Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mich@ł

przenoszenie kont w DA i problem ze strefa domeny

Polecane posty

Przenosiłem przed chwilką kilka kont poprzez opcje w DA i niestety dla jednej domeny znikły wpisy w DNS Administration i Custom HTTPD Configurations. Próbowałem ponownie dodać domenę ale jest informacja że takowa domena jest już dodana.

 

Wpisy DNS mogę dodać z poziomu panelu jednakże wpisy dotyczące HTTPD już niestety nie i tu moje pytanie, gdzie mogę znaleść plik strefy ?

 

Ew czy jest jakiś inny sposób na naprawienie tej domeny?

 

A jednak to coś poważniejszego bo przy okazji wyparowało około 500 baz danych z tego konta :/ nie pozostaje mi nic innego jak wgrać backup...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strefy DNS trzymane są przeważnie w /etc/bind lub /var/named w zależności od systemu. Plik konfiguracji Apache dla domeny znajduje się w /usr/local/directadmin/data/users/login/httpd.conf

 

Wygląda na to, że restore się źle wykonał.. powinieneś mieć informację o tym w DA.

 

Możesz ręcznie zrobić plik httpd.conf kopiując go z innego konta i zmieniając wpisy dla domeny i użytkownika. Będzie działać, a co do baz jeśli ich nie ma to trzeba wgrać ponownie. Jednak najlepszym wyjściem powinno być ponowne restore konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc.

 

Ogólnie wszystko się posypało. Najlepsze że w backupie były błędy przez co nie wgrało się około 100-150 baz danych. No ale już sobie z tym poradziłem (a raczej jestem w trakcie kompletowania baz) jednakże będę musiał poczytać o innych metodach backupu danych niż backup wbudowany w DA :/

 

Ogólnie jak widzę uczę się na błędach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×