Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Wczoraj korzystając z konta testowego na naszym serwerze wysłano dość dużą ilość wiadomości. Namierzyliśmy osobę która rozesłała wiadomości, ów pan twierdzi, że bazę maili ma legalną, jednak w treści wysyłanych wiadomości nie było informacji na temat serwisu za pośrednictwem którego wiadomości zostały wysłane, informacji jak wypisać się z listy mailingowej.

 

Jakie kroki możemy podjąć aby oduczyć tego Pana podobnych praktyk? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Wszystkie dowody mamy zabezpieczone, adresy IP, logi serwera itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić odpowiednie limity dla takich wysyłek, zwłaszcza na kontach testowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy ktoś zgłosił to jako spam czy też Ty uznałeś wiadomości za takowe bo było ich dużo? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego czy ktoś zgłosił to jako spam czy też Ty uznałeś wiadomości za takowe bo było ich dużo? ;) .

 

Fakt, ze nie dostałem oficjalnej skargi na spam. Sugeruje się raczej poszlakami ;), niedziela po południu, konto testowe, mass mailing.

 

Sam otrzymuje codziennie kilka tego typu wiadomości, a zapewniam, że nigdzie nie dokonywałem subskrypcji, wiec w momencie kiedy mam namierzonego gościa, który takie akcje urządza, zastanawiam się czy mogę coś z tą sprawą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×