Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WPNJ

Ile warty boże być billboard na stronie?

Polecane posty

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile może być warty bilboard na stronie z takimi statystykami:

Unikalnych wejść na dobę: ~3500

Odwiedzin dziennie ~13.000

Miesięcznie odwiedzin: ~350.000

 

Billboard o rozmiarach 750x100 miałby być umieszczony na stronie głównej tuż pod menu strony (sama góra strony). Okres wyświetlania to jeden miesiąc (31 dni).

 

Ile może być warta taka reklama??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle ile kupiec jest w stanie za nią zapłacić.

 

Wystaw aukcję na allegro i rynek zweryfikuje ile ktoś chce zapłacić za taki atrakcyjny banner reklamowy. To działa.

A jak ktoś wygra nawet za 10zł i tak nie będziesz stratny - jak będzie chciał na dłużej to zobaczysz zapłacić będzie musiał więcej bo powiesz że masz chętnego który da 150zł na miesiąc na dłuższy okres. Pamiętaj żeby nie kończyć aukcji bo cena za mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat allegro jest tak zepsutym rynkiem, że raczej nie liczyłbym na realną wycenę. Tam dadzą Ci najwyżej kilkanaście złotych i jeszcze będzie im się zdawało, że łaskę robią.

 

Sądzę że rząd wielkości jest mniej więcej podobny do tego co BOSS pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się troszkę zdziwiłem tą ceną w granicach 600zł ;) W każdym razie wiem mniej więcej co mam poczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile może być warty bilboard na stronie z takimi statystykami:

Unikalnych wejść na dobę: ~3500

Odwiedzin dziennie ~13.000

Miesięcznie odwiedzin: ~350.000

 

Billboard o rozmiarach 750x100 miałby być umieszczony na stronie głównej tuż pod menu strony (sama góra strony). Okres wyświetlania to jeden miesiąc (31 dni).

 

Ile może być warta taka reklama??

Ilość odwiedzin jest zależna od tematyki strony więc ciężko powiedzieć nawet czy te 3500 to jest dużo czy mało. Np. na stronę z programami wchodzi około 20 000 - 50 000 dziennie, a na stronę o górach tylko 1 500 osób lub na stronę o miernikach wysokonapięciowych tylko 100 osób. Najważniejsze o czym jest ta strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA wiem że takie reklamy, to różnie "chodzą" .

Jeśli chodzi o allegro, to tam raczej ty nie zarobisz :) , tam bardziej zarobi kupujący, gdyż ludzie często kupuja by było jak najtaniej, i jak tu ktos powiedział sieczkę allegro robi :) , tam zazwyczaj ludzie zanlizają ceny by się sprzedało ... Wystawisz drożej to inikt nie kupi i pojdzie do :konkurencji" gdzie jest taniej. Lepiej indywidualnie np gdzies na forahc itp dać reklamę więcej zarobisz wiem co mówię ... Sam mam reklamy na stronie i na allegro praktycznie dwa razy taniej jak nie więcej reklamy "chodzą" ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie porownujcie reklam na malutenkich serwisach do cen z agencji. rownie dobrze mozesz powiedziec, dlaczego 600 skoro nasza klasa by wziela wiecej za jeden dzien.

 

za 3500 uu dziennie jak znajdziesz za 600 to bedzie dobra stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może najlepiej dasz nam adres stronki :)

zajrzymy... pomyślimy :)

 

@locash - To akurat porównanie żadne (a jeżeli tak to bierze pod uwagę wielkość serwisu - tak w zestawieniu: tydzień banera na stronie głównej grona 75 000 netto, a jeżeli chcesz mieć przed i po zalogowaniu to dwa razy ta kwota).

edit: grono UU ~970 000/miesiąc - więc można powiedzieć że cena jest dobrze przeskalowana, a jeszcze weźmy pod uwagę że dyskutowana strona ma jakąś konkretną tematykę (w przeciwieństwie do tego neo-portalu) więc reklama trafia na konkretniejszy target.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za taki billboard płaci się 5 zł. za 1000 odsłon średnio

Na Allegro.pl nawet ciężko by Ci było sprzedać.

 

Reklamą, o której pisze jest zainteresowana pewna firma.

 

Adres owej strony. na której miałby znaleźć się billboard to: www.mobilethemes.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unikalnych wejść na dobę: ~3500

Odwiedzin dziennie ~13.000

Miesięcznie odwiedzin: ~350.000

Adres owej strony. na której miałby znaleźć się billboard to: www.mobilethemes.pl

Tak mianem OT, to niezła reklama neteasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×