Skocz do zawartości
webox

Sonda na temat kryteriow wyboru VPSa

Polecane posty

Witam

Nazywamy sie weBox Hosting Solution.

Jestesmy na polskim rynku zupelnie nowa firma.

Od 4 lat dzialamy na rynku brytyjskim, ale to jak gdyby inna bajka i inna specyfika 'klienta'.

Wiecej o na przeczytacie w naszych pierwszych postach ktore pojawily sie na WHT dopiero kilka dni temu.

Patrz post 1 i 4 w tym watku:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...c=16468&hl=

 

Jedyne co sie zmienilo to fakt ze dodalismy numer gg do kontaktow z nami.

numerek gg: 16099765

 

Od poczatku dzialalnosci prowadzimy w uk outsourcing struktury IT dla klientow business'owych. Od 2 lat proponujemy wynajem serwerow dedykowanych w roznych konfiguracjach, lub tez konfigurowanych 'pod zyczenie klienta'. Jako ze jestesmy nowi na polskim rynku chcemy byc w miare elastyczni i w jakis sposob dostosowac sie Waszych potrzeb. Mam tu na mysli oferte serwerow VPS.

 

Teraz przygotowujemy sie do rozszerzenia oferty o servery VPS tworzone w oparciu o wirtualizacje OS (w odroznieniu od para-wirtualizacji). Korzystamy ze sprawdzonej i wydajnej platformy kontenerow wirtualnych Virtuozzo + Plesk 9.0.0.1 jako panel do administracji. Oferta tych VPSow skierowana bedzie na rynek polski.

 

Dla tego mam prosbe o udzial w szybkiej ankiecie ktora pomoglaby nam rozpoznac okreslone potrzeby i lepiej sie 'wstrzelic' z nasza oferta.

 

Jezeli mozecie krotko powiedziec na co zwracacie uwage, ktore parametry sa dla Was kluczowe i decyduja podczas wyboru serwera VPS. Moje propozycje pytan sa nastepujace (jesli macie inne uwagi, Wasze szersze komentarze sa mile widziane):

1) Windows czy Linux i dla czego

2) RAM gwarantowany z zakresu 128-256, 256-512 czy moze 512-1024MB? (oczywiscie za tym na ogol idzie wyzsza cena)

3) co uwazacie za sensowny limit transferu dla VPSa: 50, 100, 150, czy 200GB/miesiac lub wiecej?

4) jaki panel admina preferujecie lub chcielibyscie miec dostarczony z Waszym VPSem (wspomniany wczesniej PLESK 9 jest doskonaly ale nie zostal jeszcze przetlumaczony i obecnie wystepuje tylko w wersji angielskojezycznej co dla niektorych stanowi bariere - dla tego myslimy o alternatywie)

5) jakich powierzchni dyskowych potrzebujecie najczesciej: 10-20, 20-50 czy 50-100GB lub wiecej?

6) czy przy zalozeniu ze PING z PL do Waszego serwera bedzie sie utrzymywal na poziomie 30-60ms, fakt ze Wasz VPS bedzie utrzymywany w UK a nie w Polsce bedzie mial jakiekolwiek znaczenie?

 

Jezeli zechcielibyscie sie wypowiedziec to bedzie swietnie. Nie moge w zamian zaoferowac darmowych VPSow :-) ale na pewno pomoze nam to przygotowac sensowna oferte na serwery wirtualne z ktorej mamy nadzieje ktos z Was skorzysta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to od ilu lat działacie ? w innym temacie piszecie że działacie już od 3 lat...

 

1. linux. do czego to was guzik z pętelką.

 

2. 1024 - 1536

 

3. 500GB/miesiąc

 

4. Autorski

 

5. 100-135GB

 

6. Będzie miał dla mnie olbrzymie znaczenie.

 

Ładna ankieta, ale z tego co odpiszą forumowicze za dużo się nie dowiecie. Zdecydowana większość forumowiczów to wygi i ich wymagania są inne niż osób które nałapiecie normalnie.

 

Moje odpowiedzi są raczej prześmiewcze, chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że mało kto Wam wiarygodnie odpowie.

ot, tyle. A jak zrobicie takie VPSy jak napisałem za rozsądną kwotę - to kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. linux

2. 256-512

3. 500-700 gb

4. mi tam panel wsio ryba :D

5. 40-50gb

6. 30-60 pingu da rade wytrzymac, dla mnie duzego znaczenia nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Windows czy Linux i dla czego

Linux, bo wole linux'a :)

 

2) RAM gwarantowany z zakresu 128-256, 256-512 czy moze 512-1024MB? (oczywiscie za tym na ogol idzie wyzsza cena)

256-512

 

3) co uwazacie za sensowny limit transferu dla VPSa: 50, 100, 150, czy 200GB/miesiac lub wiecej?

150-250GB/miesiąc

 

4) jaki panel admina preferujecie lub chcielibyscie miec dostarczony z Waszym VPSem (wspomniany wczesniej PLESK 9 jest doskonaly ale nie zostal jeszcze przetlumaczony i obecnie wystepuje tylko w wersji angielskojezycznej co dla niektorych stanowi bariere - dla tego myslimy o alternatywie)

Jest mi to obojętne, wystarczy coś do restartu vps'a itd. A jeżeli chodzi o panel do zarządzania usługami to wole DirectAdmin'a

 

5) jakich powierzchni dyskowych potrzebujecie najczesciej: 10-20, 20-50 czy 50-100GB lub wiecej?

15-30

 

6) czy przy zalozeniu ze PING z PL do Waszego serwera bedzie sie utrzymywal na poziomie 30-60ms, fakt ze Wasz VPS bedzie utrzymywany w UK a nie w Polsce bedzie mial jakiekolwiek znaczenie?

Jeżeli ping będzie na poziomie 30-60ms to ok, szczególnie jeżeli będzie wpięcie do pl-ix.

 

Dodaje własne pytanie ankietowe :D

7) czy chcesz, żeby na vps'ie można było uruchamiać serwery gier.

Tak, ale warto dodać ograniczenie na max. 12-16 slotów i max. 1 serwer gry/vps np. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<> to od ilu lat działacie ? w innym temacie piszecie że działacie już od 3 lat...

dobre oko. to przez ten poczatek 2009 nie wiadomo jak to liczyc. wg suchych numerkow, kalendarzowe 4, wg pelnych lat w rzeczywistosci 3 no bo ciezko zaliczyc ten jeden miesiac tego roku jako nastepny rok dzialania. alej jak wczesniej - kalendarzowo 4 (od 3 maj 2005)

 

 

<> 1. linux. do czego to was guzik z pętelką.

nie pytalem do czego (bo to nas guzik...) tylko DLA CZEGO. skoro tu takie wygi to roznicy miedzy platformami tlumaczyc nie trzeba :-)

mialem na mysli jakie technologie czy oferowane funkcje z ktorych musicie korzystac popychaja Was w jedna lub druga strone (np .NET, ColdFusion, mod_rewrite, rozszerzenia ISAPI, itp itd)

 

<> Ładna ankieta, ale z tego co odpiszą forumowicze za dużo się nie dowiecie

<> że mało kto Wam wiarygodnie odpowie.

to chyba juz wiemy. to nie pierwsza uwaga (dostalismy na PM calkiem kilka) o tym ze jako firma raczej zostaniemy tu zbesztani z blotem i zdezorientowani niz dowiemy sie czegos konstruktywnego co pomogloby nam w business'ie.

czyzby polskie WHT to byl targ proznosci dla roznej masci mniejszych lub wiekszych firm wycinajacych sie cenowo a nie miejsce gdzie rozmawia sie o konkretach?

 

 

<> A jak zrobicie takie VPSy jak napisałem za rozsądną kwotę - to kto wie...

ok, to teraz uscislij co to jest dla Ciebie rozsadna cena. zrobilismy dokladny przeglad stron polskich firm oferujacych VPSy. wiemy co u kogo i za ile. wiemy co jest rozsadne a co smieszne, ale to nasza a nie WAsza opinia.

 

 

dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Windows czy Linux i dla czego

Linux według mnie najlepszy do Vpsa :D

 

2) RAM gwarantowany z zakresu 128-256, 256-512 czy moze 512-1024MB? (oczywiscie za tym na ogol idzie wyzsza cena)

256-512

 

3) co uwazacie za sensowny limit transferu dla VPSa: 50, 100, 150, czy 200GB/miesiac lub wiecej?

 

120-180GB/miesięcznie

 

4) jaki panel admina preferujecie lub chcielibyscie miec dostarczony z Waszym VPSem (wspomniany wczesniej PLESK 9 jest doskonaly ale nie zostal jeszcze przetlumaczony i obecnie wystepuje tylko w wersji angielskojezycznej co dla niektorych stanowi bariere - dla tego myslimy o alternatywie)

 

Obojętne wystarczy by dało się resetować itp na nim

 

5) jakich powierzchni dyskowych potrzebujecie najczesciej: 10-20, 20-50 czy 50-100GB lub wiecej?

 

10-20GB starczy :D

 

6) czy przy zalozeniu ze PING z PL do Waszego serwera bedzie sie utrzymywal na poziomie 30-60ms, fakt ze Wasz VPS bedzie utrzymywany w UK a nie w Polsce bedzie mial jakiekolwiek znaczenie?

 

Oczywiście że 30-60ms to jest niski ping i będzie super z takim pingiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodaje własne pytanie ankietowe :D

7) czy chcesz, żeby na vps'ie można było uruchamiać serwery gier.

Tak, ale warto dodać ograniczenie na max. 12-16 slotów i max. 1 serwer gry/vps np. :D

wielkie dzieki za to pytanie! przypomnialo nam sie o tym po fakcie. zauwazylismy spora liczbe postow gdzie poruszacie ten problem.

TAK! Na naszych VPSac bedzie mozna stawiac serwery gier.

 

Ale, (zawsze jakies ale :-) ) jak oficjalnie napisalismy w innym watku temat hostingu pod serwery gier jest dla nas nowy i absolutnie nie jestesmy specjalistami w tej dziedzinie. I tu znowu powraca pytanie o konfigurace VPSa pod serwer gier. Win czy Lin i jakie zasoby (pamiec/dysk/transfer)? Rozumiem ze przestrzen dyskowa w przypadku serwerow gier nie ma az tak wielkiego znaczenia. Jednak transfer i pamiec tak (wiecej pamieci = wiecej slotow???). Nastepnym dylematem sa zasoby procesora. Czy serwery gier sa bardzo 'glodne' na moc obliczeniowa?

 

Poinformowano nas tez ze pingi o ktorych pisalem wczesniej (czyli 30-60ms) absolutnie wykluczaja mozliwosc i sens stawiania jakichkolwiek serwerow gier. Czy ktos moze to zweryfikowac?

 

Jezeli mozecie podajcie nam jakies parametry VPSa dedykowanego pod serwery gier ktore byly by wg Waszego uznania 'czyms czego szukacie/potrzebujecie'.

 

Mozecie tez pisac na PM albo gg:16099765 z 'zyczeniami do zlotej rybki' :-).

1- mowicie czego potrzebujecie

2- okreslamy sie czy mozemy to zrobic

3- negocjujemy cene oraz zasady wspolpracy

4- konfigurujemy Waszego spersonalizowanego VPSa z parametrami o ktore prosiliscie

5- have fun :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pingi są w porządku takie co napisane zostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że tutaj się nic nie dowiecie odnośnie rynku - raczej chodzi mi o to że klienci z tego forum to wygi które najczęściej nie szukają rozwiązań na zasadzie google + vps + tani tylko pierw czytają o samej firmie, potem o jej usługach i dopiero wtedy kierują się wyborem. w zdecydowanej większości wiedzą czego chcą ( czy to ma być VPS w polsce, w DE, w NL czy też na wyspach).

 

Wasza oferta będzie atrakcyjna na polskim rynku tylko i wyłącznie wtedy gdy poza jakością zaprezentujecie olbrzymie limity transferu w porównaniu z tymi limitami w polsce. W polsce jak sam gdzieś zauważyłeś łącza są droższe niż w UK i wypada by przy tych samych parametrach sprzętowych dać więcej transferu.

 

co do gier - tak samo jak już ktoś Ci odpisał - są gry które nie wymagają baardzo niskich pingów. Do TeamSpeaka, do shoutcastów nie potrzebne są aż tak niskie pingi.

 

rozsądna kwota dla mnie to taka jaką jestem w stanie zapłacić za usługę która jest mi w danej chwili potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30-60ms to według mnie bardzo dobre pingi, grałem na serwerach w Niemczech, Francji i paru innych krajach, i jakoś pingi mi nie przeszkadzały...

Na jeden serwer spokojnie wystarczy 256MB RAM, a przynajmniej tak mi się zdaje.

Myślę również, że na 1 serwer gry trzeba minimum 150 GB transferu(chociaż to jest zależne od ilości zajętych slotów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi. sa konstruktywne i pomagaja nam uzyskac pelnie obrazu :-)

 

co do transferow,

czy limity zasobow i wspomnianych wczesniej transferow dla kolejnych pakietow VPS sa wg Was ok?:

(to na razie nasze wstepne przymiarki)

 

256 do max512ram burstable / 40Gb / 300GB mc (bardzo wstepna projekcja ceny dla tego pakietu 49 do 59 netto/mc)

384 do max768ram burstable / 70Gb / 400GB mc (cena jeszcze nieustalona)

512 do max1024ram burstable / 120GB / 500GB mc (cena jeszcze nieustalona)

 

serwery w UK, wszystko hostowane na DELL 2950II 2xQuadCoreXEON 2.66GHz, dyski RAID1 SCSI U320 15k, obsada VPSow na maszyne fizyczna tak skalkulowana aby przy 100% obciazenia wszystkich VPSow serwer dysponowal 25-30% zapasem mocy, pingi z PL ok 30-60ms, panel Virtuozzo dla funkcji serwera, Panel Plesk 9 dla funkcji hostingu

 

czekam na opinie, uwagi i propozycje cenowe ktore bylibyscie w stanie zaplacic za dwa niewycenione przykladowo podane pakiety VPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Odpowiadam konkretnie na konkretnie zadane pytania:

 

1. Linux. Dlaczego ? Ano dlatego że pod serwery nadają się lepiej niż Windowsy...

 

2. RAM 512 do 1024

 

3. 500 do 1000 GB transferu miesięcznego

 

4. Panel PLESK, najlepiej w wersji 8.x po Polsku (Jaka ilość domen, kilka czy można sobie wykupić no limit np ?)

 

5. 10 GB jest ok

 

6. Ping 30-60ms uważam za dobry.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam konkretnie na konkretnie zadane pytania:

 

1. Linux. Dlaczego ? Ano dlatego że pod serwery nadają się lepiej niż Windowsy...

<>

Nie zaczynajmy tej dyskusji od nowa :D. takie podejscie to zwykle upraszczanie i generalizowanie. atari, spectrum czy commodore wszystkie mialy swoich zwolennikow. Boze Narodzenie czy Wielkanoc to tez nie jest dylemat. A linux wcale nie jest lepszy w tym znaczeniu na VPSy od Windowsa. To zalezy od zastosowanych rozwiazan i potrzeb uzytkownika. Nie kontynuujmy tego tematu w ten sposob bo nie o to tu chodzi :-). Nic nie jest lepsze od niczego. Indywidualna potrzeba - to jest odpowiedz.

 

 

4. Panel PLESK, najlepiej w wersji 8.x po Polsku (Jaka ilość domen, kilka czy można sobie wykupić no limit np ?)

<>

Ostatni Plesk z pakietem lokalizacyjnym po polsku to wczesna wersja 8.6. To wersja wydana ponad 2 lata temu. Najnowsze wydanie to 9.0.1 a roznice do wersji 8.6 to jak porownywanie winserwer2k z winserwer2003R2SP2. Nieco inna bajka.... :-). Plesk 8.6 dal nam swojego czasu niezle popalic. Praca z 9tka jest mila, plynna i bezproblemowa. Nie mowiac o niebo wyzszej funkcjonalnosci.

 

Kolejne licencje Pleska na ilosc domen to 1, 10, 30, 100, no-limit. Za wszystkim idzie cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Może i być ta 9 byle by była po polsku :D pewnie wielu uzna mnie za beton ale najbardziej ze wszystkich paneli wolę właśnie Plesk 8.6 - najbardziej intuicyjny jak dla mnie ale podejrzewam że tej 9 tez sie da jakoś nauczyć. Jak będziecie dawać po polsku to macie duży plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Windows czy Linux i dla czego

 

Linux, ze względu na szeroki wybór darmowego oprogramowania

 

2) RAM gwarantowany z zakresu 128-256, 256-512 czy moze 512-1024MB? (oczywiscie za tym na ogol idzie wyzsza cena)

 

256-512

 

3) co uwazacie za sensowny limit transferu dla VPSa: 50, 100, 150, czy 200GB/miesiac lub wiecej?

 

200GB

 

4) jaki panel admina preferujecie lub chcielibyscie miec dostarczony z Waszym VPSem

funkcjonalny, na pewno nie ten od Virtuozzo

 

5) jakich powierzchni dyskowych potrzebujecie najczesciej: 10-20, 20-50 czy 50-100GB lub wiecej?

 

10-20

6) czy przy zalozeniu ze PING z PL do Waszego serwera bedzie sie utrzymywal na poziomie 30-60ms, fakt ze Wasz VPS bedzie utrzymywany w UK a nie w Polsce bedzie mial jakiekolwiek znaczenie?

 

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Linux, bardziej praktyczny :)

 

2) 256-512

 

3) 250GB

 

4) obojętnie

 

5) 20-30GB

 

6) srednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Linux, z tego powodu, ze Windowsa sobie w tej roli nie wyobrazam

2) 256-512

3) 150GB

4) Cokolwiek, zeby restart byl

5) 10-20GB

6) Jak ping jest ~50ms to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×