Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
406

Utrudnienie odnowienia domeny po stronie firmy...

Polecane posty

A więc zarejestrowałem sobie domenę dwa lata temu. W zeszłym roku łaskawy Pan raczył mi odnowić domenę. W tym roku także się zgodził i zaproponował cenę 85 złoty. No ale przelew doszedł i cena nagle stała się za mała. Napisał, że to była cena netto :)

 

Ok, dopłaciłem różnicę, domena dalej zablokowana. Telefonu nie odbiera, nie odpisuje na email.

Domena jest w chwili obecnej "po zakończeniu okresu rozliczeniowego" i zostało kilka dni i będzie dostępna w puli do nowej rejestracji. Na domenę nie ma opcji ale kilka osób już na nią żeruje :P

 

Teraz pytanie. Co ja mogę zrobić ?

Czyżbym został zrobiony w jajko przez firmę pośredniczącą w rejestracji ?

 

Dzięki za wypowiedzi :P

 

P.S. Do kontaktów używałem adresu pocztowego z neostrady. Od roku nie mam już neostrady i zarazem tego adresu. Czy to jedyne możliwe potwierdzenie wiarygodności - adres email ? :)

Czy jak zarejestruję domenę na swoje prawdziwe dane i nawet ktoś zmieni je później w panelu zarządzania to te prawdziwe są gdzieś zapisane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana danych może być tylko aktualizacją obecnych. "Większa zmiana" to cesja i powinna być przeprowadzona na piśmie.

 

Załóż opcję na domenę - nie jest droga a w razie czego będziesz miał pierwszeństwo jej zakupu :P

 

Jak coś daj znać - pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie można składać opcji na domeny po upływie okresu abonamentowego, najlepiej dowiedz się kto "nad" tym panem obsługiwał domenę i tam się zwróć

 

że już nie wspomnę o fakcie że nie można na własną domenę składać opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupiłem domenę w firmie X, która realnie ją zarejestrowała w Consulting Service to mogę pojechać do Consulting Service albo zadzwonić i załatwić sprawę ?

 

Kurcze, mam 12 domen i coś mi odbiło zarejestrować jedną gdzie indziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak kupiłem domenę w firmie X, która realnie ją zarejestrowała w Consulting Service to mogę pojechać do Consulting Service albo zadzwonić i załatwić sprawę ?

 

Kurcze, mam 12 domen i coś mi odbiło zarejestrować jedną gdzie indziej :P

 

Myślę, że tak, zawsze można było się z nimi w jakiś sposób dogadać, przynajmniej ja miałem raczej dobre kontakty z nimi w razie jakichkolwiek problemów etc. dzwoń śmiało :P przez telefon po pysku nie dadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonent ma realną władzę nad domeną - nie partner. Jeśli abonent życzy sobie odpięcia od CSP (partnera Consulting Service) z merytorycznych powodów to natychmiast zostanie to dla niego wykonane. Zupełnie zmienia postać rzeczy - trzeba było od razu napisać, że domena leży w Consulting Service.

 

Najlepiej zadzwoń do nich dzisiaj z samego rana i rozwiąż problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygasłą domenę nieuwolnioną do puli wolnych domen można jeszcze przywrócić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygasłą domenę nieuwolnioną do puli wolnych domen można jeszcze przywrócić :P

 

dokładnie, z tego co pamiętam jest chyba 14 dni na wyjaśnienie tej kwestii więc dzwoń :P i walcz o swoje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, z tego co pamiętam jest chyba 14 dni

 

Nie chyba tylko na pewno;]

 

Także pozostaje Ci dzwonić do nich..bo co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×