Skocz do zawartości
tyg

Dedyk z ovh.pl na potrzeby hostingu

Polecane posty

Mam taki oto plan:

Klientom, którym świadczę usługi seo/web/administracja itp. zamierzam zaproponować usługę hostingu(uwaga: NIE chce świadczyć otwartych usług hostingu dla wszystkich). Są to naprawdę proste strony firmowe, bądź sklepy. Użytkownicy nie są zaawansowani i wystarczy im zwykły dostęp do webadmina - nawet do panelu pewnie się nie zalogują w większości ;). Wnioski te wyciągam po trzymaniu kilku klientów na resellerze od sisco - ale po przejęciu przez ogicom chcą 5x tyle :) więc czas powiedzić im papa...

Stąd moje pytanie o wykorzystanie serwera:

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_best_of.xml

Jedyne co z softu potrzebuje to directadmin + roundcube.

 

I teraz pytanie najważniejsze:

Z czym mam się dodatkowo liczyć jeśli chodzi o ten typ serwera? Chodzi mi głównie o to, czy mogę bezpiecznie używać ich predefiniowanych konfiguracji i zainstalować tylko te potrzebne elementy?

Od razu mówię, że jestem laikiem jeśli chodzi o serwery dedykowane - starałem się zgłębić trochę wiedzy zawartej w wielu wątkach... ale wolę już zadać bezpośrednie pytanie :) Marzy mi się, że to będzie zainstaluj i zapomnij(przypominam o prostych potrzebach userów, wiec sami nie nabroją)... ale raczej tak kolorowo nie będzie.

 

 

 

ps. zdecydowałem się na ovh bo mam u nich kilkadziesiąt domen i wszystko przebiega idealnie - zmiany dns itp. błyskawicznie, więc liczę na to samo z serwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - polecam Ci byś na samym początku znalazł sobie administratora do zarządzania tym dedykiem. nie koniecznie takiego na cały etat, ale kogoś kto przyjdzie i naprawi gdy coś się popsuje.

 

Wybranie którejkolwiek dystrybucji made by ovh, będzie skutkowało tym że po jakimś czasie będziesz miał problemy z wydajnością.

lepiej na samym początku wydać te 200-300zł na admina który Ci w sposób kompletny i konkretny skonfiguruje i zabezpieczy .

 

Potem byś takiej osobie płacić tylko w razie interwencji awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na freelancerach się już tyle razy przejechałem, że mam dość... ;) Nie można im ufać (generalizuje ale po 3 latach już wiem co mam myśleć).

http://www.ovh.pl/prywatne/jednostki/full_security.xml - to bym dodatkowo zakupił aby mieć z głowy aktualizacje.

Jeśli chodzi o konfigurację to na pewno bym kogoś znalazł do tego aby mi skonfigurował - nawet te opcje OVH. Choćby aby mieć wymagane oprogramowanie.

Co rozumiesz poprzez problemy z wydajnością? Większość z hostowanych stron będzie obsługiwana przez moich ludzie więc nie spodziewam się także zajeżdżania przez skrypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tutaj, na innych forach o problemach z wydajnością relase by ovh. Generalnie mało kto je poleca.

 

na forum jest sporo osób które można polecić w zakresie administracji i które mają swoją działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×