Skocz do zawartości
kws

Problem z hostingiem

Polecane posty

aa ok juz czaje po co mi authifo - do przeniesienia domeny na inna strone tak?

moge wiec poczekac az mi wygasnie za rok i zarejestrowac od nowa w innej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym żę domeny nie wygasają tak od razu. Dla zagranicznych było to chyba ponad 60 dni, dla polskich nie pamiętam. Po tym jak już b ędą dostępne do ponownego zakupu zawsze ktoś może być szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa ok juz czaje po co mi authifo - do przeniesienia domeny na inna strone tak?

moge wiec poczekac az mi wygasnie za rok i zarejestrowac od nowa w innej firmie?

Mylisz ciągle dwie ważne kwestie. Domena to jedno, a hosting to drugie i są to sprawy zupełnie od siebie niezależne.

 

Domeny (skoro już zarejestrowałeś) nie możesz przenieść do innego rejestratora, bo nie otrzymasz kodu authinfo zanim nie przedłużysz tej domeny na następny rok. Czekanie w przyszłym roku aż domena wygaśnie, po to aby zarejestrować ją ponownie taniej (u innego rejestratora) nie jest najlepszym pomysłem, gdyż... ktoś Ci tę domenę po prostu zabierze (kiedy wróci ona do puli domen wolnych) zanim Ty zdążysz ją ponownie zarejestrować u innego usługodawcy. Proponuję więc... przedłużyć domenę w przyszłym roku po stawkach jakie proponuje obecny rejestrator i wtedy dopiero (za rok, po przedłużeniu) poprosić o kod authinfo celem (bezpłatnego) przeniesienia domeny do innego usługodawcy.

 

Teraz w kwestii hostingu... Zarejestrowaną domenę możesz wydelegować na dowolne serwery dns, dowolnego dostawcy. Nie jesteś (ani teraz, ani w przyszłości) w żaden sposób związany z firmą w której tę domenę zarejestrowałeś. Wybierając (przykładowo) ofertę naszej firmy (w kwestii webhostingu) możesz wydelegować swoją domenę na nasze serwery dns (dns1 i dns2.dust.pl) i utrzymywać swoją stronę (nie domenę! lecz dane/pliki/bazy/maile) na naszych serwerach. Ustawiasz to w panelu zarządzania domeną, w firmie w której zarejestrowałeś domenę. W razie zainteresowania naszą ofertą serwerów wirtualnych serii biznes start/pro/max, zapraszam do bezpośredniego kontaktu z naszym BOK. Nie gryziemy naszych klientów (obecnych czy potencjalnych). Wytłumaczymy na spokojnie wszelkie niezrozumiałe kwestie- czy to telefonicznie (infolinia) czy też drogą mailową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ;) chodzilo mi o to czy teraz hostujac gdzie indziej, podczas wpisywania domeny z home.pl nie bede musial podawac tego kodu, ozyskalem odpowiedz - nie. teraz nie spieszac sie z wyborem hosta mozecie mi cos powiedziec dlaczego te ceny tak sie roznia, na co uwazac? na przykład porownujac oferty http://webd.pl/ i Twoja http://dust.pl/hosting, te ceny sa od siebie bardzo odlegle. Czy dobrym wyborem byloby zakupienie takiego hosta za 40zl netto do najzwyklejszej strony w htmlu, troche javy, galeria zdjec, nie przewiduje nic wiecej, calosc ma najwyzej kilkadziesiat MB, jaki host ewentualnie byscie polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kws szukać i czytać opinie o danych firmach, to Ci wiele podpowie skąd takie różnice w cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy spełni oczekiwania dowiesz się kontaktując z BOK firmy przestawiając mniej więcej czego oczekujesz (parametry, etc) gdyż chyba nawet o tym dość istotnym fakcie nie wspomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mowie calkiem serio bo nie znalazlem tanszych domen, u Was lacznie 77zl a nie spotkalem nizej niz 80 jeszcze. nie wiem co moglbym jeszcze dodac, odnoszac sie do wymagan napisalem wczesniej "do najzwyklejszej strony w htmlu, troche javy, galeria zdjec, nie przewiduje nic wiecej, calosc ma najwyzej kilkadziesiat MB"

pytania mi ulatwia odpowiedz, nie wiem co interesuje uslugodawce w takich przypadkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba nie pozostaje nic innego jak uruchomić serwer na okres próbny w wybranych firmach i osobiście przekonać się co, gdzie i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×