Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianns

Zaparkowanie domeny na VPS z HyperVM

Polecane posty

Witam,

 

chciałbym zaparkować swoją domenę na VPSie w Hitme.net.pl (używa HyperVM). Na stronie jest napisane, że jest taka możliwość.

A więc dodałem domenę w panelu HyperVM, ustawiłem DNSy w OVH.pl (tam mam domenę), zostały one zatwierdzone przez ich ludzi (lub automat).

 

Myślałem, że to już wszystko (tak było na wszystkich hostingach, z których korzystałem), ale nie... Strona www.stojan.pl nie działa mimo, że http://193.143.121.184/ działa (jeden z dwóch? moich adresów IP, drugi jest na screenie nr 2).

 

Załączam dwa screeny (pierwszy z podmenu "DNS", a drugi po kliknięciu "stojan.pl" na pierwszym):

 

ec7b873fa8dec575.jpg

73e76a128651a705.jpg

 

Napisałbym do supportu Hitme.net.pl, ale aktualnie są offline, a zależy mi na czasie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekord A domeny www.stojan.pl wskazuje na ip 91.203.132.54

Jeśli to nie jest twoje ip, to po prostu popraw je w HyperVM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według strony głównej po zalogowaniu się do HyperVM to właśnie jest moje IP. Próbowałem zmienić to na to, pod którym wyświetla się stonka Apache, ale to nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie w panelu trzeba troszkę poczekać na rozpropagowanie się wpisów, a pod windowsem najpierw wykonac

 

ipconfig /flushdns

 

 

http://91.203.132.54/ też nie działa - i dlatego pewnie twoja domenka, kierująca na ten IP też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pójdę inną drogą:

 

czy możliwe jest, że adres 193.143.121.184 nie prowadzi do mojego VPS (wziąłem go z pierwszego screena nad pozycją "stojan.pl")?

 

Wtedy wg mnie oznaczałoby to, że Apache jest źle skonfigurowany, a domena zaparkowana prawidłowo.

Dodam, że Apache nie instalowałem sam, lecz poprzez instalację panelu ISPCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wystarczyło by się skontaktować z supportem, my nie gryziemy :D

 

.184 to adres IP node vps4.hitme.net.pl, czyli maszyny hostującej serwer VPS.

91.203.132.54 to adres IP Pańskiego VPSa.

 

Należy przywrócić w strefie adres IP 91.203.132.54, poczekać na propagacje zmiany (można też spróbować ipconfig /flushdns), a w między czasie upewnić się czy jest zainstalowany na VPSie serwer www - jeśli nie polecamy dystrybucję centos host in a box z zainstalowanym panelem LxAdmin - 40 domen gratis. Na żądanie support bezpłatnie zwiększy limit tych domen do 100. Jeśli natomiast serwer www jest zainstalowany należy go włączyć, bo port 80 na maszynie nie odpowiada :D

 

W przypadku jakichkolwiek trudności zapraszam do kontaktu z supportem - bok[a||t] HitMe.net.pl, http://support.hitme.net.pl, bądź infolinia :)

 

Pozdrawiam,

Marek Bajerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

chciałbym zaparkować swoją domenę na VPSie w Hitme.net.pl (używa HyperVM). Na stronie jest napisane, że jest taka możliwość.

A więc dodałem domenę w panelu HyperVM, ustawiłem DNSy w OVH.pl (tam mam domenę), zostały one zatwierdzone przez ich ludzi (lub automat).

 

Myślałem, że to już wszystko (tak było na wszystkich hostingach, z których korzystałem), ale nie... Strona www.stojan.pl nie działa mimo, że http://193.143.121.184/ działa (jeden z dwóch? moich adresów IP, drugi jest na screenie nr 2).

 

Załączam dwa screeny (pierwszy z podmenu "DNS", a drugi po kliknięciu "stojan.pl" na pierwszym):

 

ec7b873fa8dec575.jpg

73e76a128651a705.jpg

 

Napisałbym do supportu Hitme.net.pl, ale aktualnie są offline, a zależy mi na czasie. Proszę o pomoc.

Ja bym radził Ci pisać meile do nich.Na pewno szybciej odpowiedzą niż ktoś to ci poda dokładną odpowiedz.

No w tym wypadku mamy ciekawie bo akurat się twój support się odezwał:D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze czuwamy :-)

 

Generalnie - każdy problem da się rozwiązać, w przypadku wirtualizacji bardzo często błyskawicznie więc serdecznie zapraszam w przypadku jakichkolwiek problemów do kontaktu z naszym BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×