Skocz do zawartości
mkr

VPS lub dedyk. duże obciążenie CPU mały transfer

Polecane posty

Witam.

 

Szukam serwera dedykowanego lub mocnego VPSa, na którym moi klienci mogliby testować soft wykonujący trochę obliczeń.

Do tej pory tą funkcję spełniał nasz biurowy serwer, ale ostatnio mamy częste awarie prądu co niestety nie odbija się dobrze na naszym wizerunku.

Ruch generowany przez taki serwer jest naprawdę minimalny poniżej 1G/mies, tak więc limity i łącze praktycznie bez znaczenia.

Co do pozostałych wymagań to min 1GB ram, dostępna minimalna moc CPU rzędu P4 i względnie wysoka dostępność.

 

Jak na razie myślałem o webh (maksymalna opcja VPS ew. któryś średni serwer dedykowany) i netdirect.de.

 

Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaką gotóka dysponujesz, czy serwer może znajdowac się "gdzie kolwiek" pingi itp nie robią róznicy ? Pojemność dysku ?

Możesz np zabrać RPSa 2, 3 z OVH, choć tam w jednym jako procesor jest zamontowany Athlon i Intel ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@crazyluk

 

Powiem tak: chciałbym oczywiście rozwiązać problem jak najmnieszym kosztem, ale najważniejsze dla mnie do rozwiązać problem.

 

Budżetu nie będę ujawniać bo taka wiedza to przywilej kupującego :)

 

@verde

 

Faktynie, oferta OVH wygląde OK. Dla mnie akurat ATOM jest OK - mój soft jest optymalizowany mocno pod najnowsze Intele - choć tak jak pisałem, tego serwera potrzebuję do demonstracji - testy wydajności robimy na swoich "zabawkach". Ping praktycznie bez znaczenia, serwer w Polsce jest dla mnie o tyle dobry, że nie będę miał problemu z fakturowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ping praktycznie bez znaczenia, serwer w Polsce jest dla mnie o tyle dobry, że nie będę miał problemu z fakturowaniem.

 

W OVH też nie będziesz miał problemów z fakturowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@piescik

Oczywiście źle się wyraziłem, nie chodzi mi lokalizację serwera, tylko żeby firma była w UE a najlepiej w PL.

 

@crazyluki Potrzebuję raczej serwera, który będzie 100% czasu online - więc odpada. Pozatym jeżeli VPS to tylko z jakąś gwarancją, że zostanie dla mnie odpowiednio dużo CPU. Z oferty webh wynika (nie wprost :) ), że przy wykupionym pakiecie Full mam zawsze do dyspozycji - nawet gdzy wszyscy obciążą CPU w 100% przynajmniej 1/4 rdzenia == 0.6Ghz.

 

Jak na razie to skłaniam się do zamówienia OVH RSP2 i WebH VPS Full - zamówię oba na 1mc, potestujemy i zobaczymy.

 

W RPSach jest sporo narzekania na SAN, ale dla mnie HDD nie jest specjalnym problemem a to zawsze własne CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1GB RAM,

jeden rdzeń 2,4GHz

ruch 10GB (w związku z małymi potrzebami)

maszyna matka: Dell PE

dysk: 10GB

OpenVZ + HyperVM

lolkalizacja: Kraków

IP na test: 94.124.4.143

 

Opłata miesięczna: 99 zł netto

Możliwa negocjacja parametrów wg potrzeb, zczegóły na PW

Pzdr P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@najdmen Dzięki za ofertę. Właśnie zaczynam testować RPSa na OVH - jak nie będę zadowolony to na pewno się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×