Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
adachu4

|VPS| Hitme.net.pl czy webh.pl?

Polecane posty

Mój pierwszy post więc wypada się przywitać. Witam, jestem Adam. Mieszkam w Oświęcimiu(okolice Krakowa).

 

Jak widać w tytule mam mały dylemat, którą z tych firm wybrać? Słyszałem wiele dobrego o nich, i myślę że dobrze się będzie z jedną z nich współpracować.

 

Pytanie na co potrzebuje VPS'a? Mam zamiar stworzyć 2 serwery gier(counter strike 1.6), nie duże.

 

Oferty jakie mnie interesują to:

 

Webh.pl - PREMIUM http://webh.pl/index.php?cmd=svps

 

Hitme.net.pl - Root VPS 384 http://www.hitme.net.pl/index.php?adminpan...landed&id=3

 

 

 

Załóżmy, że potrzebuje 2 serwery po 18 slotów, wystarczy? Czy wybrać lepszą oferte?

 

 

 

PS. Przepraszam za ortografię. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na xenie te serwery nie działają ( ktoś tak mówił na forum ? sam nie sprawdzałem )

wiec jeśli już to open vz z hitme ..

 

a w webh zezwalaja na gry ale transfer maleje o polowe ..

 

w zasadzie bez różnicy .. wybralbym lepsze parametry po lepszej cenie

 

( może lekko na plus hitme bo to nephax )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xen będzie mniej wydajny ze względu na "głębszą" wirtualizacje środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Art_

Mamy klientów, którzy z powodzeniem na Xenie poodpalali serwerki CSa i nie narzekają ;) Owszem - na OpenVZ będzie to chodzić lepiej, jest to wirtualizacja na poziomie hosta, więc jest po prostu trochę wydajniejsza (ale znowu nie jest to pełna wirtualizacja i np. nie ma pamięci SWAP).

 

@adachu4

W kwestii transferu duże znaczenie będzie miało użycie tych serwerów, jeśli będzie duże - może być za mało, jeśli takie sobie - starczy.

 

W każdej chwili można się u nas zgłosić do BOK i wynegocjować sobie korzystną cenę za dodatkowy transfer :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekxbx

HitMe ma serwery gier, więc może wiesz jaki transfer potrzebuje na 2 serwery 18slotowe? Załóżmy, że serwery będą przez 16h non stop pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się dokładnie sprecyzować na ile transferu będziesz miał zapotrzebowanie. Wszystko zależy od tego z jakich modów będziesz korzystał, czy download map, dźwięków będziesz miał z zewnętrznego serwera, jakie parametry rate ustawisz itp współczynniki które mają wpływ na transfer.

 

Jeżeli chodzi o serwer download map, dźwięków dodatkowo możemy udostępnić Ci dostęp do serwera download z którego będą mogli Twoi gracze ściągać mapy i dźwięki bez limitów a zarazem zaoszczędzisz sobie trochę na transferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem - na OpenVZ będzie to chodzić lepiej, jest to wirtualizacja na poziomie hosta, więc jest po prostu trochę wydajniejsza (ale znowu nie jest to pełna wirtualizacja i np. nie ma pamięci SWAP).
Na poziomie systemu operacyjnego ;) W Xen'ie też masz hosta (czyt. dom0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poziomie systemu operacyjnego ;) W Xen'ie też masz hosta (czyt. dom0).

 

Dzięki za poprawienie, zgadza się - o tym myślałem :) Po prostu źle się wysłowiłem :)

 

OpenVZ - wirtualizacja na poziomie jądra systemu

Xen - wirtualizacja na poziomie hosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli na to co ja potrzebuje lepszy bedzie OpenVZ ;)

Tak jak już Ci od kilku postów tłumaczyli..brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do postu @marczak

i naszej promocji OpenVZ (świątecznej) - wszyscy klienci, którzy złożą zamówienie do ostatniego dnia 2008 roku i opłacą je w ciągu 14 dni (liczy się data wpływu pieniędzy na konto, tudzież płatności elektronicznej) będą mogli skorzystać z cen promocyjnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do wszystkich!! Ja dzisiaj dzwonie do Marka i planuje się dodzwonić.Jeśli nie będę mógł to zamknę tę całą budę i te jego promocje..:) Tak właśnie jest jak się przeprowadza negocjacje na temat serwera dłużej nić 2 tygodnie z firmą która chce zaistnieć i dowala taką promocję że nie mogę się do nich dodzwonić..(oczywiście joke):) Pozdrawiam i miłego nadchodzącego sylwestra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@chmuri, nie rozumiem do czego zmierzasz?

 

Również nie przypominam sobie abyś dzisiaj dzwonił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego że jak dzwonie to nie mogę się połączyć, a jak mam czas żeby zadzwonić to sobie zobacz która godzina?? :D Jutro zadzwonię i na pewno się dodzwonię :D Pozdrawiam Ciebie i twoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślij proszę na PW numer, z którego dzwoniłeś sprawdzę czy wszystko jest u nas w porządku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×