Skocz do zawartości
BlueMan

Przedłużenie starego dedyka

Polecane posty

Jak to jest przy wykupowaniu serwerów dedykowanych, kiedy na przykład po 3 miesiącach firma zmieniła swoją ofertę i doszedł jakiś nowy wydajny serwer, a najgorszy ze sprzętu poszedł w zapomnienie?

Albo jak ogólnie po kilku miesiącach kupiony przzezemnie serwer nie jest dostępny już firmie.

 

Jak więc wyglądają opłaty za serwer (zakładając płatności miesięcznie) - firmy obniżają tą opłatę w miarę pokazywania się nowego sprzętu w ofercie, czy pierwsza opłata abonamentowa jest już "na zawsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem w ServerBasar Miałem dedyka za 10 euro chciał jak chciał że ludzie lepsze mieli VPS ale coż. Serwera już nie było w ofercie wyszły lepsze i mocniejsze .... T o jednak płaciłem cały czas tą samą cenę i nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BlueMan, przeważnie taka opłata pozostaje cały czas, dopóki nie przejdziesz na lepszy sprzęt. Co oczywiście = z wypowiedzeniem starej umowy + setupem i normalną ceną nowego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer w Hetznerze, który teraz nazywa się "DS 3000 CE". Brałem go jeszcze jako "DS 3000" z opłatą instalacyjną 99€. Od kiedy wprowadzili lepszy serwer w tej samej cenie, cena starego się nie zmieniła, jedynie nie ma na niego opłaty instalacyjnej. Jako takiej opcji przejścia na lepszy serwer nie ma. Trzeba kupić nowy, przerzucić dane, oddać stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie możliwości:

1) Tak jak wspomniał Sebak, rozwiązać starą umowę i zamówić nowy serwer,

2) Wysłać zapyatnie do supportu o małe obniżenie abonamentu ze względu na dostępność lepszego sprzętu w tej samej cenie w ich aktualnej ofercie. Przy czym nie widzę jakiś wielkich szans na pozytywne rozpatrzenie takiej prośby, jeżeli tego serwera nie używasz przynajmniej rok, póltora. No i nie spodziewaj się zbyt wiele jeżeli płacisz za najtańszy serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×