Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Limity procesora - VPS

Polecane posty

Cześć,

 

Czatowałem z supportem FSCKVPS i powiedzieli mi żę dają 600MHz z Q9300 w pierwszym pakiecie.

Tylko nie za bardzo to rozumiem.

 

Mając 512MB do 1GB i procesor z limitem 600MHz (chociaż napisali że jeśli procesor będzie 'wolny' to mogę uzyskać więcej z niego) na ile mogę sobie spokojnie działać?

Teraz w VPSRepublic mam 1.8Ghz - tak podaje HyperVM i jakoś nie to śmiga - chociaż ostatnio serwery ich mają jakieś czkawki...

 

Q9300 to quad - czyli 4 rdzeniowy procesor. Więc 4x 2,5GHz i z tego te 600MHz dostaje?

Był bym wdzięczny za jakąś podpowiedź ;)

 

Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnego działania czego? DNS to ładnie śmiga nawet na pentium 200 MHz ;).

 

Skoro masz gwarantowane 600 MHz procesora (rdzenia) i zapewne burst do 2,5 GHz, za tą cenę nic wiele lepszego raczej nie znajdziesz. Zawsze lepsze "swoje" 600 MHz niż cały procesor do podziału dynamicznego na 100 VPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnego działania czego? DNS to ładnie śmiga nawet na pentium 200 MHz ;).

 

Skoro masz gwarantowane 600 MHz procesora (rdzenia) i zapewne burst do 2,5 GHz, za tą cenę nic wiele lepszego raczej nie znajdziesz. Zawsze lepsze "swoje" 600 MHz niż cały procesor do podziału dynamicznego na 100 VPSów.

 

Chodzi o utrzymanie Drupala i MyBB - uu 500 dziennie. Cache włączone na obu systemach.

 

Z tego co wyczytałem to napisali iż na 1 serwerze lokują 16 użytkowników tego pakietu.

 

Do tej pory miałem w VPSRepublic ale co raz częściej tam wszystko pada, ludzie stawiają torrenty etc. i wszystko siada...

W FSCKVPS mają nawet dane kontaktowe :D Dlatego myślę o przejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panele odpadają - żadnego bym nie instalował ;)

A co do ramu to te 512 może by starczyło...

 

A na jakim skrypcie te fora masz?

 

 

2 fora na przemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę te limity są w ogóle nie adekwatne do rzeczywistości. Dużo zależy od tego ile VPSów jest wrzuconych na jeden serwer + jak ludzie z nich wykorzystują. Same limity CPU podane w cenniku mają się tak naprawdę nijak do tego ile naprawdę mocy CPU użytkownik otrzyma.

 

Trzeba dodać do tego, że np. HyperVM z OpenVZ procesor jest limitowany tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie tak. Dostając całe 2 rdzenie, może się okazać że na tym VPS'ie jest tak duzo osób bijących się o zasoby, że nie wykorzystasz nawet tych w/w 600 Mhz. Natomiast na VPSie z 600MHz może być wrzucana rozsądna ilość VPSów, tak że serwer matka ma wolne zasoby i będziesz mógł wykorzystać np. 1 cały rdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×