Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Prohost

Własne silniki forów dyskusyjnych

Polecane posty

Według mnie nic nowego nie robią fajnego. Mi np. brakuje możliwości ustawiania przez użytkownika kolejności czy widoczności for. Nie wszystkie mnie interesują. Ja w swoim skrypcie dodałem opcję ulubione fora dzięki której mogę sobie wybrać jakie fora mnie interesują i będą one pokazywane jako pierwsze na liście. Jest np. automatyczna zmniejszarka obrazków do sygnatury, automat do youtube, przeglądarka do tagów img, live preview pisania postów, itp.

 

http://www.fragtube.pl/forum/

http://www.fragtube.pl/forum/thread/id/10/

http://www.fragtube.pl/forum/thread/id/102/

 

Dziwi mnie, że ludzie których jest to pracą nie dodają nowych rzeczy które coś naprawdę dają. Ten skrypt piszę w wolnym czasie i nie jest skończony, a forum to część skryptu tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost mnie również podoba się twój projekt. Powiedz nam jak pod z względem zapytań do bazy mysql wypada twój skypt? Bo moim skromnym zdaniem ilość zapytań, jakie są generowane przez każdego użytkownika online, jest ważniejsze niż tzw. "wodotryski" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost mnie również podoba się twój projekt. Powiedz nam jak pod z względem zapytań do bazy mysql wypada twój skypt? Bo moim skromnym zdaniem ilość zapytań, jakie są generowane przez każdego użytkownika online, jest ważniejsze niż tzw. "wodotryski" :D

 

Zapytania oszczędzam - do 10 średnio na stronę. Cache mam w planach ale to na sam koniec zostawiam. Wiadomo, że pewne rzeczy zwiększają obciążenie ale według mnie nie jest źle. A cache wyeliminuje jeszcze dużo zapytań do bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Niezłe cacko. Ile pisałeś to forum?

 

Swoją drogą, sam piszę teraz system forum, i jestem ciekaw co nowego wprowadzi IP.B3 i vB4, chociaż wątpię aby któryś z tych skryptów okazał się rewolucją, raczej rozwiniciem idei, upakowanej w odświeżony kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezłe cacko. Ile pisałeś to forum?

 

Nie wiem ile forum akurat. Całość się pisze od wakacji z dużymi przerwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile forum akurat. Całość się pisze od wakacji z dużymi przerwami.

 

To niezły wynik. Ja swoje pierwsze forum zaczołem pisać w lutym, a w czerwcu już było gotowe. Teraz piszę od 0 nową wersję, i pewnie zawarcie w niej wszystkiego co planuję zajmie mi pół roku.

 

EOT, bo to topic o IP.B i vB :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale Twoje forum, prohost, bardzo mi muli. Jedna podstrona generuje się średnio w kilka sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale Twoje forum, prohost, bardzo mi muli. Jedna podstrona generuje się średnio w kilka sekund.

 

Pokazuje mi, że się generuje w 0,1s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Mi również się bardzo podoba. Fajnie byłoby mieć jakiś polski system, który mógłby konkurować z największymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Żaden problem, kwestia tylko zebrania się kilku osób i można napisać coś lepszego niż IP.Board nawet :D

 

PS. forum całkiem całkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są największe problemy przy pisaniu takiego forum?

 

Brak czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner
Jakie są największe problemy przy pisaniu takiego forum?

 

 

ciągle Ci wpada nowy pomysł co fajnie by było dodać, dorobić funkcjonalność i zawsze brakuje czasu na to wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio tamten drugi wykręcał się, że co on ma z tym wspólnego... :PPP

 

Domenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żartownisie ;P

zresztą niedługo będę miał okazję wasz skrypt przetestować i liczę na specjalną pomoc ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żaden problem, kwestia tylko zebrania się kilku osób i można napisać coś lepszego niż IP.Board nawet ;)

Zejdź na ziemię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, super ;) Tak się napaliłem, że chyba zacznę pisać własne forum ;)

 

Napalenie, napaleniem, ale zrealizować je to już dużo wieksze wyzwanie. Ja właśnie jestem w trakcie prac nad następną wersją mojego skryptu, i choć piszę go parę tygodni, będę szczęśliwy, jeśli beta będzie gotowa w wakację. Swoją drogą ,zawsze szukam dobrych programistów chętnych do wzięcia udziału w pracach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zejdź na ziemię. ;)

 

Jeśli tylko poważne osoby to spokojnie można. Tylko to dużo czasu zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×