Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Vetinari

Konta "premium" a księgowanie

Polecane posty

Prowadzę stronę dzięki której użytkownicy mogą zarządzać własnymi fotografiami cyfrowymi (magazynować, organizować galerie online, wysyłać do znajomych). Z czasem strona zgromadziła wokół siebie większą publikę i wpadliśmy na pomysł zaproponowania płatnych kont które poszerzą funkcjonalność serwisu.

 

W tym momencie zrodziło się pytanie, jak księgować sprzedaż takich kont. Typowy klient to osoba prywatna (nie firma i niemal w 90% przypadków osoba z poza terenu Polski) dokonująca zakupu konta "premium" i opłacenia go za pomocą systemu płatność elektronicznych "PayPal". Cena konta podana jest w ?.

 

Zapytałem się o to księgowej to zrobiła oczy srającego kota na pustyni i powiedziała, że musi zasięgnąć języka u specjalisty (cokolwiek to znaczy). Dla mnie ideałem rozwiązania opłaty i aktywacji takiego konta jest Rapidshare (bez formularzy rejestracyjnych gdzie musisz podać wszelkie dane wraz z numerem buta i objętości portfela). Klikasz w obrazek, przekierowuje Cie do paypala z wypełnioną stroną zamówienia, opłacasz, a wszelkie dane do konta przychodzą na adres mailowy z którego została wysłana płatność. Tylko pytanie, jak coś takiego zorganizować/ksiegować :P

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Banalnie zabrzmi ale... zmień księgową. Mamy 2009, to w 2004 robiło się oczy na czeki z Adsense i w ogóle na kasę z internetu. Teraz to jest chleb powszedni i porządna księgowa nie powinna mieć z tym żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banalnie zabrzmi ale... zmień księgową.

Pójdę dalej... myślę, że to rozwiązanie spokojnie rozwiąże wszystkie problemy z pierwszego postu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banalnie zabrzmi ale... zmień księgową.

Też to potwierdzam, mam znajomego, który handluje w Internecie, kupuje i w PL i poza PL, sprzedaje też w PL i poza PL, poprzez allegro, ebay, płatności różnymi drogami, również PayPal i nigdy nie słyszałem od niego, żeby jego księgowa wymiękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana księgowej zapewne to jest najbardziej efektywne wyjście . :mellow:

 

Ja jednak należę do ludzi cierpliwych, postaram się owej pani (ba nawet całemu biurowi rachunkowemu jeżeli będzie trzeba) przedstawić cały problem najbardziej zrozumiale jak tylko się da (stąd między innymi chciałem zasięgnąć języka u ludzi którzy być może mieli podobne problemy z prawidłową dokumentacją takich przychodów). Jeżeli nie zaproponuje mi rozwiązania jakie mnie satysfakcjonuje to umieszczę swój but w bliskiej odległości jej "siedzenia" i z wielką radością zwolnię (zarówno nogę jak i księgową). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiana księgowej zapewne to jest najbardziej efektywne wyjście . ;)

 

Ja jednak należę do ludzi cierpliwych, postaram się owej pani (ba nawet całemu biurowi rachunkowemu jeżeli będzie trzeba) przedstawić cały problem najbardziej zrozumiale jak tylko się da (stąd między innymi chciałem zasięgnąć języka u ludzi którzy być może mieli podobne problemy z prawidłową dokumentacją takich przychodów). Jeżeli nie zaproponuje mi rozwiązania jakie mnie satysfakcjonuje to umieszczę swój but w bliskiej odległości jej "siedzenia" i z wielką radością zwolnię (zarówno nogę jak i księgową). :)

 

Moze zacznijmy od podstaw, czyli z jakim typem podmiotu mamy do czynienia ? jaki typ "ksiegowosci" prowadzi podmiot ? czy podmito jest podatnikiem podatku vat ?

 

Gdzie lezy problem: czy w sposobie zaksiegowania platnosci ? sprzedazy ? sposobie udokumentowania sprzedazy ? kwesti podatku vat ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze zacznijmy od podstaw, czyli z jakim typem podmiotu mamy do czynienia ? jaki typ "ksiegowosci" prowadzi podmiot ? czy podmito jest podatnikiem podatku vat ?

Osoba fizyczna jako indywidualny przedsiębiorca, KPIR, tak VAT-UE.

 

Gdzie lezy problem: czy w sposobie zaksiegowania platnosci ? sprzedazy ? sposobie udokumentowania sprzedazy ? kwesti podatku vat ?

Problemem jest sposób udokumentowania sprzedaży oraz kwestia podatku vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×