Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
webtech

prywatne obserwacje

Polecane posty

Witajcie,

 

ludzie powiedzcie mi coś. Jaki jest sens na siebie psioczyć. Psuć sobie nawzajem rynek??

Firmy, które nie tworzą brand`u jak home.pl nawzajem sobie podkladaja przyslowiowa cenowa "swinie".

Poczekamy az ktos rzuci 1 TB traffic`u za 1 grosz miesiecznie?

Przeciez to skrajny idiotyzm.

Na calym zachodnim swiecie ludzie jakos normalnie sprzedaja hosting a na forach tego typu webhosterzy nawzajem sobie pomagaja, podpowiadaja rozwiazania....a tu?? txt z cyklu:"daj sobie spokoj...i tak nie dasz rady".

Pamietajcie ze im wieksza dywersyfikacja rynku, tym wszyscy maja rowne szanse.....nie mowie ze kopii sync.pl mamy miec tysiace, mowie tylko o zdrowym podejsciu do swiata.

Czekam na Wasze obserwacje Kochanii....

miedzy nami zupelnie mam pytanie czy jestescie zadowoleni z polskiej wersji adwords w google?

Cwiczylem to na zachodzie i tam sie to sprawdza. Jak jest w Polsce?

 

pozdr

Webtech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
ludzie powiedzcie mi coś. Jaki jest sens na siebie psioczyć. Psuć sobie nawzajem rynek??

 

Zauwaz kto na siebie psioczy - zaloze sie o skrzynke browara, ze to same krzaki!

 

Firmy, które nie tworzą brand`u jak home.pl nawzajem sobie podkladaja przyslowiowa cenowa "swinie".

 

Jak mozna tworzyc brand sprzedajac uslugi po kosztach? Na brand trzeba miec pieniadze. Logo, kolorystyka, firmowa koperta, firmowy papier, drobny upominek dla klienta (chociazby notatnik z logo) i tysiac innych rzeczy o ktorych wiekszosc krzakow nie ma pojecia. Ten biznes wydaje sie prosty. Serwer za 99$, na nim 200 ludzi po 2$ i juz zarabiamy 300 dolcow, czyli ~tysiac zlotych. Czyli znacznie powyzej minimum w naszym kraju, za ktore pracuje ogromny % spoleczenstwa. Dlatego hosting stal sie tak popularny. Tylko zeby robic to dobrze, trzeba miec duzo, duzo wieksza wiedze niz wiedze "szkolna".

 

Oczywiscie w moim wyliczeniu pominalem podatki, zusy, oplaty za biuro, telefony, pracownikow supportu. Ale kto by tam to wliczal, liczy sie tysiak w kieszeni;-)

 

Poczekamy az ktos rzuci 1 TB traffic`u za 1 grosz miesiecznie?

Przeciez to skrajny idiotyzm.

 

Nie przejmuj sie tym, ja juz dawno przestalem. Predzej czy pozniej takie firmy wypadaja z rynku (patrz na ostatnie miesiace - byla tego cala masa). Albo im sie serwery wysypuja, albo sami rezygnuja bo przekonali sie na wlasnej skorze ze to nie taka bajka.

 

Na calym zachodnim swiecie ludzie jakos normalnie sprzedaja hosting a na forach tego typu webhosterzy nawzajem sobie pomagaja, podpowiadaja rozwiazania....a tu?? txt z cyklu:"daj sobie spokoj...i tak nie dasz rady".

 

A jak chcesz pomoc komus, kto pyta o podstawowe rzeczy?

Bylbys taki hej do przodu jakbys siedzac w fotelu dentystycznym u nowego, "super taniego", "super profesjonalnego" stomatologa dowiedzial sie ze on sie fachu uczyl na forum dentystow i tak naprawde to on wogole bedzie pierwszy raz zeba komus wyrywal ?:)

 

miedzy nami zupelnie mam pytanie czy jestescie zadowoleni z polskiej wersji adwords w google?

Cwiczylem to na zachodzie i tam sie to sprawdza. Jak jest w Polsce?

 

Sprawdza sie. Nie mam jeszcze dokladnych wynikow sprzedazy serwerow za pomoca adwords bo dopiero sobie tworze systemik do tego ale po pierwszych tygodniach jestem zadowolony.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super:) to ja moze adwordy u siebie tez zatrudnie:)

 

Masz racje, ale dyskusja np jakas o emarketingu by sie przydala.

Lub tez jakos sami powinnismy dzialac co by te krzaki dostawaly po dupsku.

 

Choć powiem z przykrością, że Polski rynek Kont WWW najbardzieł dobił superhost.pl - bo sa dosc znani a to co odstawiają to już skandal- najgorsze to jest to że jednego z właścicieli znam. Wydawało mi się, że to poważny gość. Lecz niestety też zostałem zmuszony do takich praktyk.

Może jeszcze kiedyś wyjde z ideą kont wyższego standardu (choć teraz te moje są i tak dobre- bo backup to backup a nie napis na stronie).

 

thnx za help z google - przyznam ze na yahoo na zachodzie sprawdzaja sie te ichnie zabawki

 

pozdr

Webtech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Choć powiem z przykrością, że Polski rynek Kont WWW najbardzieł dobił superhost.pl

 

Czy ja wiem, coraz wiecej klientow chce lokalizacje serwerow w .pl. Superhost z takimi cenami nie ma najmniejszych szans, w .pl lacza jeszcze sa wciaz drogie. Superhost to leaseweb - tam jest bardzo tanio ale juz z dobrym supportem technicznym nie wyglada to wcale rozowo. Nic tylko czekac na ich pierwsza powazniejsza awarie.. Czego im oczywiscie nie zycze.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co narzekac na Superhosta, nalezy sie od nich uczyc promocji swoich stron i tyle - pokazali jak skutecznie mozna "walczyc" z najwiekszymi, mimo ze po forach maja delikatnie mowiac przecietne opinie (sam jej nigdy nie sprawdzalem, a opinie po forach maja to do siebie, ze nie zawsze sa do konca prawdziwe). To glownie dzieki nim home, netart kei i inni zostali zmuszeni do zmian parametrow cen.

Gazety to fajne dodatki ale czy sa az tak istotne?

Przecietny uzytkownik zadowoli sie kontem. Notesy, dlugopisy mu nie sa potrzebne bo generuja dodatkowy koszt ale o tym wie tylko swiadomy uzytkownik.

Tez nie moge sie zgodzic, ze uzytkownicy szukaja kont z serwerami w .pl, gdyz generalnie polskiego uzytkownika interesuje cena. Ping 30 czy 50ms z leaseweba nie jest wcale zly i jest duzo lepszy niz z serwerowni zza oceanu. Zeby poddac watpliwosci teorie o zapotrzebowaniu na serwery w .pl wystarczy spojrzec na top100 i coraz wiekszym wplywie budzetowych hostingow umiejscowionych poza granicami pl (superhost, webd, netlook, active, ehost - sa w pierwszej 40 a nalezy pamietac, ze swoja dzialanosc rozpoczely mniej wiecej 1-1,5 roku temu). Nalezy tez pamietac, ze te tanie hostingi sie ucza i zazwyczaj 2 razy nie popelniaja tego samego bledu, co z czasem moze stanowic powazna konkurencje dla hostingow z top polki a to tylko kwestia czasu...

 

A teraz drugi przyklad - znacie taka firme jak ceti.pl??? Kiedys z nich korzystalem, fajna jakosc i na moje potrzeby byla super. Wierze, ze ja wciaz utrzymuja na wysokim poziomie. Teraz sa zupelnie na odwrotnym biegunie niz superhost... Pamietam czasy kiedy byli w top100 na pozycjach w pierwszej 10, a dzisiaj? "Tylko" pozycja 20! i wciaz ida w dol...

 

Te dwie firmy idealnie pokazuja, ze niewazna jest jakosc (wedlug opinii z forow), wazna jest sposob na promocje a to superhost opanowal perfekcyjnie (bez zadnych zbednych gazetow) czego nalezy zyczyc i innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radh_ czy Ty aby na pewno wiesz na czym polega ranking top100 ?

Jesli nie z chęcią Ci wyjasnie , polega on na tym iż firma która sprzeda największą ilosci domen , nie kont www jest wyzej.

 

Oraz drugie pytanie , czy miałes kiedykolwiek konto w superhoscie ?

 

Czasami wystarczy ze już po pierwszy błędzie jest niezła katastrofa ( mała aluzja )

 

Ps. K'woli scislosci active.pl posiada serwer w Polsce z tego co mi wiadomo ( moge sie mylic ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie z chęcią Ci wyjasnie , polega on na tym iż firma która sprzeda największą ilosci domen , nie kont www jest wyzej.

 

No to ja z jeszcze większą checią doprecyzuje, że nie chodzi o żadna sprzedaż domen, a o to ile domen polskich hostują nsy danego providera - a to wymierny wyznacznik jego popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radh_ czy Ty aby na pewno wiesz na czym polega ranking top100 ?

Jesli nie z chęcią Ci wyjasnie , polega on na tym iż firma która sprzeda największą ilosci domen , nie kont www jest wyzej.

 

Oraz drugie pytanie , czy miałes kiedykolwiek konto w superhoscie ?

 

Czasami wystarczy ze już po pierwszy błędzie jest niezła katastrofa ( mała aluzja )

 

Ps. K'woli scislosci active.pl posiada serwer w Polsce z tego co mi wiadomo ( moge sie mylic ) .

 

Wiem na czym polega top100 - wiem ze chodzi o domeny i to tylko z koncowka .pl lecz domeny sa odzwierciedleniem ilosci kont... masz duzo kont, masz duzo domen - zaleznosc jest prosta chodz pewnie nieliniowa.

 

Nie nigdy nie mialem konta w superhoscie, pod swoje potrzeby uzywam konta gdzie indziej.

 

Active ma serwery w USA - choop.net lub jakos tak.

 

Co do katastrof to niektore hostingi wyciagaja wlasciwe wnioski i mimo pewnych zgrzytow sie podnosza i ida dalej nie rozpamietuja niepotrzebnie w nieskonczonosc przeszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez nie moge sie zgodzic, ze uzytkownicy szukaja kont z serwerami w .pl, gdyz generalnie polskiego uzytkownika interesuje cena.

 

No właśnie. A potem na forach pojawia się wysyp skarg i żalów. Myślę, że ci bardziej świadomi użytkownicy coraz częściej szukają firm z serwerami w Polsce, gdzie oprócz ticketów, maili i IM można jeszcze zadzownić chociażby. Ale to duże uproszczenie. Generalnie, myślę że trzeba ubolewać, że ludzie patrzą tylko na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle.Moje ceny sa teraz takie jak superhosta.

Co do leaseweb tez tam siedze. Active siedzi w choopa.com :) fajne tam ludki sa ale zarabac sie z nimi mozna:)

Co do promocji sajtu to roznie z tym bywa, rozne sa metody dotarcia to roznych grup userów:)

 

pozdro

Webtech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez nie moge sie zgodzic, ze uzytkownicy szukaja kont z serwerami w .pl, gdyz generalnie polskiego uzytkownika interesuje cena.

 

No właśnie. A potem na forach pojawia się wysyp skarg i żalów. Myślę, że ci bardziej świadomi użytkownicy coraz częściej szukają firm z serwerami w Polsce, gdzie oprócz ticketów, maili i IM można jeszcze zadzownić chociażby. Ale to duże uproszczenie. Generalnie, myślę że trzeba ubolewać, że ludzie patrzą tylko na ceny.

 

Jak pokazuje zycie opinie maja niewielkie przelozenie na rzeczywistosc, przy zalozeniu ze opinie na forach sa prawdziwe. Poza tym zycie biegnie dalej, firmy podnosza jakosc a potencjalny klient zazwyczaj czyta opinie z przed jakiegos czasu (bo np jakis temat jest zamkniety - znany mi jest taki co najmniej jeden przypadek). Czasami niezadowoleni klienci wszczynaja wojne przeciwko danemu hostingowi na forum, liczac ze cos wiecej wywojuja. Tak wiec z tymi opiniami to tez trzeba byc ostroznym (Z przykladow moge podac chodzby jeden przypadek - klient x opisal problem z zakupem domeny, temat umarl z powodu braku zainteresowania ale przy jakiejs innej sprawie ten sam klient przypomnial dawno zapomniane zajscie - mniej wiecej po roku czasu - tym samym osoba sledzaca malownikliwe dany watek moze odniesc wrazenie ze sytacja sie powtorzyla co nie jest prawda. Podobnych sytuacji mozna podawac bez liku...

Poza tym nie bardzo rozumiem co ma mozliwosc zadzownienia do lokalizacji w polsce? Wiekszosc budzetowych hostingow dysponuje stacjonarnymi numerami a Superhost ma nawet infolinie 0801.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem, coraz wiecej klientow chce lokalizacje serwerow w .pl.

Moge wiedziec po czym tak twierdzisz? Po opiniach na forach gdzie sie udziela moze 1% klientow? Mozesz wskazac jakas korelacje miedzy Twoim stwierdzeniem a top100 (nie liczac home i netartu)? Bo ja osobiscie widze zupelnie cos odwrotnego. Zauwaz prosze, ze wiekszosc klientow (glownie firmy) nie rozumie roznicy miedzy serwerami w Polsce a na zachodzie.

leaseweb - tam jest bardzo tanio ale juz z dobrym supportem technicznym nie wyglada to wcale rozowo.

Mowisz opierajac sie na wlasnych doswiadczeniach, czy na postach ludzi co kupili tam serwer z SLA (kosztujacym 0 ojro) na poziomie "czas reakcji: nastepny dzien roboczy"?

Myślę, że ci bardziej świadomi użytkownicy coraz częściej szukają firm z serwerami w Polsce, gdzie oprócz ticketów, maili i IM można jeszcze zadzownić chociażby

No to ja powtorze juz czyjes pytanie - co ma lokalizacja serwerow do obslugi telefonicznej klientow? Czy np. firma z siedziba w Szczecinie musi kolokawac maszyny w Wawie a nie w Berlinie, mimo, ze do Berlina ma blizej? Bo jak bedzie w Berlinie to bedzie juz gorzej?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o kontakcie telefonicznym kołatało mi się w głowie e9. Serwery w Niemczech, a zadzwonić wprawdzie można, ale pod 049, czyli za granicę. Ale być może nie jest to regułą i uogólniłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem czemu niektorzy upieraja sie, ze priorytetem dla firmy jest jakosc swiadczonych uslug, albo ilosc klientow - przeciez nie o to chodzi.

A teraz drugi przyklad - znacie taka firme jak ceti.pl?
Kolega pracuje :)

 

Ranking top100 nic nie mowi o cenach uslug. 5000 klientow x 30 zl to co innego niz 5000 x 300 zl. Funkcja popytu jest funkcja malejaca - im nizsza cena, tym wiecej chetnych do kupna uslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ranking top100 nic nie mowi o cenach uslug. 5000 klientow x 30 zl to co innego niz 5000 x 300 zl. Funkcja popytu jest funkcja malejaca - im nizsza cena, tym wiecej chetnych do kupna uslugi.

 

Generalnie nie chodzilo mi o cene a raczej o promocje w stosunku do opinii klientow. Firma jest dlugo na rynku, pewnie zaczynala w podobnym okresie co netartu, moze home. Korzystalem z nich przez pewien czas chyba juz w 2000 roku. Przez ten okres mogli wypracowac sobie marke na poziomie czolowki. Nie zrobili tego a teraz niestety traca domeny czyli i klientow

 

Bedac juz tak precyzyjnym to czolowka ma wysokie ceny... moze nawet wyzsze niz omawiany przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedac juz tak precyzyjnym to czolowka ma wysokie ceny... moze nawet wyzsze niz omawiany przyklad.
Akurat co do czolowki to top100 jest dosyc dobrym wyznacznikiem.

 

Kwestia teraz co przyjmujemy za wyznacznik "liderowania" na rynku. Poki co mamy home i netart - nie ma co dyskutowac. Ale dalej to osobiscie zastanowilbym sie kto jest lepszy. Ja na pewno bym postawil interie, futuro czy ogicom wyzej superhostu, chociaz w rankingu sa nizej. Nie mam szczerze mowiac pomyslu, jak moglby taki obiektywny ranking wygladac. Mozna podzielic na segmenty, jak w przypadku np. samochodow, ale jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedac juz tak precyzyjnym to czolowka ma wysokie ceny... moze nawet wyzsze niz omawiany przyklad.
Akurat co do czolowki to top100 jest dosyc dobrym wyznacznikiem.

 

Kwestia teraz co przyjmujemy za wyznacznik "liderowania" na rynku. Poki co mamy home i netart - nie ma co dyskutowac. Ale dalej to osobiscie zastanowilbym sie kto jest lepszy. Ja na pewno bym postawil interie, futuro czy ogicom wyzej superhostu, chociaz w rankingu sa nizej. Nie mam szczerze mowiac pomyslu, jak moglby taki obiektywny ranking wygladac. Mozna podzielic na segmenty, jak w przypadku np. samochodow, ale jak?

 

Tyle ze top100 z zalozenia (chyba) powstalo by pokazac ilosc obslugiwanych domen. W pewnym sensie urpszaczajac to do minimum moznaby powiedziec, ze ten kto ma wiecej domen jest najlepszy jednak, ze tak nie jest wiekszosc wie. Szczerze mowiac to czolowka polskich firm do tego do czego obecnie doszla miala wiele lat, co niestety tanie hostingi staraja sie teraz nadrobic w poczcie czola... Mysle, ze z czasem jedyna przewaga duzych hostingow bedzie polegac na wiekszych mozliwosciach marketingoych bo jakosciowe roznice z kazdym dniem beda malec...

 

 

ece: przy okazji Wielki Radh wszystko widzi, Wielki radh jest pod wrazeniem :) - posta przeczytalem ale tym razem sie nie pojawie..., dzieki za zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o prywatne obserwacje. Zastanawiałem się ostatnio, co może pomyśleć laik czytając to forum. Mam wrażenie, że dojdzie do wniosku, iż potentetami z najlepszą jakością usług i cenami są webd czy e9, a jakieś tam netarty czy home to końcówka, ogon.

 

Rozumiem, że mniejsze firmy, których nie stać na marketing, muszą radzić sobie inaczej - np. działaniem na forach. Ale zachowajmy jakieś minimum obiektywizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mowi ze home.pl jest w tyle.

Tutaj poprostu omawiamy zagadnienia zwiazane z webhostingiem od strony tzw. rynku.

Ecce racja, fajnie by bylo jakby kazdy hosting publikowal ile kont ma ile userow itd:)

Moim zdaniem to można by odpalić jakieś zamknięte forum - gdzie moglibyśmy normalnie rozmawiać na temat problemów na Polskim rynku Hostingu:)

Wydaje mi się, że to nie jest głupi pomysł- bo jak nasi kochani klienci tu wejdą i poczytają posty "12 letnich jasiów":P to czasem sie przekręcić można.

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj poprostu omawiamy zagadnienia zwiazane z webhostingiem od strony tzw. rynku.

 

Mam wątpliwości co do obiektywizmu niektórych ;-) A przecież forum ma generalnie pomagać niezorientowanym userom. Nie chodzi o wojne potentaci vs małe firmy. Dla wszystkich starczy miejsca, jeśli tylko nie mają zamiaru szybko się dorobić i oszukać ludzi, bo z takimi won...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. iż potentetami z najlepszą jakością usług i cenami są webd czy e9, a jakieś tam netarty czy home to końcówka, ogon.

 

nie wiem gdzie to wyczytales... chcialbym by tak bylo. W tym watku niewiele sie mowilo o WEBD wiec nie ma sensu mieszac w to i teraz tego hostingu. WEBD jest dobre w swojej kategorii - budzetowy hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBD jest dobre w swojej kategorii - budzetowy hosting.

 

Cóż za skromność :-)

Ale generalnie o to mi właśnie chodziło. I nie dotyczyło tylko tego wątku - po prostu bądźmy w miarę obiektywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż za skromność :-)

Ale generalnie o to mi właśnie chodziło. I nie dotyczyło tylko tego wątku - po prostu bądźmy w miarę obiektywni.

 

Dokladnie to nie wiem o co ci chodzilo lecz trudno dyskutowac, z tym ze liderzy mieli 10lat na stworzenie i wdrozenie wlasnych autorskich rozwiazan, czas przez ktory wypracowali sobie obecna marke i pozycje. Sila rzeczy hostingi, ktore powstaly rok temu mialy duzo mniej czasu... Druga rzecz to fakt, ze budzetowcy pracuja w duzo mniejszych, skromniejszych zespolach, co juz sprawia ze na niektore rozwiazania trzeba opracowywac dluzej, jednak nie znaczy gorzej. Do tego dochodza rzeczy typu infolinia, porzadny marketing co sprawia, ze tych ktorych na to stac wola wspolpracowac z nimi.

 

W roznych wypowiedziach slyszy sie, ze budzetowy dzialaja na granicy oplacalnosci lecz nic bardziej mylnego. Wszystko jest kwestia organizacji i pomyslowosci. Nalezy pamietac, ze tanim hostingom odpadaja koszty z utrzymaniem serwerow w polsce, drogich biur, gadzetow, infolinii, drogich reklam, duzych dzialow marketingowych itp.

 

Jednak mimo tych wszystkich plusow wcale nie znaczy, ze jakikolwiek budzetowy hosting nie moze konkurowac z liderami. Gdyby tak nie bylo z pewnoscia liderzy sami od siebie nie zmieniliby parametrow kont. Nikt nie jest Matka Teresa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×