Skocz do zawartości
Kapelan

Hosting w az.pl - pytania...

Polecane posty

Witam.

Zacznę od tego, że jestem laikiem w temacie (proszę nie bić za dziwne pytania).

jestem szczęśliwym posiadaczem hostingowego konta w az.p, które to konto zakupiłem przy okazji

rejestracji domeny xxxxx.pl.

opanowałem już sztukę przekonywania żony do zrobienia strony na iweb, która to stronę chcę podpiąć pod

domenę yyyyy.com.pl, wykupioną kilka dni temu.

ładuję niezbędne pliki do katalogu public_html i efekt jest taki ze pod domena xxxxx.pl pojawia się moja strona, a pod yyyyy.com.pl jest strona informacyjna az.pl

wiec "pomoc" i okazuje sie ze muszę yyyyy.com.pl musi być podpięta pod xxxxx.pl, no więc podpinam, kopiuję i okazuje się ze muszę wpisać w www.xxxxx.pl/yyyyy.com.pl żeby wyświetliła się pożądana zawartość...

może ktoś spotkał się z podobnym problemem...

może muszę jakoś "skojarzyć" nową domenę z opcją hostingową???

adresy serwerów DNS dla obu domen są takie same.

mam nadzieję że zamieściłem wystarczająco dużo informacji.

HELP.

 

(nazwy domen nie są prawdziwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem szczęśliwym posiadaczem hostingowego konta w az.p, które to konto zakupiłem przy okazji

rejestracji domeny xxxxx.pl.

 

Z tą szczęśliwością to bym jednak jeszcze się wstrzymał.. ;)

 

Ale do rzeczy.. Obie domeny muszą wskazywać na te same DNSy i jest to w tym przypadku jak najbardziej logiczne. az korzysta z cPanelu dlatego po zalogowaniu sie do niego, prosze swoja domene xxxxx.pl zaparkpowac (Domeny --> Domeny zaparkowane), natomiast zony yyyyy.com.pl prosze sobie podpiac (Domeny -> Domeny podpięte). Wtedy swoją stronę ładuje się bezpośrednio do katalogu public_html natomiast żony do katalogu np yyyyy (tworzy sie podczas podpinania).

Gwarantuję iż zadziała (acha trzeba chwil kilka poczekać aż domeny się "poukładają") ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze się go zapytał czemu wybrał az.pl ?? ;) Pliss Pliss powtarzali do znudzenia ;) Uciekaj stamtąd jak będziesz miał możliwość chyba że sobie kupiłeś dożywotni hosting. Wiem że trochę off top ale dobrze ci radze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jeszcze się go zapytał czemu wybrał az.pl ?? ;) Pliss Pliss powtarzali do znudzenia ;) Uciekaj stamtąd jak będziesz miał możliwość chyba że sobie kupiłeś dożywotni hosting. Wiem że trochę off top ale dobrze ci radze..

To się kolego nazywa wolny rynek, gdzie każdy ma prawo wybrać to na co ma ochotę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie i dziękuję za odpowiedzi...

Raffuss:

zabieram sie na ten tychmiast i do roboty i nie omieszkam poinformować o efektach.

to co mnie martwilo (bo owej opcji już próbowalem) to to, że jak wpisuje w wyszukiwarce www.yyyyy.com.pl to pojawia mi się strona az.pl (tak jakbym miał u nich owa domene zaparkowaną) a jak wpiszę www.xxxxx.pl to mam spis katalogów, a wśród nich yyyyy.com.pl i dpiero po kliknięciu linka otrzymije treść strony, ale wszystko pod wspomnianym w poście adresem www.xxxxx.pl/yyyyy.com.pl)

Prohost:

myślałem o bok, ale moje obawy związane z termionologią przekonały mnie do uprzedniego wypróbowania forum. niemniej jednak dziękuję.

chmuri:

powód dla którego wybrałem hosting w az.pl jest dość prosty - gdzieś mieć muszę zarejestrowane moje "polskie domeny", a wolałem wypróbować moich sił w temacie na polskim serwerze (zamiast GoDaddy, do którego przeniosę się prędzej czy pózniej , bo tam mam moje .com i co.uk i inne wynalazki porejestrowane) bo dużo łatwiej jest znaleźć pomoc wśród rodaków i w ojczystym języku (próbowalem dopytywać na Brytyjskich forach a propos innych rzeczy i często kończylo sie na tym, że ktos mnie odsyłal do aukcji na ebayu... bo po ch... sie dzielic wiedzą, jak można ją sprzedać - nich żyje kapitalizm). Potrzebuję trochę czasu żeby sie nauczyć całej terminologii i z czym to sie wszytsko je. Innymi słowy - wolalem wydać 70 PLN jednorazowo i mieć support po polskiemu, niż walczyć po angielsku (za 5 dolków miesięcznie) i borykać sie z problemami natury językowej nie wiedząc czy jestem właściwie w stanie ogarnąć temat samemu.

 

jeszcze raz dziękuje za spontaniczą reakcję.

 

pozdrawiam ze Szkocji.

 

witam ponownie.

d z i a ł a! ;)

 

dziękóweczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×