Skocz do zawartości
mokry

Konfiguracja pierwszej domeny w DA

Polecane posty

Witam,

Wykupiłem właśnie w jeden z firm własny VPS. Dostałem do niego panel DA.

Na nazwa.pl mam wykupioną domenę. Taraz pytanie:

 

Jak skonfigurować DNS w panelu DA, tak abym mógł podawać sowim klientom DNSy w formie:

ns1.mojadomena.pl

ns2.mojadomena.pl

 

I do tego, co zrobić z panelem w nazwa.pl, tzn jak skonfigurować domenę? Przekierowanie IP, Inne adresy DNS, ...?

 

 

Pozdrawiam,

Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę dodać rekordy A w managerze stref DNS dla domeny głównej o nazwach ns1 - wskazujący na jeden adres IP podpięty do VPS oraz ns2 wskazujące na inny adres IP podpięty do VPS.

 

Następnie proszę oddelegować domenę (tak tą samą, w której były tworzone DNSy) na dnsy ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl z podaniem tych adresów IP, dla których tworzone były rekordy A w strefie DNS.

 

Jeśli funkcja delegacji z podaniem adresu IP DNSa jest niedostępna w panelu zarządzania należy poszukać funkcji Glue DNS. Jeśli takiej też niema należy skontaktować się z supportem i zapytać czy byli by tak mili i dodali hosty w bazie NASKu dla ns1 i ns2 (podając również adresy IP poszczególnych), jeśli się zgodzą to zmieniamy DNS na ns1 i ns2.mojadomena.pl - jeśli nie zapraszam do zmiany rejestratora na OVH.pl albo Az.pl :D

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×