Skocz do zawartości
chmuri

Kohana framework

Polecane posty

Chciałbym się dowiedzieć 2 rzeczy na temat tego framewroka :mellow: Czy ktoś mógłby mi zademonstrować swoją prace na tym projekcie oraz chciałbym poznać opinie ludzi którzy się z nim spotkali

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ten fm jest zaje**sty! :mellow:

 

W wolnym czasie robię nową wersję swojej strony i muszę powiedzieć, że fm jest bardzo elastyczny i szybko się go 'uczy'.

 

Więcej na ww. forum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie przesiadam się na ten framework z CakePHP, wydaje mi się że ma przed sobą dużą przyszłość :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania z innymi frameworkami PHP, ale w porównaniu do RubyOnRails Kohana wygląda lepiej :mellow:)

Zacząłem się jej uczyć, ale jeszcze żadnej przykładowej stronki w niej nie napisałem. Mam problem z odpowiednim ułożeniem kodu w stosunku do części statycznych i dynamicznych szablonu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ja gryzę ale tylko czasami :mellow:

spodek20 i setki innych stron jest "na kohanie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym frameworku można pisać aplikacje webowe:) Zwykły hosting wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w tym frameworku można pisać aplikacje webowe:) Zwykły hosting wystarczy?

A co byś innego chciał robić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli w tym frameworku można pisać aplikacje webowe:) Zwykły hosting wystarczy?

To może tak: znasz w ogóle php? Bo to pytanie było dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeden Malas sprawiedliwy się skapnął:).Skrypty są wykonywane po stronie serwera. Strony w pełni dynamiczne można tworzyć. Ale koderem niestety nie jestem dlatego się pytam jakie ma możlwiości Kohana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś zaburzenia czy rzeczywiście on nie wie o czym pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeden Malas sprawiedliwy się skapnął :) .Skrypty są wykonywane po stronie serwera. Strony w pełni dynamiczne można tworzyć. Ale koderem niestety nie jestem dlatego się pytam jakie ma możlwiości Kohana

No ja też nie ogarniam PHP(tylko html,css) Ale to oczywiste, że aby coś z tą kohaną ćwiczyć to php trzeba znać. Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też nie ogarniam PHP(tylko html,css) Ale to oczywiste, że aby coś z tą kohaną ćwiczyć to php trzeba znać. Czy się mylę?

Zgadzam się w 100% ale chciałem się tylko zapytać w śród ludzi co w tym siedzą.A Mr. Malu powiem szanownemu userowi że wiem co pisze tylko chciałem się po prostu dowiedzieć kilku informacji na temat Kohany i ślicznie dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla prostych stronek gdzie na szybko trzeba coś postawić Kohana się nadaje. Ale dla większego projektu za Zend Framework już bym nie zamienił. Jest zdecydowanie lepiej przemyślany, mam pewność że po wydaniu PHP5.3 będzie działał (bo pracują) i jakoś do K nie mam zaufania pod względem bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie miałem okazji dużo pracować przy Zendzie.

Ale z moich takich drobnych przymiarek wynika, a raczej wydaje mi się on napchany ... taki zlepek klas i tyle :P

Kohana jest prosta i ta prostota to coś świetnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×