Skocz do zawartości
darekszc

Przeciążenie dysków ? proszę o pomoc

Polecane posty

Piszę z pytaniem gdyż ostatnio zauważyłem dość mocne obciązenia (oczywiście w godzinach wieczornych) mojego serwera na którym stoi www.rapidfree.pl . Podejrzewam że wina może leżeć po stronie dysków twardych które nie są już wydajne.

 

poniżej wyciąg ze statystyki serwera:

 

http://wklej.org/id/63539/

 

Czy za te 84.2%wa (informacja w 4 wierszu) odpowiedzialne są na pewno nie wydajne już dyski ?

 

Co może być przyczyną, proszę o pomoc oraz ew sugestie w jaki serwer (bądź serwery zainwestować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy za te 84.2%wa (informacja w 4 wierszu) odpowiedzialne są na pewno nie wydajne już dyski ?
Konkretnie za dysk sda

 

Co może być przyczyną, proszę o pomoc oraz ew sugestie w jaki serwer (bądź serwery zainwestować).
Rozłóż obciążenie równomiernie na oba dyski, może coś pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co z łączem w takim razie ? 100mbp\s wystarczy ?zauważyłem ze strona dość wolno pracuje może to być wina również łącza ?

 

edit\\ Może jakieś dobre zestawienie w serwerów w ovh (w przyzwoitej cenie) wchodziłoby w grę i rozłożenie obciązenia na 2 maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a napisales jaki masz teraz sprzet ? nie

to jak Ci mamy doradzac?

generalnie kup cos z lini HG EG to bedzie Ci ladnie dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myślałem o wynajęciu admina do optymalizacji serwera ?

jakiej używasz dystrybucji ? ile tam miejsca zajmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer jest zoptymalizowany już pod kątem takiego serwisu wina leży bardziej po stronie sprzętu. Pytanie czy serwer z serii HG jest lepszy niz np: 2 serwery SP z zapewnionym 100mbps na każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napisales jaki masz teraz sprzet ? nie

to jak Ci mamy doradzac?

generalnie kup cos z lini HG EG to bedzie Ci ladnie dzialac.

Niby po co? Brakuje optymalizacji serwisu (od strony rozłożenia obciążenia na wiele dysków). Ewentualne zmiany sprzętowe w ramach OVH to raczej na SP Storage (4 dyski) albo na coś z SSD. Serwer z serii HG do szczęścia nie jest potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja porada miała celować w możliwe wysoką półkę cenową, która oferuje także wzrost wydajności. nie wiedziałem co ma, mogłem założyć że ma akurat serie niżej niż HG:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi jednak spokoju te 100mbps nie uważacie ze w serwisie tego typu jest to dość ważny czynnik ? w panelu ovh w godzinach wieczornych sprawdziłem wykresy ruchu i oto dane:

 

Aktualny

 

Wejście: 91.7 Mb/s

Wyjście: 26.3 Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę z pytaniem gdyż ostatnio zauważyłem dość mocne obciązenia (oczywiście w godzinach wieczornych) mojego serwera na którym stoi www.rapidfree.pl . Podejrzewam że wina może leżeć po stronie dysków twardych które nie są już wydajne.

 

Co może być przyczyną, proszę o pomoc oraz ew sugestie w jaki serwer (bądź serwery zainwestować).

 

dyski sa w RAID1 ?

 

konkretnie nie wyrabiaja dyski - zobacz ile zapisow i odczytow leci na sekunde

zwieksz ilosc dyskow i zrob RAID10

ew dyski SAS/SCSI (FC) - o ile pojemnosc nie bedzie problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorry ze pisze w nowym topicu. Ale chciałem zapytać was o zdanie co sądzicie o kupnie serwera http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml ma on 2 dyski 750gb i łącze 1gbps do tego podpiąć 2 dyski twarde USB ? nie byłoby to najlepsze rozwiązanie? 4dyski i łącze 1gbps. Pytanie jak bardzo dyski usb ustępują zwykłym. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry ze pisze w nowym topicu. Ale chciałem zapytać was o zdanie co sądzicie o kupnie serwera http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml ma on 2 dyski 750gb i łącze 1gbps do tego podpiąć 2 dyski twarde USB ? nie byłoby to najlepsze rozwiązanie? 4dyski i łącze 1gbps. Pytanie jak bardzo dyski usb ustępują zwykłym. ?

 

niestety znacznie ustepuja - sadze ze duzo takze zalezy od chipsetu kontrolera

osobsicie mi sie udalo wycisnac 16MB/s z dysku USB - a to 4-5 razy mniej niz z SATA

 

na backup - to moze jeszcze - ale IMO na dysk produkcyjny sie nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry ze pisze w nowym topicu. Ale chciałem zapytać was o zdanie co sądzicie o kupnie serwera http://www.ovh.pl/produkty/eg_best_of.xml ma on 2 dyski 750gb i łącze 1gbps do tego podpiąć 2 dyski twarde USB ? nie byłoby to najlepsze rozwiązanie? 4dyski i łącze 1gbps. Pytanie jak bardzo dyski usb ustępują zwykłym. ?

 

 

Przeciez tam nadal masz 100bmbps, te 1gbps to z netu do OVH, a 100mbps do jak sciagaja z serwera czyli z OVH do netu

 

Co do USB, to racja, zupelne odpada, jedynie backup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepsze rozwiązanie to SP Storage w ovh ? rozłożenie na 4 dyski jaką konfigurację proponujecie na takiej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy OVH umożliwia instalację oprogramowania bez RAID ? albo z RAID1+0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie czy OVH umożliwia instalację oprogramowania bez RAID ? albo z RAID1+0 ?

 

W OVH sa 3 mozliwosci; bez raid, z raid 1, z raid 0

 

W tym storage to troche za malo RAM jest, on na backupy dobry bylby ;)

 

Mnie takze w OVH dyski nie wyrabialy a pomoglo wiecej RAM i lepszy procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2GB ram - powinny w zupełności wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×