Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pzebracki

nk sypie errorami

Polecane posty

Gość RuFiK
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.

 

cuś sie zapchało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można się przyzwyczaić :)

 

Edit:

Aaaa!! Skąd ja mam tyle postów ?!

 

Btw. wiem czemu się zapchało. Wszyscy składają mi od raza życzenia(spamują) na NK i serwery powoli padają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Teraz działa

 

Error z nGinxa? Nie mógł się połączyć z apache?

Wiedziałem :)

 

Sun Dec 21 18:31:57 2008 Server: nginx

EDIT

Znowu :)

 

Firefox can't establish a connection to the server at nasza-klasa.pl.

 

To się nazwa Pro Config ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
To sam zrób lepiej...

Pracują tam na pewno osoby, które wiedzą na ten temat więcej niż ty.

 

PS. Dlaczego polski naród to same narzekania i zazdrość?

 

taka mentalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Badziew to NK ;/ albo zamula albo zupełnie nie może się połączyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
To sam zrób lepiej....

 

Niepełnoletnich niestety nie zatrudniają :)

 

Pracują tam na pewno osoby, które wiedzą na ten temat więcej niż ty

To dlaczego mówi się że NK pada "za często"?

 

np.

Można się przyzwyczaić :)

___________________

Moim zdaniem zamiast dodawać to co nowe funkcje (głownie nieprzydatne albo służące tylko do zarabiania) powinni zastanowić się co można przyspieszyć, jak rozłożyć obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I teraz 503, czy wy sobie wyobrażacie co muszą czyć teraz te wszystkie pokemony ??? O, właśnie straż jedzie bo jeden pokemon zalał całe mieszkanie przez ryczenie bo NK mu nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym backup się wczoraj przeciągał..pierw 22.45 potem 23.15, 23.45, 23.59 i nie wiem na której godzinie się skończyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do niepotrzebnych funkcji służących tylko zarabianiu - NK nie jest instytucją charytatywną... z czegoś muszą farmę swoją utrzymać chyba - i to wy, jako (w większości) osoby związane z tematyką administracji / serwerami dedykowanymi powinniście wiedzieć, że troszkę to wszystko kosztuje...

 

Co do pokemonów, to IMO co niektórzy na tym forum (nie będę wymieniał dokładnie kto) to sami są właśnie takimi pokemonami...

 

Nie mamy się co oszukiwać, że nie przewidzieli aż takiego świątecznego boomu... ale z tym to i co niektóre banki mają w swoich serwisach transakcyjnych problem :)

Ogólnie sama konfiguracja NK nie jest obecnie zła, po prostu ichsza technologia (PHP...) nie pozwala na więcej i tyle...

Nie wiem, czy pamiętacie, jak wyglądało kiedyś pod względem wydajnościowym grono.net (najpierw JSP, teraz Python/Django) - też były timeouty, problemy... ale teraz dają sobie radę, bogatsi o doświadczenia w administracji, no i bogatsi o nowy silnik.

 

Jedyną, w przypadku NK, drogą do poprawienia tego jest... napisanie tego całkowicie od nowa, w jakimś języku, który jest troszkę wydajniejszy (np. wspomniany Python z frameworkiem django albo Pylons).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kurde sprawa moim zdaniem jest banalnie prosta, pozwolicie ze podeprę się "padem" mbank który jest pionem BRE.

Niedawno owa firma odczuła zwiększony ruch gdzie ich mainframe nie wyrobił aż zaczęło się drastyczne kolejkowanie do one in :)

 

Dołoży się trochę sprzętu i wszytko będzie działać, dodam jeszcze że kilka dni temu nk dosłownie "pływała" :)

 

A drugiej strony dla nk jest to dziewiczy okres gdzie właśnie wszyscy wchodzą i np: składają sobie życzenia :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie mam tam konta.

 

Ja się podeprę czymś innym - skoro po ostatnim spamowaniu na NK zarządali dość _dużą_ sumę to dlaczego nie ma poprWy wydajnosci skoro poral jest tak dochodowy ? (z tego co pamietam ktos z Nk powiedzial ze iles tsiecy zlotch odszkodowania za 2h niedzialania portalu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie ma poprWy wydajnosci skoro poral jest tak dochodowy ?

 

Co to jest poprWa?

Jeśli chodzi ci o poprawę, to ja się zapytam - skąd wiesz, że nie ma poprawy? Skoro piszesz, że nie masz tam konta... a zauważ, że od ostatniego padu-padu-gąbki minęło troszkę czasu, i mają troszkę więcej użytkowników i danych chyba (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BRE to chyba niestety nie tylko nagłe obciążenie. Mam wrażenie, że tam jest coś nakręcone w systemie. Mbank praktycznie leżał a mi BRE nie zaksięgowało pieniędzy, które do nich dotarły. To od 27 Listopada do dzisiaj się ciągnie, a ja wciąż czekam na kasę.

 

Co do NK to ciekaw jestem co jest powodem. Pewnie coś gruntownie zmieniają, a nikt nie jest nieomylny. Ja sobie radzę bez NK i jakoś nie odczuwam zdenerwowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhy, już widzę jak większość takich przemądrzałych by dobrze skonfigurowała serwery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Co to jest poprWa?

Z koma pisałem.

 

Każdy może mieć własne zdanie na jakiś temat, to je wyrażam.

Ktoś ma inne - ja to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yhy, już widzę jak większość takich przemądrzałych by dobrze skonfigurowała serwery...

 

...a jeszcze "przed chwilą" N3T5kY "śmiał się" z korzystania z apache1.3 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich biznes, ich kasa leci do śmietnika...

Daleki jestem od krytyki, bo zarządzanie czymś takim na prawdę do łatwych nie należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
...a jeszcze "przed chwilą" N3T5kY "śmiał się" z korzystania z apache1.3 :>

 

Hmm moze woli korzystac z krasnala, ktory defakto ma w sobie apache 1.3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy spędzają na NK cały dzień, a gdy wyłapią tylko jakąś zamułkę/przeciążenie to wpadają w straszną panikę, nie wiedzą co ze sobą począć, więc plują po forach na serwis który ich tak uzależnił... Mija parę minut, serwis wraca - głód zaspokojony i już jest wszystko cacy, jak z każdym nałogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie potrafię zrozumieć ludzi którzy spędzają na NK cały dzień, a gdy wyłapią tylko jakąś zamułkę/przeciążenie to wpadają w straszną panikę, nie wiedzą co ze sobą począć, więc plują po forach na serwis który ich tak uzależnił... Mija parę minut, serwis wraca - głód zaspokojony i już jest wszystko cacy, jak z każdym nałogiem...

 

Niestety, jak już wcześniej RuFiK powiedział - taka jest mentalność naszego narodu.

Podobnie jest z innymi serwisami społecznościowymi, chociażby z Grono.net - zauważam tam, iż ludzie strasznie krytykują zarówno zbyt częste zmiany w wyglądzie całego designu, jak też ich brak. :) Czyli podsumowując: tak wielkiej grupie ludzi nigdy nie da się dogodzić, chyba, że serwis umożliwiałby taką personalizację, iż każdy mógłby być w pełni zadowolony.

 

Ponadto wiadomo, że serwisy takie są administrowane przez ludzi doświadczonych, stąd też zbytnio nie rozumiem niektórych osób, które bezpodstawnie krytykują ich umiejętności. Ja na przykład nie wypowiadam się na temat ich umiejętności, gdyż domyślam się, iż utrzymanie i praca nad stabilizacją takiego projektu z pewnością przerastała by mnie i wiele, wiele osób, które wcześniej nie miały doświadczenia z podobnymi rzeczami.

 

Aczkolwiek czasem reaguję jak większość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza-klasa.pl: serwer przeciążony (503)

Przepraszamy! W tej chwili prowadzone są prace nad usprawnieniem funkcjonowania serwerów portalu. Pozdrawiamy i dziękujemy,. zespół nasza-klasa.pl.

nasza-klasa.pl/schools - 3k - Kopia - Podobne strony

 

 

LoL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×