Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

Rozwój w Polsce

Polecane posty

Pozwoliłem sobie założyć ten temat, ponieważ własnie przeglądałem swoje stare wiadomości z 2006 roku. Zauważcie jak dużo się zmieniło, w 2006 roku nie było można kupić vpsa w polsce za cenę za 100 zł a teraz? po 20 zł nawet już są. Polska idzie chyba w dobrym kierunku, ale łącza mogły by stanieć. W sumie w 2012 roku może coś się wydarzy :) może czechy światło w Polsce położą ?:) było by super :). A no właśnie dlaczego tak mało czeskich DC jest ? :). Zaraz będa pytania " Po co ten temat " - Po to aby podyskutować nt. rozwoju polski... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska rozwija się b.szybko, tylko nie każdy chce to zauważać. Net mocno staniał, usługi serwerowni także, przejrzyjcie sobie reklamy neostrady w czasopismach komputerowych sprzed kilku lat - można się nieźle pośmiać z ówczesnych cen :) Ostatnio podróżowałem trochę po Polsce i przecierałem oczy ze zdumienia, bo drogi szybkiego ruchu wyrastają jak grzyby po deszczu. I te fantastyczne bezkolizyjne rozjazdy... Co prawda np na pomorzu nadal jest b.dużo słabiutkich, "jednokierunkowych" (sądząc po szerokości) dróg, ale naprawdę co raz bardziej chce się po kraju podrózować. Moje miasto także mocno poprawiło się w ciągu ostatnich lat, wiele nowych chodników, nowe nawierzchnie, sporo marketów powstało...

 

Niestety Polacy ciągle zrzędzą i nie cieszą się z tego co mają, a mają niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co prawda np na pomorzu nadal jest b.dużo słabiutkich, "jednokierunkowych" (sądząc po szerokości) dróg, ale naprawdę co raz bardziej chce się po kraju podrózować.

Ja mam zupełnie inne wrażenia z jazdy :) Najgorsze jest wg mnie woj. dolnośląskie i śląskie pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Śląskie ? Gierkowskie drogi nie najgorsze, wszędzie masz dwa pasy w dodatku budują wam A1 i macie fajną ekspresówkę S1, nie narzekajcie, a poboczne drogi to najlepsze na mazurach gdzie TIR z rowerem sie minąć nie mogą, droga oczywiście ma statut krajowej i jest z kostki brukowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ja po przeprowadzce Szczecin => Warszawa mam wrażenie iż szczecin jest zaniedbany... na Euro nic tam nie planują...

W warszawie to tam budowa, to tu ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
u mnie hmm... ze 3 fabryki wybudowali...

a u mnie same galerie/hipermarkIety budują :)

 

no i co najważniejsze nowy dobry bar xD

A czemu u mnie żadnego nie ma w promieniu 4km ;/, ale zawsze można iść do tych wyżej i później dostać czek 100 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie same galerie/hipermarkIety budują :)

 

W sumie fakt zapomniałem... 2 biedronki xD

1 'galeria' + "Liroy" obok :)

 

 

A czemu u mnie żadnego nie ma w promieniu 4km ;/, ale zawsze można iść do tych wyżej i później dostać czek 100 zł :)

 

heh ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W Szczecinie nic nie inwestują bo nie chcą potem szkopom dawać stadionów itd... Fakt, pamiętam jak po WMS latali w przebraniach Chello UPC tylko 159 PLN 256 kb/s ... Dziś za tyle bym nie przeżył... Jest postęp ale jak będzie 100 Mbps za w miare normalne pieniądze to czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Szczecinie nic nie inwestują bo nie chcą potem szkopom dawać stadionów itd... Fakt, pamiętam jak po WMS latali w przebraniach Chello UPC tylko 159 PLN 256 kb/s ... Dziś za tyle bym nie przeżył... Jest postęp ale jak będzie 100 Mbps za w miare normalne pieniądze to czemu nie :)

Chyba chciałeś powiedzieć 10mb bo taki projekt jest szykowany..

 

U mnie biedronka, lidl, polo market i netto:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

10mb to ja mam i jest nawet fajnie ale provider mnie wykańcza nerwowo... Ale dla mnie postępem naprzód by było gdyby staniały łącza i bym mógł w polsce kupić serwer i 30TB transferu miesięcznie za rozsądne pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10mb to ja mam i jest nawet fajnie ale provider mnie wykańcza nerwowo... Ale dla mnie postępem naprzód by było gdyby staniały łącza i bym mógł w polsce kupić serwer i 30TB transferu miesięcznie za rozsądne pieniądze...

 

Ehh Ty mnie chyba nie rozumiesz..

Chodzi mi o to aby te 10mb było standardowym łączem w całej Polsce i było dostępne dla wszystkich..a nie jakieś miastowe kablówki czy upc udostępniały szybsze łącza..

Przykładowo obecnie standard to 1,2mb..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Ehh Ty mnie chyba nie rozumiesz..

Chodzi mi o to aby te 10mb było standardowym łączem w całej Polsce i było dostępne dla wszystkich..a nie jakieś miastowe kablówki czy upc udostępniały szybsze łącza..

Przykładowo obecnie standard to 1,2mb..

 

kto szuka ten nie bładzi :) 20/20 1000 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Rozumiem o co ci chodzi, coś na wzór że kiedyś każdy miał 56kb a nieliczni za gruby szmal mieli 128kb ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh Ty mnie chyba nie rozumiesz..

Chodzi mi o to aby te 10mb było standardowym łączem w całej Polsce i było dostępne dla wszystkich..a nie jakieś miastowe kablówki czy upc udostępniały szybsze łącza..

Przykładowo obecnie standard to 1,2mb..

 

Do większości zastosowań starczy 1,2 Mbita, więc nie jest tak źle. Ja zamiast w przepustowość, postawił bym na jakość łącz, z czym są dość często problemy.

 

Wszystko idzie do przodu i rozwija się w Polsce, co jest pozytywne. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do większości zastosowań starczy 1,2 Mbita, więc nie jest tak źle. Ja zamiast w przepustowość, postawił bym na jakość łącz, z czym są dość często problemy.

 

Wszystko idzie do przodu i rozwija się w Polsce, co jest pozytywne. Oby tak dalej.

Oczywiście;), ale pod względem prędkości(i pewnie jakości) do innych europejskich krajów nam dużo brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że czasami do czegoś nam brakuje.

 

Gdyby wszystko w Polsce było najlepsze to ciężej byłoby inwestować w cokolwiek i zarabiać ;)

 

Jeśli czegoś nie ma, to masz szansę na tym zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×