Skocz do zawartości
szopik

Serwer pod serwis wideo

Polecane posty

Witam, mam problem ponieważ nie bardzo wiem co będzie najlepszym wyjściem. Poszukuję najlepszego rozwiązania pod względem finansowym oraz na tyle elastycznym by mógł działać tak serwis host-ujący filmy wideo.

 

Na początek serwis będzie generował ok 200 GB transferu miesięcznie (i ciągle rósł), pojemność na filmy nie musi być początkowo jakaś ogromna myślę że 10 GB wystarczy. Co w takim wypadku będzie lepszym rozwiązaniem, serwer wirtualny, dedykowany, umieszczanie filmów na portalach typu YouTube, a może własny serwer w firmie ? Co myślicie o każdym z tych rozwiązaniu a może macie jakieś własne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Witam, mam problem ponieważ nie bardzo wiem co będzie najlepszym wyjściem. Poszukuję najlepszego rozwiązania pod względem finansowym oraz na tyle elastycznym by mógł działać tak serwis host-ujący filmy wideo.

 

Na początek serwis będzie generował ok 200 GB transferu miesięcznie (i ciągle rósł), pojemność na filmy nie musi być początkowo jakaś ogromna myślę że 10 GB wystarczy. Co w takim wypadku będzie lepszym rozwiązaniem, serwer wirtualny, dedykowany, umieszczanie filmów na portalach typu YouTube, a może własny serwer w firmie ? Co myślicie o każdym z tych rozwiązaniu a może macie jakieś własne pomysły ?

Raczej nikt Ci nie pozwoli trzymać na shared hostingu plików z filmami.

Własny serwer w firmie ? jakiej ? jeżeli w Twoim miejscu pracy to napisz jakie macie łącze.

Rozwiązanie jakie mi się wydaje sensowne to VPS lub serwer dedykowany a tu zadać Ci można pytanie czy lokalizacja Ci obojętna bo jeżeli tak to bierz Dedyka w Leaseweb z 2 TB transferu.

Kolejne pytanie jakie masz maks finanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własny serwer w firmie ? jakiej ? jeżeli w Twoim miejscu pracy to napisz jakie macie łącze.

 

zapytam wprost jakie łącze było by niezbędne znastanawialiśmy się nad czymść 10 Mbps czy wystarczy ?

 

Rozwiązanie jakie mi się wydaje sensowne to VPS lub serwer dedykowany a tu zadać Ci można pytanie czy lokalizacja Ci obojętna bo jeżeli tak to bierz Dedyka w Leaseweb z 2 TB transferu.

 

jeżeli VPS czy dedyk to jakie parametry dokładniej powinien mieć ? jakim łączem dysponować by całość śmigała i raczej użytkownicy mogli narzekać na swoje łącze że mają za wolne niż na serwer że za wolno przesyła

 

 

 

maks finanse to trudne pytanie myślę że raczej rozsądne stawki czyli 10 000 rocznie odpada ale w okolicach 2 000 gdyby się dało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w okolicach 2000zł rocznie będziesz miał co najwyżej coś z oferty kimsufi w ovh, ewentualnie najtańszy serwer dedykowany z normalnej oferty ovh

 

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/superplan_mini.xml w serii traffic, masz 5000TB transferu miesięcznie i w miarę sensowny sprzęt. i zmieścisz się w kwocie 2500zł rocznie.

 

Plus pamiętaj o tym że do takiego serwera będziesz musiał wynając admina, jeśli sam nie potrafisz w pełni zaopiekować się takim serwerem.

 

 

 

wydaje mi się że 10mbps mogłoby być mało, np gdybyś miał jednocześnie z 15 osób odwiedzających (oglądających) to pewnie zaczęłoby im łącze przycinać... ale to moje zdanie, mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma sensu pierdzielic sie w swoje łacza w swoje serwery tylko stawiać serwer dedykowany w zachodniej serwerowni i bedzie smigac dobrym przykladem jest ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×