Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gamec

Stabilny serwer pod dużą stronę + forum

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym się spytać czy przy ~5000 uu dziennie i ~2GB zużywanego dziennie transferu warto przenieść się na serwer dedykowany? Lub ewentualnie VPS.

Do tego dochodzi jeszcze kilka mniejszych stron które zużywają dodatkowo około 1GB transferu dziennie.

 

Obecnie strona stoi na Dreamhoście, mimo wysokich pingów działa całkiem nieźle. Czasami jednak zdarza się że strona padnie lub bardzo wolno się ładuje, chciałbym tego uniknąć. Z tego mi panel DH pokazuje, "główna strona" generuje 23457 połączeń i 211036 zapytań do bazy danych dziennie. Do tego dochodzą także te pomniejsze strony które stoją na tym samym serwerze.

 

Myślałem o współdzielonym na hostnine.com, ale nie wiem czy nie lepiej przenieść się od razu na coś lepszego. Np. kimsufi L, tylko tutaj z kolei nie wiem czy taki sprzęt by mi wystarczył.

 

Proszę o poradę, czy zostawać na DH, kupować H9, Kimsufi? A może jeszcze coś innego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się te 3 opcje Kimsufi L:

 

Standard Series

Traffic Series

Burstable Series

 

Widzę że seria Traffic ma ograniczenie transferu 2000GB, jest to w skali roku czy miesiąca? Nie bardzo wiem czym się różni Standard (jakieś rozdzielenie na Tranzyt, Peering) od Burstable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że seria Traffic ma ograniczenie transferu 2000GB, jest to w skali roku czy miesiąca?

Miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli na strony które zużywają około 100GB transferu na miesiąc która opcja byłaby najlepsza?

 

W przyszłości planuje uruchomienie gry mmorpg przez przeglądarkę, to może używać sporo przepustowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto się bawić we współdzielone takie jak HostNine? Bardzo możliwe że skusze się na tego Kimsufi.

 

Mam jednak co do niego kilka pytań.

1. Jak to jest z tą obsługą, piszą że w dni robocze interweniują do 48h. To trochę długo, padnie mi serwer w piątek, to może nie działać nawet do środy. Jak jest z awaryjnością? Często zdarzają się jakieś problemy?

2. Najprawdopodobniej do zarządzania wziąłbym cPanel (myślałem nad Pleskiem, ale to dodatkowe 30zł na miesiąc). Czym różni się wersja z licencją, od wersji bez licencji?

3. Czy używając cPanelu mogę na serwerze bawić się w takie rzeczy jak zmiany w php.ini, czy np. obsługę innych języków programowania (Ruby, Python)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli rozumiem że wybierając opcję "Bez licencji" muszę ją kupić po prostu gdzieś indziej. W takim razie chyba skuszę się na Release 2.

 

Nadal jednak chciałbym dostać odpowiedź na pierwsze pytanie co do awaryjności i czasu ewentualnych napraw :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli rozumiem że wybierając opcję "Bez licencji" muszę ją kupić po prostu gdzieś indziej. W takim razie chyba skuszę się na Release 2.

 

Nadal jednak chciałbym dostać odpowiedź na pierwsze pytanie co do awaryjności i czasu ewentualnych napraw :) .

 

No to sprawa wygląda tak, że kimsufi olewają ostro. Bynajmniej jeszcze niedawno tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli kimsufi odpada bo zależy mi na wysokim uptime. Inne dedyki z ovh niestety, też bo nie chcę dopłacać do strony.

 

http://www.hostnine.com/reseller-hosting/

Co sądzicie np. o koncie Entry? Jak duże obciążenie trzeba generować żeby zarżnąć taki serwer i wylecieć? Konkretniej, czy np. taka strona jak podałem w pierwszym poście, gdy rozrośnie się powiedzmy dwukrotnie może zostać wywalona z h9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze, czyli kimsufi odpada bo zależy mi na wysokim uptime. Inne dedyki z ovh niestety, też bo nie chcę dopłacać do strony.

 

http://www.hostnine.com/reseller-hosting/

Co sądzicie np. o koncie Entry? Jak duże obciążenie trzeba generować żeby zarżnąć taki serwer i wylecieć? Konkretniej, czy np. taka strona jak podałem w pierwszym poście, gdy rozrośnie się powiedzmy dwukrotnie może zostać wywalona z h9?

 

 

Bierz spokojnie w OVH, przeciez nie bedzie ci sie sprzet sypal co miesiac, ja majac przez rok serwer tylko raz mialem problem z siecia przez jakies 10 minut. Tak to wszystko elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli rozumiem że wybierając opcję "Bez licencji" muszę ją kupić po prostu gdzieś indziej. W takim razie chyba skuszę się na Release 2.

Release 2 OVH to dosyć problemowe distro, chyba, że nie planujesz dużego zwiększenia ruchu na stronie. Apache z PHP przez CGI z suexec jest bardzo niewydajną konfiguracją.

 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad VPSem z promocji w webh.pl lub hitme.net.pl:

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=15712

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=15709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj... exa.

Nie chcę się czepiać ale PHP działa tam przez CGI ale z wrapperem suPHP a nie suEXEC :-))

Ogólnie Release2 jest lekko mówiąc głupie, nie dość, że php nie ma wkompilowanej obsługi fcgi to ma ją zabronioną... bóg raczy wiedzieć dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bóg raczy wiedzieć dlaczego...

 

Serwer będzie nie wyrabiał, klient weźmie lepsza konfigurację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerknij jeszcze tutaj

 

http://connectswitch.com/index.php?go=pages/buyavps

 

dwa DC do wyboru UK i Niemcy, teraz jest znizka 25% dozywotnia na wybrany pakiet. Co do stabilnosci serwerow to dziala b.dobrze a od jakiegos czasu mam tam vps-a i nie moge narzekac

 

Ciekawa oferta, wiesz może jak jest później ze zmianą na droższy? Myślę że na początek spokojnie wystarczyłby mi ten pierwszy (CS-128).

Nie ma gwarantowanej częstotliwości procesora?

 

edit

Które DataCenter lepiej wybrać? UK czy Niemcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa oferta, wiesz może jak jest później ze zmianą na droższy? Myślę że na początek spokojnie wystarczyłby mi ten pierwszy (CS-128).

Nie ma gwarantowanej częstotliwości procesora?

 

edit

Które DataCenter lepiej wybrać? UK czy Niemcy?

 

 

W kazdej chwili mozesz migrowac na wiekszy pakiet.

 

Procesor jest przydzielany dynamicznie masz nieograniczony

 

Co do DC to bierz Niemcy pingi odemnie 30-34 ms

 

Wez lepiej CS-256 z kodem rabatowym wyjdzie ci to niecale 20 zl w CS-128 za malo ramu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, raczej go wezmę.

 

Mam tylko pytanie co do konfiguracji.

 

Hostname: eg. server1(.yourdomain.com)

NS1 Prefix: eg. ns1(.yourdomain.com)

NS2 Prefix: eg. ns2(.yourdomain.com)

 

Jak to wypełnić? I w jaki sposób ustawić domenę?

I jeszcze drugie pytanie, który OS wybrać?

 

edit

Muszę kupować licencję na cPanel lub DirectAdmin żeby hostować więcej stron, tworzyć różne konta ftp itp.? W obu pisze "Enabling the consumer to host multiple websites on their server.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, raczej go wezmę.

 

Mam tylko pytanie co do konfiguracji.

 

Hostname: eg. server1(.yourdomain.com)

NS1 Prefix: eg. ns1(.yourdomain.com)

NS2 Prefix: eg. ns2(.yourdomain.com)

 

Jak to wypełnić? I w jaki sposób ustawić domenę?

I jeszcze drugie pytanie, który OS wybrać?

 

edit

Muszę kupować licencję na cPanel lub DirectAdmin żeby hostować więcej stron, tworzyć różne konta ftp itp.? W obu pisze "Enabling the consumer to host multiple websites on their server.".

 

Hostname: eg. server.twojadomena.pl

NS1 Prefix: eg. ns1.twojadomena.pl

NS2 Prefix: eg. ns2.twojadomena.pl

 

mozesz dokupic directadmin przy zamowieniu wyjdzie ci 33 zl mc za wszystko jak uzyjesz rabatu

 

OS najlepiej Debian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×