Skocz do zawartości
Kapelan

cirpienia młodego webmastera

Polecane posty

Spokojnie, żadne .htaccess, Duże/małe litery!!!

 

teraz masz dobry index.html, który Cię wywala na zły Welcome.html

 

daj jeszcze raz screena i zawartość index.html

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><head><title></title><meta http-equiv="refresh" content="0;url= welcome.html" /></head><body></body></html>

 

zmieniłem wielkość liter w welcome.html

 

rzućcie okiem, bo teraz wielkość mam ok

 

....

 

chyba wiem o co tu chodzi....

 

... muszę się przemieścić z Żona.

dam znaki jak się dorwę do jakiegoś kompa.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><head><title></title><meta http-equiv="refresh" content="0;url= welcome.html" /></head><body></body></html>

 

zmieniłem wielkość liter w welcome.html

 

rzućcie okiem, bo teraz wielkość mam ok

 

....

 

chyba wiem o co tu chodzi....

 

... muszę się przemieścić z Żona.

dam znaki jak się dorwę do jakiegoś kompa.

 

pozdrawiam

 

U mnie teraz na index,welcome jest błąd 500, namieszałeś i tyle:/ wystarczyło poprawnie nazwy plików zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki .htacces? Mieszacie chłopakowi w głowie i po co to wszystko??

 

 

Młody, po co Ci przekierowanie z index.html na welcome.html?

 

koniecznie Ci to jest potrzebne?

jesli już tak to popraw błąd ... co tam robi pusta spacja?

Zamień

<meta http-equiv="refresh" content="0;url= welcome.html" />

na

<meta http-equiv="refresh" content="0;url=welcome.html" />

To tak dla porządności :) żeby nie było niedoróbek.

 

A teraz nie słuchaj ich tylko posłuchaj mnie.

Powiem Ci krok po kroku co zrobić, ja jestem kobietą mam talent dydaktyczny i jak Ci powiem to zaskoczysz od razu o co biega.

 

 

Weź sobie jakiś notatnik, który otwiera w wielu zakładkach.

Może być Notepad++(darmowy ja go bardzo lubię, ściągniesz go >>TUTAJ<< jest po polsku więc nie będziesz miał kłopotów z obsłużeniem go)

 

Jak juz masz ten notatnik to skopiuj sobie na kompa pliki z serwera do jednego katalogu.

 

Otwórz notatnikiem w zakładkach wszystkie pliki z rozszerzeniem html z katalogu strony.

 

Z notatnika wybierz: Szukaj -> zamień w górne okienko wpisujesz welcome.html w dolnym index.html

(uważaj żebyś spacji gdzieś nie dowalił )

 

Potem klikasz zamień we wszystkich otwartych dokumentach.

Potem zapisz wszystkie.

Potem zamykasz wszystkie pliki

Potem wywalasz do kosza plik index.html

potem klikasz prawym guzikiem myszy na plik welcome.html i robisz zmień nazwę i zmieniasz nazwę pliku na index.html

 

Teraz wyczyść pamięć podręczną przeglądarki.

Odśwież ją. (te dwa punkty się tyczą i do Pana, który widzi error pińcet)

 

Teraz wgraj pliki na serwer - tadam .

 

Gotowe i musi działać. :)

 

Albo podeślij mi paczkę ze stroną to Ci to poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamuska Kochana i Panowie.

Strona zostala wyprodukowana na Macu mojej Żony w programie iweb (wyswig).

Kaska tworzac kolejne podstrony nazywala je z duzej litery i iweb tworzac katalogi stron tworzyl

je rowniez z duzej litery. Kaska spakowala gotowy prdukt a ja podalem go na serwer ftp'em.

tak wiec mimo ze pliki *.html sa (juz) z malej litery to katalogi do ktorych sie odnosza sa z duzej, wiec musze

zmienic duze na male w nazwch katalogow zarowno na kat glownym z zawartoscia strony jak i w odnosnikach w samych plikach stron.

tak mi sie przynajmniej na ta chwile wydaje...

 

jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc i (do Adminow) przepraszam ze zwracam sie z tak trywialnymi problemami na tak powaznym forum.

jak tylko strona ruszy to dam znaki.

 

dziekuje i pozdrawiam

 

Przemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zmieniać nazw katalogów.

 

Już w odnośnikach w środku strony wielkość liter nie ma znaczenia ponieważ odnośniki idą do katalogów i plików bezpośrednio.

 

 

Jak wpisujesz w przeglądarkę adres strony to przeglądarka ZAWSZE domyślnie szuka na serwerze pliku o nazwie index i ten index musi być z małej litery - nieważnie rozszerzenie.

 

 

To jest tak oczywiste jak to, że ziemniaki przed gotowaniem trzeba obrać i zalać wodą.

 

 

Więc zrób to co napisałam Ci wyżej i będzie hulać, wiem co mówię :)

 

A jeśli nie to wskocz na pw podam Ci maila i mogę Wam tą stronkę poprawić w 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień jeszcze tylko wielkość liter w nazwach plików. Ze strony klikam w PHOTOS

to jest Photos.html i nie dziala, a photos.html już tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×