 

N3T5kY - bez google to mam na myśli podawanie linku: http://google.pl :) Korzystam z tego cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sorry że post pod postem ale mam problem.

 

Robię według instrukcji jaką podał najdmen. Wszystko idzie fajnie pięknie do czasu gdy mam podać komendę # make install. Po prostu po chamsku wywala że command not found. Co mam robić w takim wypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

A przy make nie wywala "comand not found" ? ...

Więc albo podajesz zły kod błędu, albo robisz głupi błąd.

Ale imho możesz puścić apt-get install make

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

# apt-get install make zadziałało.

 

Teraz mi nie wchodzi komenda # cp -Rv /tmp/ispcp/* / sugeruje mi żebym użył -L, -P... Jak to mi się uda zrobić to będą tylko dwie komendy do wykonania # cd /var/www/ispcp/engine/setup i # rm -fR /tmp/ispcp Potem będę tylko się martwił jak bez domeny do tego panelu wejść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz wg powyższej instrukcji to owa instrukcja nie zakłada instalacji make czy kompilatorów :(

Ale to chyba podstawowe składniki systemu które warto instalować na początku aby jakoś pracować :)

 

Bez domeny możesz podczas konfiguracji podać IP - powinno zadziałać.

 

p.s. sugeruję nie robić nic "na pałę" copy/paste a najpierw dowiedzieć się co będziesz robić i jak poznasz zasadę działania (może man ? :)) to potem klepać powolutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Apache, PHP i MySQl mam zainstalowane i nawet działa. Phpmyadmin też działa. Teraz rozumiem że z tę komendą cp -Rv to musi skopiować te pliki czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naucz się podstawowych komend - dowiedz się co oznaczają ;P

 

Pokaż:

ls /tmp/ispcp/*

I jeżeli nie ma tam nic "niebezpiecznego" to walnij:

cp -Rf /tmp/ispcp/* /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OK, wiem co było przyczyną. We wcześniejszych komendach nie wpisałem znaczka - (myslnik) jak poprawiłem to pozostałe kroki wykonano bez problemów. Teraz jak sie do tego ustrojstwa dostać ? http://IP/ispcp, http://admin.IP i takie podobne wywalają 404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z linku Najdmena. NIe wystarczy dodać admin przed resztą adresu?

 

edit:

sory nie zauważyłem, że admin.ip nie działa. Musiałeś coś źle zrobić skoro w poradniku taki jest punkt po całej instalacji, nic nie pisze o dodatkowej konfiguracji tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z linku Najdmena. NIe wystarczy dodać admin przed resztą adresu?

 

edit:

sory nie zauważyłem, że admin.ip nie działa. Musiałeś coś źle zrobić skoro w poradniku taki jest punkt po całej instalacji, nic nie pisze o dodatkowej konfiguracji tego.

jak wy sobie to wyobrażacie admin.IP ? :(

po prostu mi chodziło o to aby w obu miejscach wpisać IP - przepraszam źle sie wyraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy tutaj kombinujecie, ale ja korzystałem z tego, co już wcześniej podał crazyluki

http://howtoforge.com/perfect-server-debian-lenny-ispconfig3

 

Używałem u siebie w domu oraz na VPS'ie i wszystko chodzi okey :(

 

PS. Nie chcę szerzyc piractwa, ale Jeśli to ma byc u Ciebie w domu i nie do poważnych celów, tylko do nauki, to mozesz zawsze zainstalowac cPanel Nulled :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Piracić nie chcę. Nie wiem, nadal nie mogę wejść na panel, jak wrócę z uczelni to napisze jakie katalogi mam, może jakiegoś brakuje, może coś znów źle zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piracić nie chcę. Nie wiem, nadal nie mogę wejść na panel, jak wrócę z uczelni to napisze jakie katalogi mam, może jakiegoś brakuje, może coś znów źle zrobiłem...

 

przepis instalacji pod adresem http://howtoforge.com/perfect-server-debian-lenny-ispconfig3

jest dobry, polecam.

 

opisz może bliżej na czym polega obecnie problem?

 

 

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Obecnie problem polega na tym iż nie mogę dostać się do panelu administracyjnego, prawdopodobnie przeinstaluje Debiana zgodnie z powyższym poradnikiem, tyle że w trybie graficznym. O wynikach poinformuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×