Skocz do zawartości
L9xOUr

Oficjalne odbieranie szafy

Polecane posty

Cześć,

 

Podsuńcie mi proszę sugestie jak zrealizować oficjalny odbiór szafy u providera? Muszę coś takiego zrealizować i nie bardzo mam pomysł jak to ugryść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z umową, jak się nie znasz to weź kogoś kto się zna :D

Zapewne serwerownia dostarczy umowę i wszystkie warunki + protokoły zdawczo/odbiorcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś gdzieś na sieci przykładowych umów czy też protokołów odbioru? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy są przeważnie nie jawne ponieważ każda umowa przygotowana jest przez prawnika a to ksoztuje :D

Dodam, że każde DC może miec inne warunki dzierzawy więc poproś swoją serwerownię o wgląd do umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuje w każdym razie za odpowiedz.

 

Nie chcę już zakładać kolejnego tematu więc może zapytam tutaj, ponieważ obecna firma nie do końca nam odpowiada zaczęliśmy szukać innej. Potrzebuję 42U, pasmo ok 100Mb z możliwością podwyższenia do powiedzmy 200Mb w przyszłości, moc pobierana ok 10kW.

 

Co możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, dziękuje w każdym razie za odpowiedz.

 

Nie chcę już zakładać kolejnego tematu więc może zapytam tutaj, ponieważ obecna firma nie do końca nam odpowiada zaczęliśmy szukać innej. Potrzebuję 42U, pasmo ok 100Mb z możliwością podwyższenia do powiedzmy 200Mb w przyszłości, moc pobierana ok 10kW.

 

Co możecie polecić?

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie ale z 10kW będzie ciężko?Ostatnio była dyskusja w którymś temacie chyba o tym właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 KW to moc jaka jest liczona na 4 cennikowe podstawowe szafy w ATM :), oczywiscie da sie szafe z taka moca kupic, ale cena pewnie bedzie "specjalna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 4 szafy? Planuje wziaść jedna 42U a i tak całości nie wykorzysta. Czyli co ATM ma ograniczenie na moc pobierana przez jedna szafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprostu oni do szafy wliczają ci prąd 3 KW a ty chcesz 10 Kw więc dodatkowo musisz dopłacić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprostu oni do szafy wliczają ci prąd 3 KW a ty chcesz 10 Kw więc dodatkowo musisz dopłacić :-)
To jest trochę bardziej skomplikowane, bo tą szafę trzeba jeszcze jakoś wychłodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moc pobierana ok 10kW.

Co możecie polecić?

Jezeli to jest faktyczna moc jaka potrzebujesz (a nie suma wartosci W sczytanych ze wszystkich zasilaczy) to podzwon po firmach, uda Ci sie zebrac kilka ofert (z kilkunastu telefonow) i wtedy mozesz sie zapytac o rade, ktora firme wybrac. 10kW to dosc duzo i nie kazdy bedzie wstanie Ci tyle zaoferowac (wlasnie m.in. z powodu problemu z wychlodzeniem tego).

na 4 szafy? Planuje wziaść jedna 42U a i tak całości nie wykorzysta. Czyli co ATM ma ograniczenie na moc pobierana przez jedna szafe?

Kazdy limituje moc na szafe - i pod wzgledem biznesowym (prad jest drogi wiec klient nie moze go dostac za darmo) i pod wzgledem technicznym (przekroj kabla, bezpieczniki, itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×