Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek G.

nazwa.pl czy kei.pl

Polecane posty

Hi!

 

O zgrozo, co na tym rynku hostingowym dzieje sie? Powazna firma zostala zapisana na czarna liste, bez podstawy na forum sponsorowanym przez firme konkurencyjna. Czy to jest normalne?

Oczywiście, że normalne. Co dla Ciebie dziwnego w tym, że firma która była w czołówce nagle nakłada ograniczenia o wiele większe niż na innych serwerach do tego stopnia, że oryginalne phpBB ma problemy z działaniem i dlatego ląduje na czarnej liście serwisu zajmującego się podobnym skryptem? Z adminami nazwa.pl rozmawiałem wiele razy lecz nie kwapili się przyglądnąć problemowi a moi klienci mieli problemy nie tylko z moją darmową modyfikacją lecz również z oryginalnym phpBB. Wcześniej przez długi czas polecałem nazwa.pl swoim klientom i w końcu przyszło mi się za nich wstydzić.

Nazwa znalazła się na naszej czarnej liście, ponieważ tam nie ma szans dobrze działać skrypt o którym traktuje serwis, osobami do których ma dotrzeć czarna lista i polecana lista są użytkownicy tego skryptu, więc uważam ten krok za w pełni uzasadniony. Oczywiście, że nazwa może być rewelacyjnym serwerem dla małych skryptów, jednak każdy kto szuka miejsca na duży skrypt śmiało może kierować się naszą czarną listą oraz listą polecanych i sprawdzonych firm.

Nie ma mowy o fałszywych oskarżeniach, lub bezpodstawnym polecaniu firm. Skrypt jest darmowy, zależy mi głównie na zadowoleniu osób które z niego korzystają i głównym elementem jest dobry serwer. Polecam webd.pl ponieważ tam działa bardzo dobrze mój serwis, który ma spore wymagania i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Jeżeli webd.pl nie byłby dobrą firmą znalazłbym inną a nie siedział na siłe i się męczył.

 

Bardzo proszę nie zarzucać mi i webd.pl potajemnych konszachtów, jest to normalny zdrowy układ. Nie mam w tym żadnego interesu, nie dostaje od nich żadnych pieniędzy, cała moja działalność jest tylko i wyłącznie moim hobby oraz chęcią "zrobienia czegoś" dla ludzi. Mam wrażenie, że jak komuś coś wychodzi to odrazu zlatuje się stado sępów, którzy szukają dziury w całym i rzucają bezpodstawne argumenty, gdyż nie jest to jedyny taki przypadek.

 

Wiele osób ode mnie z forum (użytkowników mojej modyfikacji phpBB) wykupiło usługi webd.pl i są bardzo zadowoleni, jest to jednym z głównych powodów dla których uważam, że webd.pl ma wykfalikowanych administratorów, którzy sprawnie potrafią regulować obciążenie na swoich serwerach, a klientów nie mają pięciu tylko kilka tysięcy.

Wcześniej serwis pracował równie dobrze na home.pl, lecz przestał wystarczać limit transferu a nie uśmiechało mi się dopłacać jeszcze więcej. Tam administratorzy również okazali sie bardziej nowatorscy i potrafili przydzielić aplikacjom limit w taki sposób aby nie przerywał ich działania co uniemożliwia korzystanie.

 

Przemo- z calym szacunkiem dla autora- ale skrypt jest conajmniej trefny. Dużo nasyfione, napaćkane i mało optymalizacji
Nie nasyfione i napaćkane, tylko dużo funkcji i rozbudowane możliwości, każdy element jest dopracowany. Zoptymalizowanie jest na maksymalnym poziomie jaki byłem w stanie osiągnąć i poświęciłem na to dużo pracy. Oczywiście, obciąża znacznie (około 3 razy bardziej od oryginału), przeznaczony jest głównie dla małych for aczkolwiek i bardzo duże działają dobrze. Zresztą nie jest to tematem tej dyskusji

 

Widziałem tutaj jeszcze wątek o zrzucaniu winy na oryginalne phpBB, jakby nie krzyczeli przeciwnicy phpBB to jednak ono w dalszym ciągu dyktuje i długo jeszcze będzie dyktować warunki wszystkim firmom hostingowym. Jest to ogólnie najlepszy darmowy skrypt forum dyskusyjnego w swojej klasie. Nieprzyjemne ataki na skrypt czego powodem były durne zakazy używania, były własnie skutkiem tylko i wyłącznie jego popularności. Każde oprogramowanie ma błędy, co ujawnia się zwłaszcza przy OS jakim jest phpBB2 i każde takie oprogramowanie należy na bieżąco aktualizować. Ale oczywiście zawsze znajdą się administratorzy, którzy wolą zrzucić winę na skrypt. A dlaczego w przypadku błędów w apachu których było wiele i efekty były jeszcze gorsze, nie zmienili na coś innego? Dokładnie analogiczna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nasyfione i napaćkane' date=' tylko dużo funkcji i rozbudowane możliwości, każdy element jest dopracowany. Zoptymalizowanie jest na maksymalnym poziomie jaki byłem w stanie osiągnąć

 

Dla mnie wszystko jasne :-)

 

U mnie PHPBB na nazwie działa bardzo dobrze. Twojego skryptu nigdy nie miałem zamiaru instalować, więc nie narzekam. Swoją drogą, jak piszesz skrypt, to Ty powinieneś dostosowywać się do reszty a nie cały świat do Ciebie. Ale już kończę, bio mnie zaraz zarzucisz jakimiś dziwnymi teoriami - masz chyba zbyt wysokie mniemanie o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - aby forum by Przemo dzialalo optymalnie to trzeba sobie wlasny serwer chyba postawic. Jak wlaczylem kilka 'optymalnych bajerkow' z forum by przemo to home.pl napisal mi sliczna strone w stylu 'Out of resoruces', co jest zgodne z ich regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

 

Ta strona sie rozlatuje cala na Firefoxie.

Jest bardzo podobna do www tego krzaka http://provir.net :/

I chyba ostanie czemu napisales tego posta w temacie porownania dwoch innych firm :-| . Na tym forum naprawde jest duzo dzialow. Zaloz w odpowiednim swoj temat.

 

~Edit

 

jak tak patrze to nie tylko w tym temacie na spamowales. Wiesz od reklamy sa instytucje, firmy zadzwon do Polsatu. Sam niczego nie zalatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×