Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheBlood

Sprzedaż komputera

Polecane posty

Hej,

 

Czy macie jakieś doświadczenie w sprzedaży używanych komputerów? (niekoniecznie swoich ;)).

Mam do sprzedania całkiem niezły sprzęt (cała jednostka więc dysk, kara graf, pamięc, procesor, płyta główna, zasilacz, obudowa)za niedużą kwotę, bo tak 550zł by mnie urządzało, ale szczerze mówiąc mam problem ze sprzedażą tegoż komputera. Szukałem kupców w mojej okolicy, ale jak dotąd nikt się nie zgłosił :/ Na Allegro na razie nie wystawiałem, bo jakoś boję się wysyłać całego kompa DHL'em - cholera wie, w jakim stanie zastałby go kupiec... Może macie jakieś bezcenne rady w tym temacie, którymi chcielibyście się ze mną podzielić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

Czy macie jakieś doświadczenie w sprzedaży używanych komputerów? (niekoniecznie swoich ;) ).

Mam do sprzedania całkiem niezły sprzęt (cała jednostka więc dysk, kara graf, pamięc, procesor, płyta główna, zasilacz, obudowa)za niedużą kwotę, bo tak 550zł by mnie urządzało, ale szczerze mówiąc mam problem ze sprzedażą tegoż komputera. Szukałem kupców w mojej okolicy, ale jak dotąd nikt się nie zgłosił :/ Na Allegro na razie nie wystawiałem, bo jakoś boję się wysyłać całego kompa DHL'em - cholera wie, w jakim stanie zastałby go kupiec... Może macie jakieś bezcenne rady w tym temacie, którymi chcielibyście się ze mną podzielić? :)

Hmm może powiedz konkretniej jaki sprzęt bo np na allegro z 2 rdzeniowym procesorem po 600 zł już są(grafika zintegrowana). Ja np niedawno kupowałem takiego złomka za 120zł(512ddr1,athlon1,2,dysk 40gb,zasilacz 350), który pocztą Polską do mnie z Warszawy(mieszkam na północy) doszedł w 3 dni bez żadnych uszkodzeń, ale sprzedający bardzo dobrze wszystko zabezpieczył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer na sprzedaż ma parametry:

 

Płyta główna: Epox 8rda3I

Karta graficzna: Galaxy GeForce 7600GT AGP 256MB (rok gwarancji)

Procesor: Barton 2500

Chłodzenie procesora: Pentagram Freezone Q-92 AlCu

Pamięci: Geil 2x512 DDR-400 Dual Channel - gwarancja wieczysta, niebieskie radiatory

Dysk: Seagate 160GB 7200 rpm 16MB Cache ATA

Zasilacz: Topower P5 U12 400W (Uważany za jeden z najlpeszych zasilaczy 400W jakie kiedykolwiek wyszły)

Napęd CD LG 52x

 

Padło to to nie jest, super-machina też nie, ale i pograć i popracować można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia. Takich złomów to się nie kupuje. Lepiej kupić coś markowego bo śmiem wątpić, że zasilacz to coś ala mustang ;) Płyta gigabyte najgorsza i najsłabsza z grafiką 6100. Ram wkładają też najgorszy, który często jest uszkodzony.

Złóż sobie podobnego sam. Wyjdzie niewiele więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dostaniesz 350 zł to będzie OK.

 

 

Złożyłbym na pewno na innych podzespołach (prócz procesora). Za cenę 800 i będę wiedział, że mój komputer jest bardziej niezawodny.

Rozumiem:). Ale ogólnie chodziło mi o to iż chciał około 500zł za swojego, a za ciut więcej można uzyskac jednak lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dostaniesz 350 zł to będzie OK.

 

Chyba żartujesz :)

 

Przykładowo za 700zł można złożyć coś takiego:

 

Procesor: AMD Sempron LE-1300 AM2 BOX - 132zł

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2 - 166zł

Pamięć: Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX - 62zł

Dysk: Seagate Barracuda ST3250310AS 160GB 8MB Cache SATA/300 - 137zł

Zasilacz: Chieftec GPS-350EB-101A 350W - 110zł

Napęd: LG SuperMulti DVD+/-R GH20NS15 RBB SATA - 89zł

 

RAZEM: 696zł

 

 

BEZ karty graficznej. Musiałbym być idiotą żeby sprzedać za 350zł zestaw warty 600-700zł. Sam zasilacz jest warty około 80zł (rynkowa około 130zł), dysk podobnie (rynkowa 130zł), nowa 7600GT pod AGP kosztuje około 200-250zł, nowy Athlon 2500 procesor około 80zł, nowa pamięć DDR Geila w Dualu około 100zł, no i + obudowa, chłodzenie i płyta główna, które nie są już dostępne w sprzedaży, ale za te 3 rzeczy można szacować około 80zł. To daje "rynkową" wartość 720zł przy założeniu, ze grafika będzie kosztowała 200 a nie 250zł. A ja oferuje za 550 max, więc można zaoszczędzić 170zł.

 

Założyłem ten temat, żeby poznać wasze doświadczenia i może jakieś rady odnośnie sprzedaży używanych komputerów, miejsca sprzedaży, sposobu itd, a wartość swojego kompa znam i naprawdę nikt nie musi mnie "uświadamiać" ;).

 

http://hosting06.imagecross.com/image-host...684DSC00059.JPG

http://hosting06.imagecross.com/image-host...557DSC00063.JPG

http://hosting06.imagecross.com/image-host...514DSC00061.JPG

 

;) Na zdjęciach jest jeszcze stary zasilacz, Tracer zamiast obecnego Topowera.

 

Myslicie ze wyslanie takiej calej skrzynki w calosci paczką DHL'ową będzie bezpieczne? Nic się nie ukruszy? Nie byłoby dobrze, gdyby okazało się, że np procesor się ukruszył podczas transportu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba żartujesz :)

 

Przykładowo za 700zł można złożyć coś takiego:

 

Procesor: AMD Sempron LE-1300 AM2 BOX - 132zł

Płyta główna: Gigabyte GA-M61PME-S2 - 166zł

Pamięć: Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX - 62zł

Dysk: Seagate Barracuda ST3250310AS 160GB 8MB Cache SATA/300 - 137zł

Zasilacz: Chieftec GPS-350EB-101A 350W - 110zł

Napęd: LG SuperMulti DVD+/-R GH20NS15 RBB SATA - 89zł

 

RAZEM: 696zł

 

 

BEZ karty graficznej. Musiałbym być idiotą żeby sprzedać za 350zł zestaw warty 600-700zł. Sam zasilacz jest warty około 80zł (rynkowa około 130zł), dysk podobnie (rynkowa 130zł), nowa 7600GT pod AGP kosztuje około 200-250zł, nowy Athlon 2500 procesor około 80zł, nowa pamięć DDR Geila w Dualu około 100zł, no i + obudowa, chłodzenie i płyta główna, które nie są już dostępne w sprzedaży, ale za te 3 rzeczy można szacować około 80zł. To daje "rynkową" wartość 720zł przy założeniu, ze grafika będzie kosztowała 200 a nie 250zł. A ja oferuje za 550 max, więc można zaoszczędzić 170zł.

 

Założyłem ten temat, żeby poznać wasze doświadczenia i może jakieś rady odnośnie sprzedaży używanych komputerów, miejsca sprzedaży, sposobu itd, a wartość swojego kompa znam i naprawdę nikt nie musi mnie "uświadamiać" ;) .

 

http://hosting06.imagecross.com/image-host...684DSC00059.JPG

http://hosting06.imagecross.com/image-host...557DSC00063.JPG

http://hosting06.imagecross.com/image-host...514DSC00061.JPG

 

;) Na zdjęciach jest jeszcze stary zasilacz, Tracer zamiast obecnego Topowera.

 

Myslicie ze wyslanie takiej calej skrzynki w calosci paczką DHL'ową będzie bezpieczne? Nic się nie ukruszy? Nie byłoby dobrze, gdyby okazało się, że np procesor się ukruszył podczas transportu :/

Ja niedawno składałem za 730zł z coreduo;/

 

 

Wysłanie takiej paczki dhl będzie bezpieczne:). Tylko podstawą tutaj będzie świetny pakunek;]. Ja np dysk miałem owinięty w x gazet, folii a kieszeń była wypełniona gazetami aby nie mógł się dysk poruszyc. Niezbyt profesjonalne, ale skuteczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno składałem za 730zł z coreduo;/

 

Podasz parametry? ;)

 

Najtańszy dostępny C2D (E7300) kosztuje 444zł. A skoro to miał być zestaw za 730 to wole nie myśleć jakiej jakosci byly pozostale części ;)

 

Wysłanie takiej paczki dhl będzie bezpieczne:). Tylko podstawą tutaj będzie świetny pakunek;]. Ja np dysk miałem owinięty w x gazet, folii a kieszeń była wypełniona gazetami aby nie mógł się dysk poruszyc. Niezbyt profesjonalne, ale skuteczne.

 

A w tym przypadku wysyłałeś PP czy kurierem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podasz parametry? ;)

 

Najtańszy dostępny C2D (E7300) kosztuje 444zł. A skoro to miał być zestaw za 730 to wole nie myśleć jakiej jakosci byly pozostale części :)

Jutro postaram się coś poszukac, dziś już czasu nie mam a tamten to tak w 5 min więc nie podam Ci parametrów bo po prostu nie pamiętam ;)

 

A w tym przypadku wysyłałeś PP czy kurierem?

Tzn to ja byłem kupcem. Sprzedawca wysyłał mi PP priorytetem. Świetnie zapakował. Po prostu zadbał aby żadna częśc się nie uszkodziła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba żartujesz ;)

Jeśli masz większe doświadczenie i wiesz lepiej - po co pytasz?

 

Podajesz ceny nowych podzespołów - ten komputer jest nowy?

 

Poza tym ceny podzespołów to jedno, a sprzedaż jako cały zestaw to drugie (w zestawie pójdzie za mniej, rzecz jasna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że chodzi mi o wasze doświadczenia w sprzedaży używanych kompów, a nie licytacje za ile powinienem sprzedać swój komputer, bo ja tego jeszcze nigdy nie robiłem, sprzedawałem jedynie pojedyncze komponenty. Zakończmy temat "licytacji" za ile powinienem sprzedać swój komputer, bo nie tego tyczy się ten topic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/OT juvenito masz jakiegoś znajomego w Stanach, ze tak tanio kupiłeś komponenty? Sam procesor w PL w tamtym czasie był warty z 550zł... Tylko ta grafika smiesznie się prezentuje przy takim mocnym procku ;)

 

I skąd ty ceny wziąłeś do tego przykładowego nowego zestawu? :)

 

AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 BOX - 209

3650 - 200+

MC-350 - 110

 

Z ceną reszty czesci moge sie zgodzić.

 

Wychodzi: 946zł

 

OT/

 

Dobra, jak sprzedam tego kompa to dam znać :) Nie, nie szukam łosia, po prostu uważam, że tyle ten komp jest warty. Ja rozumiem, że dla niektórych używane musi od razu kosztować 90% mniej i nie atakuję takiego podejścia, ale ja się z takim podejściem nie zgadzam ;) Dzięki za info o bezpieczności przesyłania całego kompa kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem:

 

AMD 3600+ x2 (2x 2GHz)

2GB RAM.

Jakaś tania płyta główna

Chieftec 400W

Geforce 7600GT Silent Pipe II.

 

Większość jeszcze na gwaranacji.

za 650 i jestem zadowolony i szczęśliwy że za tyle poszło. Postanowiłem ogłosić sprzedaż kompa w gazecie i chętni się znaleźli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×