Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

IPB3

Dwa przyszłe silniki  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który silnik wygra w tym boju?

    • iPB3
      19
    • vB4
      7


Polecane posty

Już coraz bliżej do jej wydania.

 

Jest już oficjalna wersja BETA do przetestowania

http://ipb3.pl/

http://ipslink.pl/beta3/

 

A do 12 stycznia Invision zrobiło promocję na licencję - za $129.99 można kupić, a do tego za free przekonwertują forum z innego silnika do iPB :D

 

Wczoraj wyszło też VB 3.8, a w planach mają już wersję 4.0, które kieruje swoje ruchy do typowo społecznościowego portalu jaki będzie można stworzyć instalując to forum.

 

 

Co myślicie o tych 2 przyszłych silnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Bez testowania wiedziałem że będzie super :D

IMO vB i tak będzie daleko w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, to iPB jest bardziej lubiane przez forumowiczów. Google także bardziej "lubi" ten skrypt (choć to pewnie pojęcie względne) :D

 

iPB ma jeden minus u mnie - ja jak moderator, jak chcę wydzielić XX (kilkanaście) postów z jednego tematu, to przy każdym z nich muszę zaznaczyć checkbox. A przydała by się opcja "Zaznacz posty w dół", lub tak jak w przemo "wydziel posty od zaznaczonego" :/ mam nadzieję, że poprawili to w iPB3.

 

 

vB ma znacznie mniej ciekawych skórek do wyboru. No i jest droższe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdy nie przepadałem za vB, głos oddałem na IPB, ale tak jak już @Prohost wspomniał - to po prostu kolejne wersje tych skryptów bez wielkich rewolucji w ich funkcjonalności, więc nie ma za bardzo czym tu się zachwycać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Zwykłe forum. Czym się dokładnie podniecacie?

 

IP zapowiadało wiele udogodnień, których brakowało w v2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO przeładowany wodotryskami. Wolałbym, żeby skupili się na funkcjonalności i użyteczności. Teraz tylko czekać na jakąś betę vB4 i WBB 3.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

z racji tego, że na co dzień zajmuję się IP.Board to wiadomo co wybrałem. vB jakoś nie lubię więc nie ma szans, żebym także się przesiadł na ten silnik. Jeśli mowa o skinach, to do vB jest ich mniej z jednego powodu, skrypt ten oferuje dość nieintuicyjny interface do edycji skinów, próbowałem kiedyś zrobić skin do vB ale w porównaniu do IP.Board jest zbyt zakręcony, żeby zawracać sobie nim głowę. Jeśli chodzi natomiast o wersje IP.Board 3, to poznałem już ją trochę i wg. mnie jest ciut przesadzona. Fajnie że w końcu IPS przeszedł na OOP w php5 a nie ciągle to php4, fajnie że pozmieniali wygląd, dość znaczną część funkcjonalności, ale mam swoje 'Ale', a mianowicie, uważam, że zbędne są niektóre wodotryski, nie potrzeba także tyle ajax'u.

 

Od strony kodu, no cóż z wypowiedzi na dev blogu IPS jestem zadowolony ze zmian w kodzie, bo trochę przyjemniej będzie się w tym programowało, ale od strony tworzenia skiniów itp, to wydaje mi się że za bardzo przesadzili :D już przyzwyczaiłem się do stosowania w szablonach odpowiednich zmiennych itp, a teraz trzeba będzie się przesiąść.

 

 

Podsumowując każdy skrypt ma swoje plusy i minusy, także i IP.Board, ma plusy, ale bez trudu mogę znaleźć i minusy, jeśli chodzi natomiast o wyniki boju IP.Board vs. vB to czas pokaże który skrypt wygra, każdy oceni sam, bo jedni wolą vB a inni IP.Board :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako, że temat jest mi poniekąd bliski ;) postanowiłem skrobnąć parę zdań o nowym IP.Board.

Cóż, nowy skrypt powstaje tak naprawdę od kilku miesięcy, najpierw jako pomysł Matta ( szef IPS - wydawca IP.Board i innych dodatków oraz jednego z głównych jego programistów ), a potem już poważna praca całej ekipy IPS na czele jak już wspomniałem Matta i Brandona ( też prze kolo - programista )..

Jak już ktoś wyżej wspomniał wszystko pisane pod PHP5 z racji większej ilości dostępnych narzędzi oraz tego, że PHP4 powoli odchodzi do lamusa - proszę mnie źle nie zrozumieć tylko. ;P

 

Cóż, mógłbym napisać to samo co u mnie na forum poświęconym IP.Board, ale jeśli nie obrazicie się to odeślę Was do paru tematów:

oraz do innych, nie mniej ciekawych w dziale poświęconym tej nowej wersji.

 

Tam możecie zapoznać się z paroma moimi zdaniami dotyczącymi omawianego tematu.

 

Ktoś wyżej napisał, że niepotrzebne są niektóre 'wodotryski' - szkoda tylko, że zostało to napisane tak ogólnie bez konkretów. Ponieważ z tego, co mi wiadomo IPS stroni od wszelkich wodotrysków. Gdyby chciał ulegać wszystkim propozycjom nowych funkcjonalności ( które przecież mogą zostać dodane w przyszłości przez innych modderów ) to mielibyśmy nie profesjonalny, funkcjonalny skrypt, a choinkę podobną do phpbb by przemo, gdzie więcej jest 'dziwnych' opcji niż ich nie ma, ale nie o tym chciałem. Zwracam jedynie uwagę, że wszystkie funkcje która znajdują się w IP.Board nie są dodane ot tak, a gruntownie przemyślane. Nieprawdą jest, że znajdują się tam wodotryski, a jeśli ktoś uważa jakąś funkcję za takie coś to prawie na pewno istnieje możliwość jej wyłączenia lub zmiany.

Także prosiłbym szanownego użytkownika Spannera o doprecyzowanie owych 'wodotrysków', których to ja w IP.Board 3.x beta 1 nie zauważam.

 

Dalej, napisano również, że pozmieniało się wszystko w skinie. Owszem, jak miało się nie pozmieniać jak całość kodu jest zmieniona, przepraszam - napisana od podstaw. Uważam, że zarządzanie nie zostało przesadzone, ba, ulepszone - bo jeśli nie podobają się Wam zakładki podczas modyfikacji skina ( tak tak, super sprawa ) to ja już nie wiem. :P

Oczywiście, że zmienne również musiały się zmienić, ale przecież to jest oczywista oczywistość, więc nie będę tego analizować.

 

Z jednym się mogę zgodzić, że teraz tworzenie własnych modyfikacji do nowej wersji będzie znacznie łatwiejsze. Dużo można i o tym pisać, jednak wydaje się, że pierwsze zdanie oddaje cały sens tego wątku.

 

Nie ulega wątpliwości, że liderami na rynku for internetowych są dwie firmy - Jelsoft jako wydawca vBulletin oraz Invision Power Services jako wydawca skryptu tego forum. Byłbym jednak ostrożny w ich porównywaniu który jest lepszy, a który gorszy. Oba mają dynamicznie rozwijającą się społeczność. Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to w vB odstrasza mnie ten koszmarny domyślny wygląd forum oraz dziwny wygląd panelu admInistracyjnego. Jestem jednak pod wrażeniem funkcjonalności. Jednak IP.Board ma bardzo przejrzystą strukturę, a wygląd ACP uchodzi za jeden z najlepszych na świecie - na którym wzoruje się kilka osób/firm tworzących swoje skrypty forum, w tym jeden mój znajomy, Polak, tworzący bardzo ciekawy projekt - jak będzie chciał to się ujawni. :P

 

Tak, trochę się rozpisałem, jednak temat jest mi bardzo bliski. ;)

 

Kończąc już chciałbym zaprosić do lektury mojego krótkiego artykułu zatytułowanego Zalety i wady skryptu IP.Board, które to zostały opisane jeszcze na przykładzie wersji IP.Board 2.3.x - to dla ciekawskich.

 

 

Chciałbym przeprosić za mnogość odnośników do mojego forum, jednak myślę, że nie wpłynie to negatywnie na kolejne zlecenia dla tego forum, które miałem przyjemność dla Was ( i dla Bartka rzecz jasna :) ) wykonywać.

 

Z pozdrowieniem,

DawPi

 

p.s. jeśli już chcemy być dokładni to bym prosił zmienić nazwę iPB3 w ankiecie na IPB3 lub dokładniej na IP.Board 3. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z prywatnymi wiadomościami mieli dobry pomysł - takie prywatne tematy. Proste a funkcjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ja jestem za IPB, już nie ze strony admina a po prostu zwykłego szarego użytkownika: skrypt jak dla mnie o wiele wygodniejszy i jakiś taki... intuicyjny w porównaniu do vb. Fakt faktem, vB i SMF i tak dzieli cała przepaść, ale "to nie to" :) Poza tym WHT leci na IPB :)

 

Ze strony admina: niewiele mogę powiedzieć, kwota jakiej sobie żądają czy to w wypadku vB czy IPB jest dla mnie znacznie zbyt wysoka, wolę używać MyBB lub phpBB3 zaś tamte dwa co najwyżej testować w wersjach nulled :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

@Daw każdy ma swoje upodobania itp, ja np wole mniej ajaxu, itp, np za wodotrski uważam te płynne zwijania i rozwijania różnych rzeczy, nie mówię że są złe czy coś, ale bez nich też można by było się obejść bez problemowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×