Skocz do zawartości
iDeb

Panel pod darmowy hosting

Polecane posty

Witam,

 

zainteresował mnie ostatnio temat darmowych hostingów i związku z tym mam pytanie do obeznanych w tym temacie, otóż jaki panel polecacie pod darmowe hostingi ?

 

Nie mam jakiś szczególnych wymagań...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś że pod darmowy hosting potrzeba akurat darmowego oprogramowania.

 

ja bym Ci polecił np directadmin, będziesz miał z nim dużo mniej problemów niż z innymi darmowymi panelami. DA to pewien support , stabilność i tak dalej.

 

Directadmin kupisz w cenie 200-250zł ( chociaż niedługo już te kwoty będą oscylować koło 300zł, ach ten słaby polski złoty...). Licencja oczywiście wieczysta, więc byłby to jednorazowy zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie napisałeś że pod darmowy hosting potrzeba akurat darmowego oprogramowania.

 

ja bym Ci polecił np directadmin, będziesz miał z nim dużo mniej problemów niż z innymi darmowymi panelami. DA to pewien support , stabilność i tak dalej.

 

Directadmin kupisz w cenie 200-250zł ( chociaż niedługo już te kwoty będą oscylować koło 300zł, ach ten słaby polski złoty...). Licencja oczywiście wieczysta, więc byłby to jednorazowy zakup.

 

 

Panel może być płatny, z tym że przeznaczony pod darmowy hosting :)

 

Czy na tej licencji za 300zł., można podpiąć nieokreśloną liczbę użytkowników na kilku serwerach, czy 1 licencja = 1 serwer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 licencja = 1 serwer.

Jednakże licencja internal kosztuje 50USD - a wiec policz sobie ile wyjdzie Cię koszt przy aktualnym kursie dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA jest o tyle dobre, że ma dobre API.

Niezłe rozwiązanie jest też w ISPmanager.

 

Nie wiem jak jest z ISPconfig. Do DA i ISPmanagera mogę tanio napisać skrypt rejestracji dla użytkowników itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje :)

No i czy znajdę gdzieś w Polsce jakiegoś pośrednika który sprzedaje licencję na DA ?

 

@malu - Mógłbyś powiedzieć co to takiego ta licencja 'internal' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

licencja internal - licencja odsprzedawana przez osoby sprzedające serwery,usługi do wykorzystania wewnątrz ich sieci ( tak w skrócie)

licencja internal zabrania odsprzedawania jej dalej i do wykorzystania na serwery nie związane z firmą sprzedającą. Częstą praktyką jest odsprzedawanie licencji internal.

 

licencja external - nadającą się do dalszej odsprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×