Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chmuri

Ukrywanie linku.

Polecane posty

Czy ktoś ma albo stykał się ze skryptem który koduje linki?Chodzi mi coś podobnego do YouTuba.Streaming ale bez żadnych informacji z skąd dany plik jest pobierany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma albo stykał się ze skryptem który koduje linki?Chodzi mi coś podobnego do YouTuba.Streaming ale bez żadnych informacji z skąd dany plik jest pobierany?
Przecież na YouTube wyraźnie widać skąd pobierany jest dany plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze mój błąd chodzi mi o maskowanie adresu linku do bezpośredniego pliku jak ma miejsce np na stronie wrzuta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze mój błąd chodzi mi o maskowanie adresu linku do bezpośredniego pliku jak ma miejsce np na stronie wrzuta.pl
Masz na myśli Pretty URLs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi zapewne o maskowanie zrodla pliku np.: nazwa.pl/katalog/plik.zip na nazwa.pl/index.php?=plik bez mozliwosci pobrania sciezki dokladnej pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie generują jakiś hash który mają potem w bazie wraz z prawdziwą ścieżką pliku. Do tego dodajesz potem plik który odbiera hash, z bazy ma adres prawdziwy i podaje plik powiązany z tym hashem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to byc wcale takie trudne.. podczas dodawania pliku do bazy wygeneruj sobie nazwe stosujac chociazby md5 i rand oraz skroc do ilus tam znakow. tak wygenerowany hash wstaw razem z plikiem do bazy.

 

Przy linku do pobrania wrzuc link do pliku pobraniowego + wyciagnij znacznik hash z bazy, tak by mozna go było przesłać GETem.

 

Nastepnie stworz plik np get.php ktory juz sobie wyszuka w bazie odpowiedni hash i "wypluje" pobieranie z wlasciwej sciezki zapisanej w bazie.

 

 

Mi sie co prawda nie chcialo bawic w zakrywanie adresow az tak, jednak jak zerkniesz u mnie, podaje nr podcastu i plik pobierz.php wyszukuje w bazie odpowiedni plik do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim:P choć down ze mnie i nie mam głowy do php ani mysqla :P to może coś pokombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×