Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cuboctahedron

[wirtualny] Szukam dobrego hosta z dużym transferem

Polecane posty

Witam Towarzystwo! :)

 

Ostatnimi dni szukam hosta, przejrzałem oferty pierwszych 5 stron wyników w Google dla zapytania: "hosting", o każdym faworycie przeczytałem co piszecie tutaj na forum, a jednak nie do końca mogę się zdecydować.

 

Przejdźmy do szczegółów. Strona, która chcę opublikować sama w sobie nie bedzie zbyt obszerna (najwyżej ~30 MB na HTML + grafikę) lecz chcę dopiąć do niej forum na skrypcie phpBB3. Tematyka będzie stricte hazardowo-bukmacherska Strona "właściwa" będzie raczej służyła jako maszynka do robienia pieniędzy na programach partnerskich, zaś forum do nawijania o bukach, kasynach itp.

 

Czego oczekuję od hosta:

- dużego transferu (obecnie korzystam również z usług VERIO, którzy oferują mi 3 TB transferu na miesiąc za $10, a tutaj w Polsce za te 30 zł dostanę 50-100 GB/m-c :/ ) - jeśli forum się spopularyzuje, będzie szybko zżerało łącze, więc te 20GB/m-c jest absolutnym minimum, IMO

- ok. 2-4 GB przestrzeni dyskowej - j.w.; strona będzie bardzo lekka, więc wszystko pójdzie na bazę danych forum

- nielimitowanej wielkości bazy danych - choćbym miał 99,99% przestrzeni przeznaczyć na bazę, nie chcę limitów typu: 3 GB na stronę + MySQL i małym druczkiem "wielkość jednej bazy danych nie może przekroczyć 100 MB"

- obsługi PHP (5) - to chyba oczywiste

- możliwośc podpięcia więcej, niż 1 domeny - na wszelki wypadek ze 2-3 wystarczą

- możliwość upgrade'u na wyższy plan - bardzo ważne; jeśli po jakimś czasie transfer przestanie wystarczać nie mam zamiaru dopłacać po 10zł za +1GB

- niskiej ceny z możliwością krótkich okresów rozliczeniowych - chciałbym uniknąć (przynajmniej teraz na początek) zapłąty z góry za rok; miesięczne opłaty byłyby idealne, ale kwartalne też przejdą

- STABILNOŚCI! - to powinienem w zasadzie umieścić na pierwszej pozycji; strona ma być on-line 24/7 przez 365 dni w roku; nie wymagam, że jak tylko zacznę wybijać numer do supportu o 3:00 w nocy, to admin już ma kończyć naprawę usterki, wolałbym żeby tej usterki po prostu nie było :)

 

Nie mogę położyć strony u VERIO, bo jak to w Stanach bywa - ich regulamin zabrania promowania i/lub namawiania do hazardu, a jak już wspomniałem, moja strona będzie traktować wyłącznie o tym.

 

"Faworyci":

LH.pl - jedyny rozsądny transfer; poza promocją wychodzi ok. 41 GB za 12,50 zł na początek idealnie, później ~125 GB za 33 zł w najlepszym planie; podobno pracują w soboty do 14:00 - zadałem dziś (sobota) ok. 11:00 mailem pytanie czy można abonament również płacić miesięcznie - brak odpowiedzi ;)

NetArteria.pl - 20 GB za 11,50 zł, max - 50 GB za 30 zł

NetWave.pl - 30 GB za 16 zł

 

Z uwagi na mnóstwo negatywnych opinii tu na forum, WEBD.pl oraz AZ.pl odpadły, chociaż też należały do "faworytów".

 

Teoretycznie na tę chwilę wygrywa LightHosting, ale martwi mnie brak odpowiedzi na mojego maila z pytaniem typu tak lub nie, brak szczegółowych informacji na stronie - nawet nie wiem czy dostanę PhpMyAdmin, ich dział "pomoc" to raczej jakiś dowcip, dlatego też proszę o ew. sugestie dot. LH lub najlepiej innych firm, na cenowym poziomie LH spełniających moje wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci zaproponowal Vipower.pl pakiet "ViMed" za 21,96 zł masz 35GB miesiecznie. Support bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe parametry, dzięki za propozycję, ale teraz zauważyłem w innym temacie ktoś komuś napisał, że reklama hazardu jest również zabroniona w Polsce ;) . Jest tak wiele stron reklamujących różne formy hazardu, że nawet o tym nie pomyślałem, no ale rzeczywiście nie można, więc temat praktycznie nieaktualny :) bo muszę się rozejrzeć np. za brytyjskim hostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie ciekawe parametry, dzięki za propozycję, ale teraz zauważyłem w innym temacie ktoś komuś napisał, że reklama hazardu jest również zabroniona w Polsce ;) . Jest tak wiele stron reklamujących różne formy hazardu, że nawet o tym nie pomyślałem, no ale rzeczywiście nie można, więc temat praktycznie nieaktualny :) bo muszę się rozejrzeć np. za brytyjskim hostem.

 

hostnine.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle. Trochę mnie ciarki przechodzą gdy czytam "unlimited" - zawsze mnie ciekawiło gdzie mogę kupić do mojego kompa HDD o nielimitowanej przestrzeni, przydałoby się ;)

 

Co oni rozumieją przez: "Available Locations: US, UK, or ASIA"? US w zasadzie =/= hazard. Dalej w regulaminie: "Transmission, storage, or presentation of any information, data or material in violation of any United States (or any other country) law is prohibited." Czy ktoś już poszedł siedzieć za polskojęzyczną promocję hazardu przez brytyjską firmę hostingową trzymającą się praw w USA? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu konta masz do wyboru DataCenter w tych lokalizacjach. Poczytaj opinie na temat H9 z tego forum:) wszystko jest tam w jak najlepszym porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jest temat. Dzięki. ;) Chyba faktycznie się na nich zdecyduje - nie widzę "kruczków" limitujących (np. wielkośc bazy danych), cena przystępna, płatności miesięczne via PayPal. Jeszcze pozostaje mi wymyślenie jakiegoś banalnego pytania, żeby sprawdzić ich support. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij że transfer to nie wszystko.

- ok. 2-4 GB przestrzeni dyskowej - j.w.; strona będzie bardzo lekka, więc wszystko pójdzie na bazę danych forum

 

Nie ma lekkich forów. To są z natury rzeczy ciężkie dla serwera skrypty i musisz być przygotowany że ktoś podziękuje ci za współprace ze względu na obciążenie procesora a nie transfer. Bierzesz to pod uwagę?

 

1-2 Gigowa baza MySQL w forum w zasadzie kwalifikuje się wyłącznie do środowiska wydzielonego VPS albo Dedyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jak chcesz coś dobrego kup konto w home.pl jak będzie się pojawiał komunikat o przeciążeniu to przenieś na VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz coś dobrego kup konto w home.pl jak będzie się pojawiał komunikat o przeciążeniu to przenieś na VPS.

home.pl -> Polska =/= hazard ;)

 

Nie ma lekkich forów. To są z natury rzeczy ciężkie dla serwera skrypty i musisz być przygotowany że ktoś podziękuje ci za współprace ze względu na obciążenie procesora a nie transfer. Bierzesz to pod uwagę?

 

1-2 Gigowa baza MySQL w forum w zasadzie kwalifikuje się wyłącznie do środowiska wydzielonego VPS albo Dedyk

Przez "lekka" miałem oczywiście na myśli stronę "główną" (czysty HTML i trochę GIFów). Masz rację, fora bazujące na skryptach 'uruchamianych' po stronie serwera nie są dla niego lekkostrawne. Niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie hostingu, żebym mógł oszacować jak bardzo takie PhpBB3 daje serwerowi w kość. :) HostNine ma następujące limity:

 

Server Limits

25% cpu and or memory for 3 minutes.

Combined 5% CPU & RAM over 24 hours.

250 email limit per domain per hour.

50 concurrent database connections at one time.

Apache threads to be open no longer then 999 seconds.

Php upload limit of 15 megs.

Max php session time of 300 seconds or less.

Limits are subject to change at anytime.

mam nadzieję, że na początku (a startuję dosłownie od zera) szybko mi nie podziękują, a gdy/jeśli serwis faktycznie rowinie się na tyle, że będzie to "wyczuwalne", to wtedy zacznę się rozglądać np. za serwerami dedykowanymi. Na dzień dzisiejszy, szczerze mówiąc, nie biorę pod uwagę turbulencji z uwagi na przeciążenie HostNine'a... może to błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×