Skocz do zawartości
ITpassion

Konto Reseller alternatywa dla megahost?

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Ponieważ zabieram się za przeniesienie domen klientów na nowy serwer natknąłem się na to fajne forum. Poczytałem i coś wybrałem, ale jeszcze proszę o sugestie.

 

Mamy około 20 domen które z reguły są prostymi stronami. Dlaczego zmiana ktoś zapyta?

 

1. Bardzo słaby kontakt z adminem. Potrafią odpisać po paru dniach.

2. Nie są elastyczni jeśli chodzi o zmianę parametrów ( chciałem dokupić tylko samo miejsce na serwerze ale odesłali mnie do ogólnej oferty i kazali płacić za dodatkowy cały pakiet pomimo że tłumaczyłem im że nie potrzebuję dodatkowe transferu tylko miejsce )

3. Maile - jak włączyli mi jakiś antyspamer to część maili nie dochodziło albo nie przychodziło, jak go wyłączyli albo coś poprawili to dostaję masę spamu, pomimo że na webmailu (HORDE) jest włączony filtr antyspamowy.

Po za tym wszystko mi odpowiadało, łatwy intuicyjny panel (PLESK) wiem wiem zaraz dostanę od userów że to kicha i lepszy jest DA ale na nasze potrzeby wystarczał, ponieważ sekretarka która nie ma pojęcia o hostingu bez problemu poradziła sobie z obsługą;)

 

Czego szukam? Super jakości (cena generalnie nie gra roli w granicach rozsądku) hosting traktujemy jako mały dodatek do oferty nic na tym nie zarabiamy, natomiast nie możemy sobie pozwolić na pretensję od klientów.

 

co miałem i co potrzebuję:

 

Bez limitu ilości domen

 

20 GB na WWW i pocztę - dowolny podział

 

Nielimitowana ilość kont e-mail

 

Transfer miesięczny 50 GB

 

Zabezpieczenie antywirusowe i antyspamowe

 

Kreator stron WWW

 

Własny adres IP

 

Sklep internetowy i obsługa płatności on-line

 

Obsługa skryptów PHP i CGI

 

Baza danych mySQL lub PostgreSQL

 

Intuicyjny panel administracyjny

 

Możliwość zakupu certyfikatu on-line

 

 

 

14-dniowy okres próbny!

 

Gwarancja zwrotu kosztów do 30 dni w przypadku rezygnacji.

 

Cena:

890 zł + VAT rocznie.

 

pełny opis:

http://www.megahost.pl/oferta.php?id=conte...akiet_reseller1

 

Z tego co wyczytałem warte polecenie jest :

 

ATM

KEI

CISCO

 

w tej kolejności od najlepszego wywnioskowałem z postów o solidności, bezawaryjności, super kontaktu, szybkości itp. firmy.

 

Proszę o sugestię i porady, jest to wielu fachowców więc na pewno coś mi podpowiecie, dziękuję z góry i pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem warte polecenie jest :

 

ATM

KEI

CISCO

 

w tej kolejności od najlepszego wywnioskowałem z postów o solidności, bezawaryjności, super kontaktu, szybkości itp. firmy.

ATM nie ma w ofercie kont reseller ani żadnych shared. Tam się kolokuje całe dedyki :)

 

Kei ma Lunę II. Miałem 1,5 roku i w sumie nie narzekam (odkąd w końcu mają agregat w DC) ale ten ich panel woła o pomstę do Nieba ;)

 

CISCO? Chyba SISCO :D Ale i tych nawet nie ma, ponieważ zostali przejęci przez OGICOM. Mieli w swojej ofercie eksperymentalnie konta reseller ale nie wiem jak się sprawa potoczyła dalej, po przejęciu przez OGICOM i jaka teraz jest ich polityka w tym zakresie.

 

Proszę o sugestię i porady, jest to wielu fachowców więc na pewno coś mi podpowiecie, dziękuję z góry i pozdrawiam;-)

Z zagranicznych H9, InnoHosting (trochę ponad Twój budżet, ale warte każdego Funta) ze wskazaniem na Inno jak zależy Ci na szybkości supportu. Gdybym nie szukał oszczędności to zostałbym w Inno, bardzo profesjonalne podejście. Serwery to istne potworki ;)

 

Z Polskich firm z serwerami w UK neteasy.pl. Z Polskich firm z serwerami w Polsce Prohost lub Dust. Z nich to neteasy ma najbardziej liberalną politykę, jeśli chodzi o dopuszczalne obciążenia generowane przez konta resellerskie.

 

Jeśli potrzebujesz resellera ze względu na możliwości i jakość a nie jest Ci potrzebny panel dla klienta końcowego (w rozumieniu iż masz tylko swój główny bez subkont) to polecam pakiety dhosting.

 

P.S. Z firm, których aktualnie korzystam i mają takie opcje, pozwoliłem sobie dodać refy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SISCO a nie CISCO ;) a teraz nie wiemy jak SISCO bo pana Artura już tam nie ma z którym zawsze był kontakt. I wszystkim się zajmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak bym słyszał siebie (z tymi problemami, durnymi antyspamami itd.)... też szukam czegoś takiego jak autor wątku... i mam podobne fundusze... i ciągle nic nie ma.. niby Luna (ale cośtam...), niby dhosting (ale coś tam innego przeszkadza), niby Innohosting (ale to nie w Polsce...), niby Sisco (ale cośtam też...).. i tak naprawdę to nic nie wiadomo... gdy się szuka starej, uznanej marki, to niestety na Prohost i Neteasy (UK!) można pokręcić nosem... cholera wie co brać : )

 

Powiem tak: najsolidniejsza poczta jest w KEI, najszybsze serwery w dhosting, a najlepszy shell (dla mnie oznacza to "szybki") był w Sisco na mega2... czyli lipa.. heh

 

A czy Pan Artur Pajkert niedawno nie napisał jakiegoś dłuższego wątku o hostingu? I miał Ogicom jako awatar : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas za tą cenę nie dostanie 20gb. Też nie mamy w ofercie możliwości dokupienia pojemności - trzeba upgrade robić planu. Sprzedawanie pojemności na gigabajty się nie opłaca wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sisco źle się dzieje właśnie z tamtąd uciekam. Szkoda gadać. Od kilku dni testuje reseller w prohost i jestem zadowolony. Narazie brakuje mi tylko u nich jednej opcji, w DA była możliwość robienia kopi zapasowej wszystkich userów, tu chyba nie ma takiej opcji albo jeszcze jej nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sisco źle się dzieje właśnie z tamtąd uciekam. Szkoda gadać. Od kilku dni testuje reseller w prohost i jestem zadowolony. Narazie brakuje mi tylko u nich jednej opcji, w DA była możliwość robienia kopi zapasowej wszystkich userów, tu chyba nie ma takiej opcji albo jeszcze jej nie znalazłem.

 

Nie można backupować wszystkich kont naraz - backup jest wykonywany w nocy. Konta można backupować z cpanela klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie można backupować wszystkich kont naraz - backup jest wykonywany w nocy. Konta można backupować z cpanela klienta.

 

 

 

A mam dostęp do tych nocnych backapów? czy muszę prosić adminów jak by co? a czy mam dostęp do cpanela klienta nie znając hasła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam dostęp do tych nocnych backapów? czy muszę prosić adminów jak by co? a czy mam dostęp do cpanela klienta nie znając hasła ?

 

Backup nocny można ściągnąć z cpanela klienta - Dostęp jest przez hasło resellera lub z listy kont w whm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady,

 

chyba jednak wolałbym mieć serwer w Polsce, dlatego z tego co czytam to Kei najbardziej będzie mi odpowiadać, nadmienię iż muszę mieć możliwość utworzenia subkonta na panel dla końcowego klienta (czasami o to proszą co jest zrozumiałe bo inaczej klient nie może sobie ustawić np. hasła ftp bez mojej wiedzy ).

dhosting odpada bo działa firma od "niedawna" np. megahost od 2002 więc jak przechodzić to do bardziej doświadczonej firmy.

 

Mam pytanko jeszcze, mam tylko 2 klientów którzy zawalają mi miejsce na serwerze przez ftpa i wolałbym im zaproponować jakiś osobny serwer ftp - płatny, co odciążyłoby cały serwer i finanse, bo konto wtedy mogę wykupić spokojnie mniejsze. Znacie jakieś ftpy w miarę fajne? wielkość 20, 30 GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czemu Ressel? nie może to być zwykły zarządzany hosting przez ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czemu Ressel? nie może to być zwykły zarządzany hosting przez ciebie?

 

ale co masz na myśli dokładnie? mam 20 firm z prostymi stronami to chyba resell najwygodniejszy itp. hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im dajesz dostęp do paneli czy sam je administrujesz?

 

tak i tak, niektórzy chcą z powodu ustawień haseł do np. ftp jak pisałem wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sam administruje stronkami jeśli ktoś chce dostęp do FTP generuje mu hasło loign i po problemie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie dam przyjeżdżam i na miejscu on sobie sam generuje te hasło i zapisuje sobie je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest to jakieś wyjście ale ja mam klientów w Irlandii, drugi koniec Polski itp. nie zawsze się uda tak to wygenerować a raczej bardzo rzadko niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ktoś by ci pomógł napisać jakiś skypcik który sam to wygeneruje bez twojej wiedzy i wyśle im na wskazany adres meilowy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś takiego by się przydało, bo to było by szybsze, łatwiejsze niż pokazanie komuś zielonemu gdzie kliknąć w panelu żeby ftp założyć

 

ale do czego zmierzasz? co mi da że zrezygnuję z resellera? to będzie tańsze, wygodniejsze, szybsze? czyli logowanie się do każdego na serwer zamiast na resellera i mieć wszystko pod ręką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no co ja ci będę pisał :) powiem ci tak wiadomo że jak ktoś ma ktl którzy wiedza co to jest IP :) Moich akurat to nie interesuje i wole za nich to zrobić a kase przeznaczyć na coś innego niż samo konto resselowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dhosting odpada bo działa firma od "niedawna" np. megahost od 2002 więc jak przechodzić to do bardziej doświadczonej firmy.

Doświadczenie nie jest mierzone tylko w latach :) dhosting istniał wcześniej pod inną marką.

 

Kei jako "resellera" jednak odradzam. Wybierz coś z panelem DA lub cPanel. Pamiętaj, mniej problemów z migracją itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...no i BOSS, DH nie ma resellerów : P

 

bym coś mądrego napisał, ale sam nie wiem gdzie wziąć jakiegoś resellera... wszystko "spalone" albo czegoś brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doświadczenie nie jest mierzone tylko w latach :) dhosting istniał wcześniej pod inną marką.

To prawda ale ilość lat na rynku świadczy również o doświadczeniu i siłe firmy, prowokacyjnie tak napisałem ale mały odzew widze :)

Kei jako "resellera" jednak odradzam. Wybierz coś z panelem DA lub cPanel. Pamiętaj, mniej problemów z migracją itp.

napisz proszę dlaczego odradzasz? megahost ma plesk, ile średnio trwa migracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio miałem migracje z cpanel do cpanel i do tej pory mam zabawy w szczegóły.... więc jak chcesz się bawić to zapraszam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×