Skocz do zawartości
monday

zmiana hostingu

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zmienić hosting. W tej chwili mam home ale jest dużo za drogo.

 

Mam prośbę o Wasze opinie odnośnie:

 

1. Nowego hostingu - Kogo wybrać?

 

Potrzebuję 1-2GB miejsca, 50-100GB transferu rocznego, najlepiej bezlimitowanej liczby baz danych.

 

2. Przeniesienia danych - na co zwrócić uwagę, jak się do tego zabrać? Czy ze względu na fakt przenoszenia pewnych skryptów z home warto wybrać jakiś konkretny hosting?

 

Mam forum SMF, galerię Coppermine, Wordpress, Drupal, strony statyczne.

 

3. Pozycjonowania - Czy taki transfer może mieć wpływ na pozycje w google?

 

 

 

Dzięki z góry za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Chciałbym zmienić hosting. W tej chwili mam home ale jest dużo za drogo.

 

Mam prośbę o Wasze opinie odnośnie:

 

1. Nowego hostingu - Kogo wybrać?

 

Potrzebuję 1-2GB miejsca, 50-100GB transferu rocznego, najlepiej bezlimitowanej liczby baz danych.

 

2. Przeniesienia danych - na co zwrócić uwagę, jak się do tego zabrać? Czy ze względu na fakt przenoszenia pewnych skryptów z home warto wybrać jakiś konkretny hosting?

 

Mam forum SMF, galerię Coppermine, Wordpress, Drupal, strony statyczne.

 

3. Pozycjonowania - Czy taki transfer może mieć wpływ na pozycje w google?

 

 

 

Dzięki z góry za pomoc ;)

 

1.

najlepszy hosting :)

2.

przy podanych niżej nie, ale warto zwrócić uwagę na kodowanie bazy danych aby krzaczki nie wyszły

3.

żadnego, pod warunkiem że strony będą dostępne, aby nie było częstych padów.

 

dodatkowo jeżeli jest to kilka stron może warto aby każda była na innym IP, właśnie ze względu na google, wtedy lepiej sprawdzić transfer każdej ze stron i założyć je na różnych kontach z różnymi IP.

 

zapraszam do linku w punkcie 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. nie rób tego bo będziesz mógł mieć procesy o zniesławienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem forum i wybrałem trzy firmy.

 

Na stronie to wszystko wygląda fajnie. Ale dalej już nie do końca:

 

- jedna firma w ogóle nie odpowiedziała mi na email

 

- w drugiej w rozmowie poprzez czat pracownik szczerze poinformował mnie, że jak będę miał problem techniczny to żebym nie oczekiwał zbyt wiele pomocy

 

- w trzeciej (numer 1 - złoty medal za obsługę Klienta) - pracownik w rozmowie telefonicznej oświadczył, żebym cudów za 200zł rocznie się nie spodziewał i że nikt mi nie pomorze a jeżeli już pomoże to administrator może mi poświęcić najwyżej 5 minut swojego czasu. Zostałem zmasakrowany zanim jeszcze cokolwiek kupiłem. Na koniec pan odesłał mnie na stronę i brzmiało to tak jakby mówił "sp... dziadu". W trakcie rozmowy zostałem w ten sposób zadziwiony kilkakrotnie. Nie mówiąć już o sposobie rozmowy. Jestem szczerze wdzięczny temu panu, z którym rozmawiałem.

 

 

 

W między czasie udało mi się jako tako dogadać z home i chyba tam zostanę.

 

P.S. Wczoraj przez przypadek skasowałem jeden z istotnych plików na serwerze (home). Zadzwoniłem na infolinię, poprosiłem i po dwóch minutach (z zegarkiem w ręku) miałem plik z backup-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Chciałem (chcę) zmienić providera z home na inny ze względu na ceny. Dlatego moje pytania dotyczyły tych tańszych serwerów (200-500 zł rocznie) oraz strony technicznej przedsięwzięcia.

 

Pytania:

 

1. roszerzenie podstawowej oferty (1-5GB) o możliwość utworzenia większej (około 20) ilości baz danych

 

2. pomoc przy przeniesieniu stron w przypadku jakichkolwiek problemów (nie przeniesienie tylko pomoc techiczna podczas pojawienia się problemów)

 

3. możliwość zniżki za przejście od innego providera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie. Chciałem (chcę) zmienić providera z home na inny ze względu na ceny. Dlatego moje pytania dotyczyły tych tańszych serwerów (200-500 zł rocznie)

 

przy parametrach które podałeś, to wydaje mi się że szukałeś raczej po droższych firmach,

sądząc po kwocie.

tym bardziej dziwi mnie że na proste pytania nie otrzymałeś "prostych" odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Temat do mnie wrócił po roku i tym razem nie ma innej opcji.Rezygnuję z „rewelacyjnej” firmy home i szukam innego hostingu. Zależy mi, żeby nie była to firma krzak, działała jakiś czas na rynku i którą moglibyście polecić. No i oczywiście ważna jest cena.

 

Najważniejsze parametry, jakie potrzebuję (z bardzo dużym zapasem):

 

1.      Pojemność: do 5GB

 

2.      Transfer: 500 GB – 1TB

 

3.      Rejestracja nieograniczonej ilości email i domen

 

4.      Nieograniczona ilość baz MySQL (lub co najmniej,50 jeżeli to ma znaczenie)

 

5.      Fachowa i rzetelna pomoc admina i bok raz na kwartał dla naprawdę nie roszczeniowego klienta

 

6.      Pomoc merytoryczna (w sensie odpowiedzi na rodzące się pytania) przy przenosinach danych i baz danych.

 

Mam kilka stron statystycznych i cms, raczej niszowych z małą oglądalnością (kilkanaście – kilkadziesiąt odwiedzin dziennie). Stron cały czas przybywa, ale nie będzie wśród nich drugiej naszej-klasy.

 

Ponieważ czasami przy projekcie oferuję również hosting to fajnie byłoby gdyby w firmie, na którą się zdecyduję byłaby możliwość hostingu „specjalnego” (do dogadania) np. tylko pod stronę statyczną z kontami email lub wordpress z kontami email.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

IMO warto wybierać z:

- Prohost.pl

- Glowanet.pl

 

Pierwszego sam używam i jestem w 100% zadowolony, pomoc techniczna uprzejma i zawsze gotowa do... pomocy? :)

ew. do tego konto shared w OVH na pliki, jeżeli masz taki transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przewertowałem forum i wybrałem trzy firmy.

 

Na stronie to wszystko wygląda fajnie. Ale dalej już nie do końca:

 

- jedna firma w ogóle nie odpowiedziała mi na email

 

- w drugiej w rozmowie poprzez czat pracownik szczerze poinformował mnie, że jak będę miał problem techniczny to żebym nie oczekiwał zbyt wiele pomocy

 

- w trzeciej (numer 1 - złoty medal za obsługę Klienta) - pracownik w rozmowie telefonicznej oświadczył, żebym cudów za 200zł rocznie się nie spodziewał i że nikt mi nie pomorze a jeżeli już pomoże to administrator może mi poświęcić najwyżej 5 minut swojego czasu. Zostałem zmasakrowany zanim jeszcze cokolwiek kupiłem. Na koniec pan odesłał mnie na stronę i brzmiało to tak jakby mówił "sp... dziadu". W trakcie rozmowy zostałem w ten sposób zadziwiony kilkakrotnie. Nie mówiąć już o sposobie rozmowy. Jestem szczerze wdzięczny temu panu, z którym rozmawiałem.

 

 

 

W między czasie udało mi się jako tako dogadać z home i chyba tam zostanę.

 

P.S. Wczoraj przez przypadek skasowałem jeden z istotnych plików na serwerze (home). Zadzwoniłem na infolinię, poprosiłem i po dwóch minutach (z zegarkiem w ręku) miałem plik z backup-u.

 

Nie wiem jakie firmy pytałeś, ale pewnie były to duże firmy. Bo za taką odpowiedź do klienta mój konsultant już mógłby stracic pracę.

Żaden administrator nie poświęca, aż 5 minut dla klienta, to był chyba jakiś żart :)

Administrator poświęca (ma obowiązek) poświęcić czasu tyle i jest to konieczne, jednak zakres obowiązkuw dotyczy zapewnienie działania serwerów i kont umieszconych na nich. Nie dotyczy zmian w kodzie stron, jak niektórzy klienci sądzą.

 

Oferujemy darmowe przeniesienie na nasze serwery (zresztą jak wiele firm z forum, wystarczy poszukać czy popytać).

Oferujemy 14 dniowy okres testowy oraz konto wg Twoich potrzeb:

 

http://mzone.pl/hosting.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie firmy pytałeś, ale pewnie były to duże firmy. Bo za taką odpowiedź do klienta mój konsultant już mógłby stracic pracę.

 

Tego akurat nie pamiętam bo to było rok temu.  Zresztą wtedy temat odpuściłem bo jakoś dogadałem się z home (błąd).

 

ew. do tego konto shared w OVH na pliki, jeżeli masz taki transfer.

 

Transferu takiego nie mam  :). Jest dużo mniejszy. Ale jak pisałem wolę mieć spory zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie pamiętam bo to było rok temu. Zresztą wtedy temat odpuściłem bo jakoś dogadałem się z home (błąd).

 

Faktycznie stary post. Odnowiony, nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie pamiętam bo to było rok temu.  Zresztą wtedy temat odpuściłem bo jakoś dogadałem się z home (błąd).

 

 

 

Transferu takiego nie mam  :). Jest dużo mniejszy. Ale jak pisałem wolę mieć spory zapas.

 

Sprawdź warunki tutaj:

http://turox.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×