Skocz do zawartości
MW70

Opcje na domeny co rok gdzie indziej

Polecane posty

Witam,

 

Są na rynku co najmniej dwie firmy mające usługę opcji na domenę. Czy ktoś może próbował ustawiać opcję w jednej z nich i po przejęciu rejestrować w promocji, a za rok powtarzać operację ale w innej firmie?

W ten sposób teoretycznie można by mieć promocyjną cenę domeny co rok (+ koszty opcji na domenę). Czy to wogóle możliwe?

 

Co Wy na to?

 

Pozdr.

MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są na rynku co najmniej dwie firmy mające usługę opcji na domenę. Czy ktoś może próbował ustawiać opcję w jednej z nich i po przejęciu rejestrować w promocji, a za rok powtarzać operację ale w innej firmie?

W ten sposób teoretycznie można by mieć promocyjną cenę domeny co rok (+ koszty opcji na domenę). Czy to wogóle możliwe?

Oczywiście, że możliwe jednak pomiędzy jedną a drugą rejestracją jest 15 dni kiedy domena nie działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że możliwe jednak pomiędzy jedną a drugą rejestracją jest 15 dni kiedy domena nie działa :D

 

Dlaczego?

Przecież info o przejęciu dostaję automatycznie po wygaśnięciu i natychmiast mogę ją wykupić w nowej firmie.

Okres niedziałania domeny może być wtedy bardzo krótki. Parę minut?

A może się mylę?

 

Pozdr

MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego?

Przecież info o przejęciu dostaję automatycznie po wygaśnięciu i natychmiast mogę ją wykupić w nowej firmie.

Okres niedziałania domeny może być wtedy bardzo krótki. Parę minut?

A może się mylę?

 

Pozdr

MW

Jak się gdzieś domeny nie opłaci to trzeba poczekac 14 dni zanim będziesz mógł ją wykupic gdzie indziej.

Przykładowo zarezerwowałem domenę DOMENA.PL ale nie opłaciłem..muszę czekac 14 dni zanim gdzie indziej będę mógł ją kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom - poprzedni właściciel ma 14 dniowy jeszcze awaryjny okres na wykupienie domeny.

 

Ha.

Czyli co mi zostaje, żeby utrzymać domenę jak najtaniej? Przedłużyć u aktualnego dostawcy a za rok ją przenieść wcześniej gdzie indziej? Teraz mam domenę w dih.pl (i drugą, której ważność kończy się w maju w nazwa.pl)...

 

Pozdr.

MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka cena jest w dih.pl

 

porównaj sobie co ci się opłaca.

Najtańsi rejestratorzy to:

- cal.pl

- ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaka cena jest w dih.pl

 

porównaj sobie co ci się opłaca.

Najtańsi rejestratorzy to:

- cal.pl

- ovh.pl

 

Domenę w DIH kupiłem w promocji. Z tego co się orientuję żeby ją gdzieś przenieść musiałbym wystąpić o authcode - a DIH mi go udostępni jak zapłacę różnicę między normalną ceną a promocyjną, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli w takiej promocji kupiłeś to tak :D Nie znamy przecież wszystkich promocji na pamięć we wszystkich firmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się gdzieś domeny nie opłaci to trzeba poczekac 14 dni zanim będziesz mógł ją wykupic gdzie indziej.

Przykładowo zarezerwowałem domenę DOMENA.PL ale nie opłaciłem..muszę czekac 14 dni zanim gdzie indziej będę mógł ją kupic.

nom - poprzedni właściciel ma 14 dniowy jeszcze awaryjny okres na wykupienie domeny.

 

14 dni jest gdy domena jest w rezerwacji.

15 dni jest gdy domenie skończył się okres rozliczeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaka cena jest w dih.pl

 

porównaj sobie co ci się opłaca.

Najtańsi rejestratorzy to:

- cal.pl

- ovh.pl

Ano na pl to i masternet.pl ma taka sama cene co cal.pl. z ta drobna roznica ze czesc innych maja troszenke taniej od cal a czesc drozej..

W sumie i tak wszystkie ida z hrd o ile sie nie myle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten sposób teoretycznie można by mieć promocyjną cenę domeny co rok (+ koszty opcji na domenę). Czy to wogóle możliwe?
Opcja jest możliwa wyłącznie w stosunku do nazwy domeny, która w dacie zawarcia Umowy jest utrzymywana na rzecz osoby trzeciej (abonenta).

Krótko mówiąc: nie możesz składać opcji na własną domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem

Ale różnica ceny między odnowieniem a opcją (zwłaszcza że jest to jednorazowy wydatek w skali roku oraz że za kilka dni ceny odnowień radykalnie spadną) nie jest jakąś straszliwą kwotą i tego typu kombinacje to, jak dla mnie (przepraszam, bez urazy :P ), robienie z siebie dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem wiem

Ale różnica ceny między odnowieniem a opcją (zwłaszcza że jest to jednorazowy wydatek w skali roku oraz że za kilka dni ceny odnowień radykalnie spadną) nie jest jakąś straszliwą kwotą i tego typu kombinacje to, jak dla mnie (przepraszam, bez urazy :P ), robienie z siebie dziada.

 

Dlaczego ceny odnowień mają radykalnie spaść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×