Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
slav123

dedykowany serwer w czechach ?

Polecane posty

Witam,

 

Przymierzam sie do odpalenia wlasnej maszyny i zastanawiam sie nad oferta czechow... znajomy ma u nich posadzony serwer i jest calkiem zadowolony. Problem pojawia sie gdy cos mu sie spier... fizycznie w maszynie, ale do naszych sasiadow nie jest az tak daleko (z Wroclawia :).

 

Nie potrzebuje specjalnie duzego trafficu aktualnie do 20 GB / mc docelowo max 50 - 70 GB / mc. Aktualnie mam wykupiona maszynke w US, ale niestety im wiecej hopow tym wieksze problemy... chociaz w 90% przypadkow dziala super.

 

Moge kupic wlasny sprzet, albo wynajac u dostawcy - ma ktos z czechami jakies doswiadczenia ? Jakies dobre linki ? Chcialbym placic nie wiecej niz 300 zl / mc - najchetniej zeby byla stala niska oplata + transferowe, bo jak widac nie generuje go za duzo :)

 

A moze ktos za ta kase moze mi udostepnic kawalek lacza u nas ? Warunek - musi dzialac bez zwiech :) nie musi byc super lacze, ale potrzebuje dostepnosci 99,999999 przynajmniej w godzinach pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie serwer? A moze VPS by Ci wystarczyl? Przy takim transferze to musisz uwazac, bo Cie jeszcze prad wiecej wyniesie :) Ile miejsca potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym wlasna maszyne ze wzgledu na swobode dzialania. Potrzebuje odpalic na niej niestandardowe rzeczy takie jak SVN i kilka innych toolsow ktorych inni nie bardzo chca dawac. Poza tym jako tlumacz Pleska mam dozywotnio klucz "full wypas" wiec szkoda zeby sie marnowal. Miejsce ? Pff - aktualnie mam limit 3gb i mam zajete moze 500 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje odpalic na niej niestandardowe rzeczy takie jak SVN i kilka innych toolsow ktorych inni nie bardzo chca dawac.

 

Nie słyszałem jeszcze o zakazie instalacji svn'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... Plesk + SVN z kilkoma duzymi projektami nie pociagnie na VPSie chocby nie wiem co :) mamy dedykowana maszyne aktualnie na SVNa i przy projekcie ~45 mb zrodel gdy komituje 5 osob na raz trzeba "chwile" poczekac. jesli do tego dojdzie Plesk ktory jest bardzo zasobo-zerny + kilka innych tolsow to... VPS nie wyrobi.

 

bdw: jaki soft stosuje sie do VPSow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecam uslug swiadczonych na platformie virtuozzo. Istnieje wiele innych bardziej niezadowodnych i lepiej zaprojektowanych platform anizeli wlasnie ta wymieniona. Np. XEN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieje wiele innych bardziej niezadowodnych i lepiej zaprojektowanych platform anizeli wlasnie ta wymieniona. Np. XEN.

XEN bedzie fajny dopiero jak pojawia sie procki z wirtualizacja sprzetowa (jakos niedlugo), w chwili obecnej XEN to dla mnie porazka, bo wymaga przeportowanego systemu.

 

niby tak ale to już pod windowsa

E? www.vmware.com, poczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×